Kdy se po IVF zvýší HCG, aby byl test pozitivní?

filouska
20. kvě 2011

Ahojky všem! 🙂
Měla bych k vám malý dotaz.....Právě jsme se pohádaly s mou nej kamarádku k vůli těhotenskému testu ☹ V úterý byla na transferu (2x 8-mibuněčná embrya) a dnes si udělala test 🙄 a vyšel jí negativní. Dostala hysterický záchvat! Musela jsem jí jednu plesknout, aby se vzpamatovala, až se za to stydím... 😔 Řekla jsem jí, že HCG ještě nemůže být vysoké, ale ona mi nevěří. Co myslíte Vy? Podle centra, by si test měla udělat až 2.6. Celou tu mašinérii prožívám s ní a teď jem z ní zoufalá, byl to její 3-tí IVF. Předem děkuji za odpověď. Danule 😉

medved09
20. kvě 2011

samozřejmě máš pravdu, já jsem po IVF šla na krev 10.den po ET a i tam bylo hcg velmi nízké, musela jsem tam za další 3 dny a krásně rostlo. Nyní jsem 11.tt. Aˇkamarádka neblázní, jsou to nervy, ale takto embryjkům nepomáhá...

simon1
20. kvě 2011

schválně jsem se dívala do kalendáře z minulého roku,kde to mám poznačené a těhotenský test a i HCG v krvi bylo pozitivní až 16.den po transferu! HCG mi brali asi 3x a právě až z toho 3.odběru bylo jasné,že se jedná o těhotenství.Po IVF se doporučuje nedělat těhu test dřív jak 11.den,protože může být ovlivněn hormonama,takže může vyjít falešně pozitivní i negativní.

filouska
autor
21. kvě 2011

Moc vám děkuji za odpovědi 🙂 Dám to přečíst kamarádce, snad se uklidní 😉 Ještě jednou díky! Danule

vodni
21. kvě 2011

@filouska https://www.modrykonik.cz/fotoblog/carunicabrno...
Jinak, hladina hCG roste u každého jinak. V různých tabulkách jde vidět, že u někoho ani za 10 dnů nemusí být vidět naprosto nic (od početí, tedy OPU):
7 dní - 0 - 5 mIU/ml
14 dní - 3 - 426 mIU/ml
tj. ani 14 dnů po oplodnění nemusí být i na citlivém testu vůbec nic 😉

maja3.s
21. kvě 2011

Souhlasím s holkama...testovat takhle brzo je nesmysl...ba naopak se divím, že tam nebyla slabá čárka....Pregnyl, který se píchá před OPU a způsobí dozrání vajíčka, obsahuje hcg, takže často bývá test takhle brzo falešně pozitivní. Já bych testovala nejdříve 10.den po ET ...držím palce 😉

val1
21. kvě 2011

Ahoj, já testovala po ivf 10. den a test byl slabě pozitivní, 16. den byl negativní a večer jsem to dostala....
Takže bych ani už test nezkoušela a šla bych na krev...testovat takhle brzo je zbytečné a také se divím, že po Pregnylu a dalších lécích je test negativní....
Ať kámoška nevyšiluje, stejně ničemu nepomůže..mám tu zkušenost....nic k otěhu nepomůže, jen štěstí...mám za sebou 4 ivf, z toho jedno úspěšné, ale stejně to nedopadlo dobře ☹ .....

Držím pěsti 😉

adenka84
22. kvě 2011

@filouska máš amozhřejmě 100= pravdu...já po IVf vždy testovala až 14. den po Et..vždy ráno před odjezdem do centra, kde mi dělali vždy krevní tes...3x byl test negativní..na 4 IVf se zadařilo...test byl ráno pozitivní..dříve než 13,den po Et bych netestoval, protože může být test negativní...pokud nikdo testuje třeba 9. den po ET může být test pozitivní a za 2 dny už negativní..může to být ovlivněno některými léky..u nás v caru, vždy Mudr říkal testovat až 13.den po Et...dříve ne...

filouska
autor
28. kvě 2011

Ahojky 😉
dnes si udělala kamarádka další test (12 den po transferu ) a byl pozitivní, obě čárky jsou dost vidět, použila mamatest. Je opravdu možné, že by to fakt vyšlo??? 😎 Mi jde z toho hlava kolem.... 😅 Danule

simon1
28. kvě 2011

Ahoj.Nooo,to vypadá slibně... Tak dej pak vědět. Držím palce kámošce a tobě pevné nervy🙂

chmurkaxy
31. kvě 2011

ahojte baby, som tu nova. minuly utorok som bola na transfer po predlzenej kultivacii. kedy ma zmysel robit si test? mate aj vy take pnutie maternice a krce, striedavo na oboch stranach? neviem, ci je to bezny jav, ak nie, nerada by som nieco zanedbala..

enuska30
8. srp 2011

AHOJ , jsem tu nova jsem 10 den ET a dnes jsem si udelala test a byl negativni a jeste jsem zacala spinit. Je to stracene co? ☹

ivca1987
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
beritek
27. srp 2012

Ahoj, jsem dnes 9.den po transferu a byla jsem na krvi - a negativní. ☹ Je tu někdo, kdo na tom byl stejně a nakonec to klaplo? Přemýšlím, že už se vykašlu na Utrogestan, ale co kdyby... (Za zeptání nic nedám... 🙂).

deverka
30. kvě 2013

Ahoj holky,ja jsem 10 den po transferu dvou embryi a test dnes negativni,kdyz čtu vaše příspěvky tak mam ještě malou naději.... 🙂

kvitkoo
31. bře 2014

ahoj dámy, já se přidám do diskuze, jsem 11.den od tranferu 2 petidenní blastocyst s darovanými vajíčky, beru 3x2 utrogestan, 1/2 prednison ráno, estrofem 2x2 a náplasti 2x v týdnu...děložní stěna byla 8,1mm tak si tak říkám, že kdyby se to nepovedlo, líp už to snad připravený být nemůže...dnes jsem nevydržel a udělala si test, 3x (2x Rapiclear a 1x mamatest ) a v obou případech 2 čárky, druhá sice slabá, ale jasná 🙂 tak doufám, že už to vydrží. ale to čekání je fakt mazec. hormony na pochodu, nálady, pomalé pohyby, a ta nejistota....

pavlis321
5. dub 2014

@kvitkoo tak to moc gratuluju. Já dnes 14. den po ET darovanymi vajicky. 5 denní embrya 2.
Test po 4. IVF opět negativni. V pondeli jdu na krev. ☹

kvitkoo
5. dub 2014

@pavlis321 mno, jak vidno, 11.-15.den krasne pozitivni testy. Ve 14.den migrena, 15.den silna bolest zad a 17.den spinim...test sem si sice nedelala, ale zda se, ze je lepsi testovat opravdu pozdeji...tak spis si myslim ne jsem se radovala prilis brzy☹

bonysa
22. dub 2014

ahoj ženy,
já byla na ET 19.4. a musím se přiznat, jsem debil. Na krev jdu až 28.4. ale Test jsem si dělala hned asi 4 nebo 5 den. Samozřejmě že vyšel negativně a tak sem začala koukat ne net, co kdo kde o čem píše a uklidnila sem se tak.... Tak si říkám, budto to vyjde, nebo ne. Mám doma dvě kobylky a ted nemůžu jezdit...tak kdyby to náhodou nevyšlo tak se alespon pojedu konečně projet....ženský i když to třeba nevyjde, nevěšte hlavu...jednou se to povede... všem moc držím palce. Ivet

bonysa
22. dub 2014

kecám....byla sem na ET 12.4. sorry. Ivet

lkicina
10. únor 2015

ahojky holky,chci se zeptat.jsem z toho vse celkem nervozni.1.2 jsem byla na ET.dnes jsem si udělala test a byl negativní.když jsem si zjišťovala příznaky těhotenství,celkem to sedělo.citlivost prsou,náladovost(přítel šílí),menší bolest jako před menzes atd..měl někdo z vás stejný problém a vyšlo to nakonec dobře?děkuji za odpověď

berblin
10. únor 2015

@lkicina není na testování ještě brzy? Embryo se klidně může delší dobu zahnizďovat. Výkyvy nálad a citlivost je spíš reakcí na stimulaci.

lkicina
10. únor 2015

@berblin no já vím,že je asi brzo ale nějak jsem z toho vše nervozni.četla jsem že některé holky to zkoušely dříve a byl pozitivní.ještě beru estrimax1-0-1 a utrogestan 4-0-4, které si zavádím.občas se stane že po wc jdou ze mě zbytky ,snad to moc nevadí,ale nejde to vzdy pohlídat.takže muzu byt v klidu a doufat??

lkicina
10. únor 2015

jinak špinění žádné,jen ten utrogestan..

zdenka35
10. únor 2015

@lkicina Podle mě je 9 den brzo,sami ti v CAR řekli testovat až za 14 dní a příznaky těhotenství jsou stejné,jako příznaky při braní hormonu 🙂 Věř mě jsem po 3 IVF ted jsem byla na transferu 7.2 a už se tak nepozoruji,vše přikládám lékům,jsou to hormony a ty umí divy.Já budu testovat za 14 dní a i tak se toho budu bát 🙂

zdenka35
10. únor 2015

@lkicina Já jsem 3 den po vložení embryií a věř že mě bolí břicho,pálí žáha,čurám pořád,ospalá jsem,prsa bolí a to těžko mohou býti tak brzo příznaky 🙂 to jsou léky.Já zavádím Crinone a to jednou denně a ráno.Když jsem vkládala dřív na noc šel ze mě také ven

lkicina
10. únor 2015

uf....jojo řekli mi za 14 dní.no to mi povídej co se týká těch hormonu,někdy bych si sama nafackovala jak jsem protivná 😉 tak snad to vyjde a v neděli si budu dělat test 😕 už jen to že mi brali jen jedno vajíčko,víc jich tam dobré velikosti nebylo,ale prej oplození bylo podle tabulek nejlepší a transfer dopadl take bez potíží 😀 tak ted jen doufat....

lkicina
14. únor 2015

Ahojky holky,chci se zeptat,mate některá zkušenost že test negativní,ale podle krve jste těhotné?jenom by me zajimalo jestli je to mozne.Děkuji za odpoved

frufrunka
14. únor 2015

@lkicina Možné to je, ale většinou to nevěští nic dobrýho... ☹ Může to být tak nízká hladina, že se na testu neukáže, ale v krvi ano. Pokud nejde o úplný začátek prosperujícího těhotenství, pak to může znamenat mimoděložní, kde hcg stoupá tak všelijak, případně vůbec, ale je to špatně a nebo ještě další libůstky, někdy to může skončit až chemoterapií, protože nejde zjistit, odkud se to hcg uvolňuje a je nutné ho zlikvidovat, když nestoupá. Tím nechci strašit, jen s tím mám osobní zkušenost nejen já, ale bohužel i kamarádka. Takže pokud je test jasně negativní, pak je každopádně lepší variantou, aby byla negativní i ta krev...

hahebu
14. únor 2015

@lkicina ahoj! Můj doktor tvrdí, že test nic neznamená, že i když je negativní, neznamená to, že těhotenství není možné. Rozhodne krev. Neříkal ani nic o tom, že pokud by tomu tak bylo, je těhotenství špatné. Osobní zkušenost nemám, jen to, co mi na tohle řekl doktor.

lkicina
14. únor 2015

no jsem 13 den po ET a dnes byl test negativní,tak by me jen zajimalo jestli se to muze stat,jestli i tak muzu byt tehotna.no uvidim podle krve 😒 i tak vam holky dekuji za odpoved