Kolik jste přibraly v těhotenství s těhotenskou cukrovkou?

2. led 2022

Otázka je jasná, kolik jste přibraly, když jste měly diagnostikováno tehotenskou cukrovku? Od kdy jste ji měly? Měly jste jen dietu nebo i inzulin? Děkuji 💝

iris92
2. led 2022

Ja jsem mela jen dietu, diagnostikovano asi v 26. tydnu nebo jak se chodi na ten oGTT. A pribrala jsem 11 kg.

emillyhk
2. led 2022

Ahoj, diagnostikováno cca v 11.tt, jenom na dietě. V prvním i druhém trimestru silné nevolnosti, takže to s jídlem bylo trochu složitější. Před těhotenstvím váha 51kg, na konci 1. trimestru 48kg a před porodem 57kg.

mourovatakocka
2. led 2022

Byla jsem na dietě, okolo 100g sacharidů denně, do dia jsem nechodila. Přibrala jsem sedm kilo.

evawest
2. led 2022

V 14.tt vsechno v pohode, v 27.tt cukrovka tesne za limitem (nepamatuju si presne ta cisla, ale pokud bylo 5.8 jeste v pohode, ja mela 5.9). Jenom dieta, hned po zmereni jsem placala cokoladu a sladkosti 🙈 a stejne jsem byla pres limit jen parkrat. Bylo to tehotenstvi s dvojcaty a pribrala jsem 12kg.

sanyy22
2. led 2022

Jak se chodí na ten zátěžový test tak mi vyšla pozitivní, a přibrala jsem 13 kg. Měla jsem hodnotu 5.2, a do poradny chodila každej měsíc

katule1990
2. led 2022

Měla jsem cukrovku od 11tt, do konce jen na dietě, přibrala jsem za celé těhotenství 2 kg a to nejsem nějak tlustá. Ale rodila jsem teda předčasně. Bohužel mi to nezůstalo a po roce od porodu vážím stejně, jako když jsem šla rodit 😲🙈.

mia_von_prag
2. led 2022

Mám 171 cm
1.tehotenství , cukrovka zjištěna v 24 tt. Počáteční váha 78 kg, konečná 80 kg, měla jsem tabletky a inzulín.
2.tehotenství dieta už rok pred těhotenstvím, počáteční 63,5 kg. A konečná 70,5 kg. Bez medikace

ajja87
2. led 2022

Zjištěna 26 nebo 27 týden, do té doby jsem měla nahoře cca 2 kg a od té doby jsem do konce přibrala ještě cca 1 až 2 kg... Hodně mi to litalo...asi měsíc jsem byla pouze na dietě, po tom jsem brala nějaké prášky

bbn
2. led 2022

Při posledním těhotenství cukrovka zjištěná před 12tt, nasazen inzulín až do 38tt, pak tablety. Nepřibrala jsem nic, naopak jsem zhubla.

palja
2. led 2022

Inzulín na noc a dietu a přibrala jsem jen 3kg

sajul
2. led 2022

Zjištěna kolem 30tt, držela jsem dietu, přibrala jsem cca 9kg.

xnikax1
2. led 2022

U prvního cukrovka od 26tt +6kg na dietě
U druhého cukrovka hned v 8tt, počáteční váha před těhotenstvím 75kg v těhotenství jsem spadla až na 64 kg a rodit jsem šla s 68kg taky na dietě

misamisenka
2. led 2022

U prvního dítěte zjištěna při běžném OGTT, u druhého a třetího jsem byla na dietě preventivně hned od pozitivního testu. U druhého jsem měla až do běžného OGTT hodnoty s ditetou v pohodě, že jsem ho taky musela absolvovat. U třetího jsem měla OGTT už v prvním trimestru (to bylo teda dost fuj). Vždycky jsem skončila na inzulinu (tak kolem toho třicátého týdne), ale pokaždé to bylo v součtu do 10 jednotek za den. Dietu jsem dodržovala fakt poctivě. Přibrala jsem pokaždé myslím cca 7-8 kilo. Počáteční váhu jsem měla pokaždé lehce jinou, něco kolem 64 kg. Děti měly 3,5 kg, 3,74 kg a 3,3 kg, rodila jsem 39+2, 37+4 a 38+5. Děti jsou po dvou letech. U posledního dítěte mi ta cukrovka zůstala po porodu už napořád. Jenom k těm kilům - je rozdíl, jestli někdo začínal na 100 a někdo třeba na 55.

sebinka123
3. led 2022

Mě byla zjištěna ogtt kolem toho 27,28 tt, u 3 a 4 dítěte a přibrala jsem vždy něco okolo 11 kg. Vždy na dietě.

sebinka123
3. led 2022

@misamisenka jestli se můžu zeptat, jak se to u vás zjistilo, že vám cukrovka zůstala? Tím kontrolním ogtt po porodu? A měla jste nějaké problémy? Děkuji

misamisenka
3. led 2022

@sebinka123 Ano, z toho kontrolního OGTT (vždycky jsem na něm teda byla až cca v roce dítěte, u prvních dvou mi to vyšlo ale už dost hraniční). Mám dlouhodobě glukometr, takže jsem se i občas změřila a když jsem na to OGTT šla, tak už jsem věděla, že to určitě dopadne blbě. Jediné pozitivní je, že když se dodržuje cukrovkářská dieta bez těhotenství, tak člověk fakt zhubne (od června do října jsem zhubla z 66 na 58), aniž by se nějak extra snažil.

shirilka
3. led 2022

Těhotenskou cukrovku mi zjistili po testu OGTT, dobře doby jsem se cpala sladkým docela dost, protože mi po něm nebylo zle jako po téměř všem ostatním. Celkem jsem přibrala 12kg, držela jsem pouze dietu, takže prakticky pak na zelenině do konce těhotenství, protože abych si vážila každý kousek chleba to na mě fakt nebylo. Měřila jsem si hodnoty po každém jídle, nad limit jsem byla snad jen 2x. Malý měl 3kg a 47cm, takže žádný obr.

michaela666
3. led 2022

Zjištěna při OGTT testu a celkem jsem přibrala 11 kg. Většinu toho před testem, po testu už jen 2 kg. V dia poradně jsem byla jednou na první konzultaci, potom už vše řešeno pravidelně po telefonu. Byla jsem pouze na dietě. Dcera se narodila 2,8kg a 48 cm.

agneska7
3. led 2022

Cukrovka od začátku cca od 9tt , byla jsem jen na dietě a přibrala jsem cca 3 kg . Miminko narozené 40+0 s váhou akorát 2980g 😊...... Z porodnice jsem šla s váhou míň než před otěhotněním 😁

gaxi
3. led 2022

První těhu bez cukrovky, v druhém zjištěna tím testem po vypití glukozoveho roztoku, hraniční, dietu jsem nedodržovala, hodnoty jsem měla furt stejné a po porodu opět bez cukrovky. S třetím mě poslali na diabetologii preventivně asi v 10tt, hodnoty na lačno vždy špatné, už měsíc (jsem teď v 5.mesici) mi vyhrožují inzulinem, vždy mi sestra řekne, že je to špatný, ale to je tak vše, dietoložka naopak spokojená, že hodnoty po jídle mám ok, tak sama nevím a co si doma měřím cukr po jídle, tak to vypadá, že co jím nemá okamžitý efekt (dlouhodobě určitě jo). No a přiznám se, že přes vánoce jsem na dietu kašlala☹

pampeliska1313
3. led 2022

Cca 9-10kg. Ale v těhotenství mě to úplně netrapilo, trápí mě to teď po císaři.:D

fatal_error
4. led 2022

V 1. tehotenstvi jsem pribrala z 58kg na 82kg, ale byla jsem ke konci strasne natekla, v porodnici jsem nechala 12kg. Mela jsem dietu, pak metformin a pak nakonec i inzulin.
Ve 2. tehotenstvi jsem pribrala z 60kg na 72kg, v porodnici jsem nechala 6kg. Mela jsem nejdriv dietu a pak metformin, na inzulin vubec nedoslo.

Pokazde jsem mela spatne jen lacne glykemie, po jidle hodnoty v poradku.

eithelwing
4. led 2022

Měla jsem jen dietu. Doma jsem nikdy nenamerila zvýšenou hodnotu, jediný špatný byl lačný cukr na oggt. 5,1
Nabrala jsem 15 kg, vše v druhé polovině těhotenství. Syn byl velký, ale celkově. 4,2 kg a 55 cm.
Těhotenská kila jsem měla dole na konci šestinedělí.

lentilkah
11. led 2022

Se synem jsem byla na diete od cca 27tt, od zacatku tehotenstvi nevolnosti a hubnuti, takze ve finale +1 kg (59kg), s dcerou take nevolnosti, ale ne tak hrozne, dieta od cca 16tt a rodit jsem sla s +3 kg (64kg).

ivuse20
1. lis 2022

U prvního ve 25tt, počáteční váha 50, rodit jsem šla s 94kg 🤔🙏 měla jsem i inzulín, dodržovala co jsem měla. Po porodu se to zastavilo na 60kg a malej měl 3,3kg

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru