Jizva po císaři a následně...

daduda
29. zář 2008

Ahoj holky,
potřebovala bych poradit. V roce 2005 jsem porodila císařem, následně, až podivuhodně mě nebolelo nic moc. Až teď... Jsem podruhé těhu a jizva mě dost pobolívá. Tedy ne celá, ale spíš v místě začátku jizvy a směrem nahoru tak 2cm do břicha. Nemáte náhodou některá z Vás nějakou radu.

Teď je to ještě horší, protože jsem nějaká nemocná no a když kýchnu, nebo zakašlu tak je to síla 😢 , snažím se břicho držet a přikrčit se - ale zatím nic moc. Tak kdyby někdo věděl, poraďtě. Děkuji 🙂

rketka
30. zář 2008

Trosicku odbocim, chtela bych se vas holciny zeptat, jak vypada s casovym odstupem vase jizva, ja rodila pred vic jak 2 roky a mam ji temer stejnou jako mesic po porodu, takovou ruzovou zizalu, trochu vystouplou a mam pocit, ze se mi uz nezmeni ☹ Taky ji mam sem tam na dotyk docela citlivou nebo me svedi.

luucia
30. zář 2008

rketko, tak já mám po císaři skoro rok a jizva se mi vůbec nemění 😒 mám taky růžovou žížalku 😀 ale citlivou jí nemám, ani nebolí

dvojka
30. zář 2008

téměř 4 roky po císaři a jizva je vybledlá-dokonce víc než kůže okolo a splasklá.Naprostá pohoda 🙂

pajinkaa
30. zář 2008

Dadu - teď mě napadlo - to kolečko - jak popisuješ, že Tě bolí - teď jsem koukala - tam přesně mám jizvu od slepáku... tak nechci strašit, ale aby to nakonec nebyl rozhašenej slepák třeba... to by teda ještě chybělo - v těhu.

Já teda musím říct, že mám 7 jizev na břichu - kýla, slepák, 3 od laparky a dvě od gynek operací velké vodorovné - ale musím zaklepat - všechny jsou krásné, klidné, vybledlé - světlejší než kůže kolem.

Janus - tak to je skoro cobydup to jaro! Tak držím pěsti, ať se zadaří plánovaně - co nejdřív! 🙂 Teda - jen z vytahovaná šňůry Ti popraskaly stehy uvnitř? tak to je síla teda! A jak se to pak řešilo, to nechali zarůst jen tak?? 😕

j.a.n.u.s.
30. zář 2008

napopraskaly, ale natahly se...je to husty...furt to je citlive po roce a pul ...taky mam dešťovku ruzovou a vystouplou...napuchne vzdy pred mesickama a kdyz se meni pocasi tak boli a svedi jak cert....

Nejvetsi maras je, ze ty vnitrni stehy mam tak 3-4cm nad tou venkovni...asi jak bylo to bricho velike(a ja ho mela jako bejk), a dokonce citim rozdil, kdyz svedi vevnitr, nebo venku.

pajinkaa...ze ti hladil brisko strihoruky edward... 😀

luucia
30. zář 2008

Holky, za jak dlouho vám řekli, že můžete počít další mimi?? Mě gynekoložka řekla tak za 2 roky a v porodnici mi řekli rok

pajinkaa
30. zář 2008

Janus 🙂 jo, Edward 🙂 🙂 to mě pobavilo 🙂 Naštěstí to nebyl on, ale je fakt, že jsem ráda, že většina se schová pod kalhotkama 🙂 a modelka nejsem, abych se někde vystavovala a manžel už je zvyklej 🙂

Ty jo, tak mít s tím ale takový obštrukce - by mě asi moc nebavilo, ale co člověk nadělá, že jo.

Luucia - říká se rok, líp rok a půl nebo dva. Já teda nejsem po císaři, ale po podobné operaci a když všechno klapne tak budu rodit asi rok a týden po operaci... ale z toho teda dr. nadšenej nebyl... ale co už, když to vyšlo....

j.a.n.u.s.
1. říj 2008

me taky rekli za dva roky...no doufam, ze vydrzim do te doby... 😝 , bo furt kojim a HA u me neexistuje, dany se bojim, takze klasika...milovani s gumou...?! No...

daduda
autor
1. říj 2008

ahoj holky, tak jsem dorazila od doktorky, no co byste řekly 🙂 , jasně všechno je v poho, nález je dobrý, mimi v bezpečí 😀 tak jsem dostala jen magnesko.

Bolí mě to prý proto, že mám dost velké srůsty na jizvě, (příště nemám být hrdinka 😠 ). A i to kolečko s tím souvisí. Protože prý ty nervy, které jsou přeříznuté u císaře, se nemusí všechny správně shojit, některé prý zůstávají slepé, nebo zaniknou, no prostě se mám připravit, že to bude ještě horší 😲 A to prý doslova. Jak mimi bude přibývat a růst, může třeba i nožkou někdy tlačit na jizvu a to prý bolí asi nejvíc.

Úplně nejvíc záleží na tom, jak se Vám napojí nově nervy a jestli se Vám udělají srůsty.

Takže ... no hlavně, že mimimu nic není, - na tom záleží.

pajinkaa
1. říj 2008

Dadu - tak to je vcelku dobrá info - i když teda - asi se máš ještě na co těšit d konce! 🙂 Ale tak jsem ráda, že to není nic horšího. Tak se to asi chce víc šetřit a snad to bude v pohodě. Nejdůležitější je, že Ty i mimčo jste v pořádku!

Magnezko - jako na tvrdnutí bříška? a ty případné srůsty Ti pak odstraní třeba při CS?

daduda
autor
1. říj 2008

pajinkoo, no jasně, že hlavně jsme oba ok, pokud mi budou dělat císaře, tak srůsty odstraní, ale je taky docela dobře možné, že mě nechají rodit normálně.
to magnezko, uvolňuje svaly na břiše, takže je proti tvrdnutí, ale i proti křečím... 🙂

j.a.n.u.s.
1. říj 2008

daduda...to jsem rada, ze to dopadlo takhle...pred porodem nam rikali, ze 95% je strach a 5%je bolest...bo nevis do ceho jdes, tak mas strach. To je taky ve vsech pripadech...neco cloveku je, ale pokud se nejde poradit s doktorem, bude mit vic strach nez opravdouvou bolest. Vite jak to myslim, ne?

Magnezko jsem brala od 20tt 3x denne, bricho furt tvrdy! Daduda...budes me informovat detailne o tvem zdravi, pocitech a vsech podstatnych i nepodstatnych zalezitost...nejenom, ze jsi symposka, ale i proto ze pak to bude cekat i me 😀
Tak pis anoooooooooo?!?

daduda
autor
1. říj 2008

teda j.a.n.u.s. taková pochvala "skoro po ráno" 😉

To víš, že budu psát, já nedovedu držet ústa no a prsty to zvládnou taky 😀

Musíme najít ještě nějaké jiné téma, založit ho a kecat o všem možném, napadlo mě třeba téma třinec, č.t, karviná - těhulky, ať nás je co nejvím a máme o čem kecat, abysme dyž tak mohli porovnávat péči v naší oblasti... 😵

j.a.n.u.s.
1. říj 2008

schvaluji...zaloz ho, byl to tvuj napad, tak do toho a pridej tam nejake tecky, at se to dobre hleda 😀 😀 😀 😀 😀 😀

j.a.n.u.s.
1. říj 2008

kde to bude dad?

daduda
autor
1. říj 2008

hledej, jsi chytrá tobě to dlouho trvat nebude... 🙂

j.a.n.u.s.
1. říj 2008

pajinkaa...ty za nama taky prijd, ne?

pajinkaa
1. říj 2008

Dadu - díky za info o magnezku - to bych asi to tvrdnutí poznala, že? když ležím, přijde mi tvrdší, ale zas to asi cítím tu dělohu.. fakt nevím...

holky, jsem sice od Olmika, ale taky Moravák - určo přijdu na pokec 🙂

rogalicka
21. bře 2009

Dobrý den potřebuji poradit.Mám 3 roky po císaři a dr.mi zjistil i já sama si nahmatala nějakou hrudku pod jizvou.Šla jsem na ultrazvuk a mám to prý nějaký granulom at prý se nebojím že to nádor není ale já se bojím že je.Jdu na operaci a moc se bojím nevíte někdo co bych to mohla mít?Děkuji... 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru