Jsem těhotná a mám ekzém. Co pomůže a neublíží miminku?

petul.a
21. zář 2007

Ahojky, obracím se na těhulky a maminy - ekzematičky. Jsem na začátku těhu a ekzém se mi dost rozjel. Nemá některá z vás zkušenost s nějakými prostředky, které zabírají a přitom nejsou hormonální, aby neublížily miminku? Díky

jenniffer
29. led 2008

Gaba3, Micanek: holky Vám vadí vitamin C i v tabletkách? Mě "zatím" ne, nebo spíš nepozozuju, že bych se po něm nějak viditelně osypala. To že by se v těhu neměly citrusy vím, ale ono to funguje i na tablety? Safra to mě nenapadlo. Hoďte mi sem prosím další potraviny, co by se neměly, ať mám přehled.

gaba3
29. led 2008

ahoj Jeniffer 😉 bohužel C v tabletkách mi vadí, ani nesnesu od Calibrumu komplex vitaminu pro těhulky 😠 četla jsem, že ekzematici by se vitaminu C v této formě měli vyhýbat (psal to myslím i Dr.Fořt, jestli znáš - bývá také jako poradce na výživu v pořadu “Pod pokličkou“), ale přesně ti nepovím proč, to bychom se museli pokouknout na netu, já už si to bohužel nepamatuji 😅
No a co můžeš a nemůžeš? to je těžké, to musíš vyzkoušet sama, já jsem si třeba musela psát deníček, co jsem za celý den snědla a zapisovala jsem si, když se to zhoršilo nebo naopak ok, když to hrozně svědilo... ale je to otázka tak měsíce i dýl...
ale jak jsem byla v nemocnici, tak jsem dostala tyto instrukce (hlavně platí, když jseš hooodně rozjetá):
- vysadit ovoce (vitamin C)
- zkusit vysadit mléčné výrobky
- nejíst kyselé, ostré a kořeněné
- omezit salámy a tmavé maso
- nejíst dráždivé potraviny jako čokoláda, kečup

Zní to hrozně, já nevěděla, co jíst a ještě k tomu těhotná 😠 hodně bývá skřížená alergie!!! já třeba jaro - léto můžu jíst,co chci a na podzim nesnesu mléko a ovoce (zeleninu jen tepelně zpracovanou)... ale pozor na ořechy, vejce a med, ti bývají pěkní prevíti....jo a ještě, co mi vadí a to celoročně je UMĚLÉ SLADIDLO, to se osypu raz dva brrrr 😠
tak snad ti to trochu pomůže 😉

micanek
30. led 2008

Gábi, jo pupík mě vylítl ohromě, ale kilama jsem asi o necelé 3kg těší než na před těhu. Ta fotka je chválně tak ořezaná, aby holé tělo nešlo moc zahlídnout 😀
Taky nemůžu vit. C ani v tabletách, je to pro mě jak sníst čokoládu, nebo mandarinky... jé mandarinky.
Teď si kupukju hodně ty baby rajčátka, ale mám pocit, že bych je taky neměla. jenže mám zeleninu moc ráda, teda syrovou. Dušenou, ani vařenou nesním, ta mi nechutná.
Jenže kdyby člověk nejedl nic co nesmí, tak si pořádně a ni nemůžu omastit brambory máslem
Jó a strašně bych si dala MELOUN .... mňam 😀

micanek
30. led 2008

Gábi, ty máš nádhernej pupíček ... jak jsi hubená a leze jen on ... no nádhera. 😵

petul.a
autor
30. led 2008

Holky, tak to vám teda nezávidím, s tím jídlem a vitamíny. Mně nic takového zakázáno nebylo, teda kromě citrusů, ale i to jen s tím, že je mám omezit, ale sem tam si dát můžu. Tak se se mnou manža občas podělí o mandarinku 😀 Tak mě ještě napadá - co třeba takový ananas, ten taky škodí? Já ho teda hodně ráda.

gaba3
30. led 2008

ahojky 🙂
Micánku, ty máš pouze 3kg - no to je nádhera 😉 já ted přibírám jak blázen a jím pořád stejně, asi prďolka roste 🙂 už mám 10kg nahoře (a to jsem vždycky měla problém přibrat a najednou to jde samo), ale je pravda, že to moc vidět není, jen na tom pupíku 🙂 a děkuju za pochvalu, moooc mě to potěšilo 😉
no když už máme ten ekzém, tak aspoň ty pupíci nás děllají krásnýma maminama ne? 😀 😀 😉

a zeleninu mám taky ráda, spíš čerstvou, ale ta mi taky moc dobře nedělá, tak se přemáhám i přes nechut a dávám si dušenou.... a mandarinky jéééé a meloun - jejda to bych si dala 😅 a pokud se po rajčátkách nedrbeš, tak papkej dál 😉 a brambory? mastím a vůbec nešetřím 😀 hele, občas si dám i kuřecí paštiku - ta mi nevadí, sice pro prcka moc zdravé a výživné není, ale vyloženě nám chutná 😀

artuse
30. led 2008

ahoj holky,

já sice nemám atop. ekzém, ale mám lupénku 😢 , což je taky pěkný svinstvo, vždy jsem měla pár fleků, v těhu se mi to trochu zhoršilo a po porodu parádně rozjelo 😢 Nic moc nemůžu užívat, protože kojím.
Nemáte někdo náhodou zkušenosti co s lupénkou při kojení? Používám teď kosmetiku od Biodermy (balzám, krém se zinkem, atd.), je právě na atopický ekzém, je příjemná, sice dražší, tak když tak vyzkoušejte...

gaba3
30. led 2008

Ahoj artuse 🙂 s lupénkou ti bohužel neporadím ☹ ale třeba holky tady budou něco vědět 😉 jinak díky za typ s tou biodermou.... 🙂

artuse
30. led 2008

gabi, díky, ta Bioderma je právě na atop. ekzém a na hodně vysušenou kůži, tak by vám třeba trochu mohla pomoct...

no kdybyste někdo věděl co s lupénkou, tak prosííím poraďte....

pěkný den 🙂

artuse
30. led 2008

...ještě jsem si vzpomněla, že na atop. ekzém je i kosmetika A-derma 🙂 jsem hlava děravá 🙂

petul.a
autor
30. led 2008

Artuse, já teda taky bohužel nevím, co s lupénkou, ale vítám tě mezi námi. Myslím, že trápení to bude podobné. Kosmetiku A-derma mám taky vyzkoušenou, je vážně skvělá 😉 Teď mě tak napadá - nezkoušela jsi na lupénku bioptronovou lampu? Já ji mám doma a v návodu je myslím napsáno, že pomáhá i na lupénku. Je teda poměrně dost drahá, ale dost si ji kupují třeba kožní kliniky apod., takže možná jestli ji ve tvém okolí někde nemají. Vím to proto, že pracuju ve firmě, která ty lampy prodává.Více info třeba tady: http://www.bioptron-cr.cz/informace-bioptron/3/

artuse
30. led 2008

petulo, děkuju za tip, tu lampu jsem ještě nezkoušela, já to mam tak moc rozjetý až teď, příští týden mám jít na kožní kliniku, tak uvidím, co tam poradí, i když žádné zázraky nečekám, zvlášť když kojím...

gaba3
30. led 2008

Ahoj Peťo 🙂
je dobrá ta lampa, pomáhá ti?

petul.a
autor
30. led 2008

Gabi, na ekzém lampu používám jenom na dohojení takových těch suchých míst, ne na akutní červené fleky. Ona se totiž nesmí používat na zánět, ten by se rozjel ještě víc.

micanek
30. led 2008

Vím. že jako dítě jsem na tu lampu chodila, ale už si nepamatuji, zda mě to dělalo dob, nic, nebo uzdravovalo.

PEŤULO já taky sem tam zhřeším s tou mandarynkou, ale vždy s emi to vymstí.

GÁBI no stěma 3kg se taky divím. Je pravda, že skoro nic nejím, ale pupíka mám jak na dvojčata. je pravda, že Michálek je i zabalenej v sádýlku, al vyhouplo pěkně.
S těma 3 kg jsem ráda, protože mám velký sklony k tloustnutí. Ale ono to ještě příjde.

ARTUSE: Bohužel, ale z lupenkou taky nemám skušenost, ale mám pocit, že ta lampa se na to používá hodně. Vím jak jsem byla v lázních, tak lupenkáři na ni chodily hodně.

jenniffer
30. led 2008

Gaba 3: Díky za rady. Obden papkám Calibrum a občas jsem si dávala i C v tabletách a nepozoruji, že by mi to vadilo. Tak snad v pohodě. Můj největší problém jsou jablka, sním kousek a okamžitě mě svědí rty a kýchám. No a další zaručený spouštěč ekzému je chlad. Stačí si jednou v zimě nevzít rukavice a okamžitě jsem osypaná. Naštěstí mám problémy "jen" s rukama, zbytek těla je v pohodě.
U mě ekzém asi hodně souvisí s alergií. Mám silnou pylovou, ach jo. ☹ Jste taky některá alergička?
Artuse: kosmetiku A-derma jsem nezkoušela, díky za typ, poptám se po ní v lékárně.

gaba3
30. led 2008

Peťulko, díky 😉
Micánku, buď ráda, ale ty bys to na druhou stranu taky potřebovala, když jseš takové nínítko 😉
Jeniffer, tak to máš fajn, můžeš vitaminky papkat dál 🙂 po jablkách se taky drbu 😠 ale fakt jen ted v těhu, když to mám rozjetý... a když jsem nebyla těhu, tak jsem to měla taky jen na rukách a občas na očích... a ted to byla hrůůůza 😠 a alergik jsem taky 😅 trpím vždy na podzim a v zimě, mám alergii na podzimní pyly, plísně a chlad a projevuje se to právě tím ekzémem ☹ naštěstí rýma.... už nenene 🙂

a jak se jinak cítíte? já ted docela ok, ale pořád pudruju a pudruju a ruce a dekolt sprchuje minimálně....

petul.a
autor
31. led 2008

Ahoj, kočky 🙂 Já se taky cítím docela dobře, akorát se trošku začíná objevovat ekzém na krku. Ale zatím žádná trága, tak asi večer vytáhnu Jarischovku.

Jenniffer, u mě je to s rukavicema v zimě (a vlastně i na podzim) totéž. Jakmile si je nevezmu, tak stačí, aby byl trošku chlad nebo i třeba ostřejší vítr a už to na rukách cítím. Holt si ta naše kůže neumí vytvořit obranu, no.

dasa24
31. led 2008

ahoj holky,

ahoj Artuše, s lupenkou ti taky neporadím ☹ a držím pěstičky at něco brzo najdeš 🙂
holky, já mám taky alergie, na roztoče, pyly a trávu, ale přesně jak píše gaba, mám jenom ekzém, žádná rýma, občas teda jen kýchnu.
Gabo, ted jsem používala pudr, tak mi červené fleky zmizely, no jsem zvědavá na jak dlouho. Tobe to v noci po tom pudru nesvědí? Já bych se mohla udrbat, ted jsem skoro 2 noci nespala. ☹

artuse
31. led 2008

ahoj holky,

to je mi líto, že vás to tak svědí, mě to taky trochu svědí, ale asi ne tolik jako ekzém, ale mám hnusný červený fleky všude ☹

holky, co je to ta Jarischovka přesně? už jsem to někde slyšela...nějaký roztok na potírání? 😕

gaba3
31. led 2008

ahojky 🙂
daso, to jsem ráda, že flíčky zmizly 🙂 ale mazala bych se aspoň slabounkou vrstvou dál, aby se to nevrátilo, někdě už jsem to vysadila, ale jinak už to bude měsíc, co si 2xdenně slaboulinkou vrstvičkou dávám - radši (krémy mi nedělají dobře a tohle je jediný, takže budu asi pudru věrná až do porodu 😉 )
a s tím svěděním...nesmíš se namazat těsně před spaním, to mě taky malinko svědí, asi než se to vstřebá! přišla jsem, že pro mě nejvhodnější doba je v19h. a spát jdu ve 22-23h.a pohoda, třeba dnes jsem se ani jednou nevzbudila 🙂 🙂 🙂 a pak hned ráno, když vstanu, protože to mám takový suchý....tak vyzkoušej 😉

Jo holky, když si nevezmu v chladu rukavky, tak mám ruce svraštělé jak stará bába a hrozně praskaj, jsme to teda případi že? 😀

gaba3
31. led 2008

Ahoj artuse 😉 jojo jarischův roztok na potírání a obklady, mě teda nevyléčí, ale zklidní a je šetrnější jak voda.... na obličej si dávám obklady z černého čaje a to je taky super, i nomálně na otoky pod očima....doporučuji 🙂 😉

dasa24
31. led 2008

artuše, mě doktor poradil z jarischovky obklady ty mi taky docela zabraly.¨
Gabo ta to vyzkouším namazat se dřív 🙂 , třeba mi to zabere. Mě to hned po namazání nesvědí, ale začne to tak za hodinu a to mě probudí.
Obklady z černéhoí čaje mi taky doktorka poradila, ale to mi vůbec nepomohlo, tak asi jak na koho 🙂

jenniffer
31. led 2008

Ahoj holky, jé vy se máte, že nemáte rýmu. Já smrkám a kýchám celý jaro a léto. Bez léků se neodvážím vyrazit do přírody. ☹ A v zimě, abych si to užila, se vyklube ekzém. 😠 V mým případě je ta alergie "stokrát" horší než ekzém. Ach jo.
Jinak ten jarischův roztok můžu taky doporučit; nevyhojí, ale alespoň trošičku zklidní, přesně jak píše Gaba3.

gaba3
31. led 2008

jeniffer, chudáčku, tak koukám, že si neodpočneš v žádném ročním období, to musí být pech ☹
daso, tak snad to pomůže, ale na každého to může působit jinak, jak jsem psala, já se drbala po všem mastným - krémy, masti.... a tohle díkybohu funguje 🙂

micanek
1. únor 2008

Ahojkyy holky. včera jsem se sem nějak nedostaly. byla jsem z manželem V Brně a bylo to pro mě peklo. Jak jsem měla na sobě ryfle, tak m ěvšechno tak bolelo. Že jsem se těšila domů až se zesleču a vezmu na sebe bavlnu. pro změnu se mi to zase rozjelo. Dneska jdu na poslední injekci, ale fakt mě to v těhu vůbec nezabírá.
Přestal mě působit i ten dehtovej smrad. Mám pocit, že se té nemocnici stejně neubráním.
Jí mám rýmu a kejchám celoročně, takže mi to vlastně už ani nepřijde.
Jarysch používám, když se večer odmalovávám, tak se pak umyju tím jaryschem. Taky to neléčí, ale člověk má pocit, že dává na sebe něco zdravého.
tak si strašně přeju, aby mi pomohla ta homeopatika, ale prej je to taký dlouhodobé léčení, než to začne zabírat, nale jdu do toho. Akupunktura je prej taky dobrá a ta homeopatka jí děla myslím za 1000,-kč. 😒

micanek
1. únor 2008

Jo a taky ráno, když vstanu, tak jsem jak had. Každej 3 den teď peru povlečení, protože je to všechno od té dehtové mastičky. Jak normálně žehlím i ponožky a spodní prádlo, tak teď to povlečení nežehlím, protože to nesnáším a žehlila bych pořád dokola.

artuse
1. únor 2008

ahoj holky 🙂

micanku jakou používáš dehtovou masť v těhu? Já používala dřív Delatar, ale kožní mi ho v těhu nedovolila a ani teď při kojení ho nepoužívám... 😕

micanek
1. únor 2008

ARTUSE: Nevím zda je to přesně dehtová, ale smrdí tak. Je to dělaná mastička na předpis a mám na krabičce napsáno pasta s ichtyolem. To mě doktorka říkala, že se v těhu může. Ale smrdí a špiní pěkně. Ale fakt mi pomohla.

artuse
1. únor 2008

micanku, ichtyol je něco jako dehet, mně to taky pomáhá, ale v těhu jsem to teda nee, akorát šampón s ichtamolem na vlasy jsem měla, asi tam toho ichtyolu máš namícháno jen málo, dehet a ichtyol smrdí fakt fest 😅

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru