Je tu nějaká maminka, která měla těhotenskou cukrovkou?

natysnovec
9. črc 2018

Ahojky je tu nejaka mamina ktera mela tehotenskou cukrovku?Dekuju

natysnovec
autor
9. črc 2018

@liska01 jj jen sem to slysela...

arevb
9. črc 2018

@natysnovec když jsem šla v tom 12 TT, tak jsem nejedla od 19 hodin, teď přestanu asi v 18 hodin. A když jsem se o tom bavila s kolegyní, tak mi říká, buď v klidu, já si i píchám inzulín

natysnovec
autor
9. črc 2018

Co to neochuceny piti s bublinkama...to muzu?

werumka
9. črc 2018

@natysnovec To je proste riziko, které se někdo rozhodne podstoupit. Mělo by to byt ale na základě všech informací (ne, jen, ze jsem něco nekde slyšela) a doporučuje se preventivně dodržování diety, jako u zen s diabetem... Taky jsou ženy, které díky ogtt přijdou na to, ze maji sklon naopak k nízké glykémii. V konečném důsledku to duté přibírá taky velmi rychle a navíc hypoglykemie matky (kterou ona necítí, je na ni zvykla) může mít vliv na jeho mozek ve formě ADHD, poruch učení. O tom je třeba dobre do budoucna take vědět, ne jen kvuli dítěti, ale i kvuli sobě 😉

werumka
9. črc 2018

@arevb jez normálně. Právě ten stav v prvním trimestru Ti ukázal, ze když jis malo a je Ti blbe, tak ta lacna v sebeobraně stoupá 🙂 normálně se nájezdy, at nemáš hlad.

natysnovec
autor
9. črc 2018

A myslite kdzlyz ty predchozi testy na cukr v prvin a druhym trim.byly bez problemu ze by to mohlo byt ok

werumka
9. črc 2018

@natysnovec Cukrovka v těhotenství začíná klasicky az po 20. týdnu. Proto se test delá mezi 24. a 28. týdnem, kdy je ještě po normálním jídle nezachytitelna. Aby se začalo s dietou včas a nemusely se řešit skoky glykémií. Takže se neboj 🙂 sladký roztok můžeš klidně zapit čistou vodou. V průběhu testu by se nemělo moc pít (Jakoze treba litr na jeden zátah). Ale když je teplo, tak klidně po douskach popíjet čistou vodu můžeš.

natysnovec
autor
9. črc 2018

Myslim jeste ted....

@werumka

hubertka
9. črc 2018

@werumka chtěla jsem tě označit, protože toho o cukrovce víš podle mě opravdu hodně, ale nemohla jsem si vzpomenout na tvůj nick 🙈

natysnovec
autor
9. črc 2018

@werumka mam s toho zitrka strach...muzu ted jeste pit obyc bublinkovou vodu?

werumka
9. črc 2018

@natysnovec urcite. A hlavně normálně jez! 10 hodin lacneni u tehotnych bohate staci. At Ti pak není blbe! A vezmi si s sebou svacinu. Po pripadnem testu s glukózou ji hned snez 🙂 Idealni je třeba obloženy chleba.

natysnovec
autor
9. črc 2018

@werumka ted sem snedla pulku okurky..
.takze tak a pujdu spat aby me to nenutilo jist....hele a muzu si vzit na zahu gastrofruit?

werumka
9. črc 2018

@hubertka škoda, ze v diskuzích taky nefunguje našeptávač, taky by se mi dost casto hodil 🙂

werumka
9. črc 2018

@natysnovec gastrofruit klidně. Rano je dobre případně léky brát az po testu. Týká se to hlavně různých léků např. na astma nebo jiných, které obsahuji kortikoidy apod.

natysnovec
autor
9. črc 2018

@werumka ne ne jde jde jen o ty na zahu...☹uz mam hlad..😁😁Ale to je normalni.

werumka
9. črc 2018

@natysnovec vsak si ještě neci klidně dej - jogurt třeba nebo mleko. Neco s dlouhými sacharidy. Hladovění k lepší lacne glykemii fakt nepomaha 🙂

natysnovec
autor
9. črc 2018

@werumka nn mela sem pulku ty okurky a stejne se rika ze se 2 h pred spankem nema jist...a hlavne ja se napila vody...a pohoda.

natysnovec
autor
Autor odpověď smazal
Zobraz

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru