Kvasinková infekce, jak se proti ní bránit?

luca83
13. zář 2006

Holky,mate nektera caste infekce? Ja je mam temer kazdy mesic, uz jsem byla i 2x na laparoskopii a stejne se mi porad vraci. Muze to mit nejaky vliv na otehotneni? A co proti tomu delat? Dodruzuji maximalne hygienu, pouzivam bily jogurt, intimni vlozky a nic nepomaha, stejne se zas objevi... ☹

allena
13. zář 2006

Luco, taky se mi to takto vracelo asi půl roku, teď už je naštěstí tak 3 měsíce klid. Tak jen doufám, že to vydrží. Zkoušela jsem vše možné - nepoužívám už tampóny, nekoupu se - jen se sprchuju, nosím jen bavlněné kalhotky, v noci spím bez kalhotek, každý den jím jogurt nesladký se živou kulturou a taky piju bylinkový čaj s kontryhelem. Sice nevím, zda tomu pomáhá přímo ten čaj, ale někde jsem to doporučení četla. Nejvíc si však myslím, že to zapříčinila HA. Právě před třemi měsíci jsem ji vysadila a od té doby je to OK. A abych nezapomněla jako prevenci si cca každých 7-10 dní zavádím kapsle Fermalac na zlepšení poševního prostředí, tak snad Ti trošku tímto poradím. Jak dlouho to trápí Tebe?

yenn
13. zář 2006

Jeste je treba upravit stravu, vynechat sladkosti a brat treba lactobacillus na uprave strevni flory

allena
13. zář 2006

Jojo, s tím sladkým má yenn pravdu, na to jsem zapomněla, protože tohle jsem si u sebe moc hlídat nemusela. Jsem totiž spíš na slaný. 🙂

luca83
autor
13. zář 2006

No, tak ja jsem tim padem extra pripad! Sladky miluju, dokazu denne snist celou cokoladu, balicek oplatku atd. A nesnasim jogurty, snazim se to nahrazovat jogurtovyma napojama, ale vypiju max. 1 tydne. ☹ Jinak s tema tamponama, bavlnenyma kalhotkama, koupanim atd. to delam uplne stejne, taky si davam hodne pozor. Dokonce nechodim ani na bazen. Ale ty problemy uz mam vic jak dav roky a nemuzu se toho zbavit. Jenze bez sladkyho umru! ☹ Jeste by me zajimalo, co kdybych byla tehotna a dostala tuto infekci, nevite, jestli to muze nejak ohrozit plod? 😕

allena
13. zář 2006

Doktor mi říkal, že v těhotenství to prý plodu nijak neublíží a ani by to nemělo hrát žádnou zvláštní roli při tom, když se snažíte otěhotnět. Každopádně vynech to sladké, jinak se toho zřejmě nikdy nezbavíš. Je to běh na dlouhou trať, takže to chce vydržet a určitě se vše vrátí do správných kolejí, neboj. 🙂 Pokud si s tím nebyla u doktora, tak si tam určitě zajdi. On ti udělá test o jakou kvasinku přesně jde či zda to není jiná infekce.

kim
13. zář 2006

Luco, já měla stejné problémy a za všemi problémy stála antikoncepce.Nebereš jí?Já ihned první měsíc po vysazení měla pokoj.Teď se cpu sladkostma, koupu se...prostě dělám všechny činnosti, kterým jsem se kvůli infekci dřív vyhýbala a teď je to O.K. ťuk,ťuk na dřevo 🙂 Antikoncepce způsobuje přesušení sliznice a ta je pak náchýlnější k chycení nějaké infekce.V těhotenství nevím, zda je to nebezpečné pro plod.

luca83
autor
13. zář 2006

Ja antikoncepci neberu uz rok-po posledni oepraci jsem ji vysadila a musim uznat, ze je mi o dost lip. To bude asi nedostatkem jogurtu a nadbytkem sladkeho! 😅

yenn
13. zář 2006

Je to vsechno o nepomeru bakterii ve strevech....prevladaji kvasinky, ktere pak zamoruji cely organismus. Opravdu zacni tam, udelej nejaky detox a vynech to sladke...ja vim ze je to velky problem, hlavne ze zacatku se zda ze to neni mozne, ale stoji za to vytrvat...vim o cem mluvim, taky jsem na sladke a taky s kvasinkama bojuju...uz hodne dlouho ☹

Pokud jsou problemy nesnesitelne a k lekari se hned nedostanes (ale urcite to neodkladej, ty opravdu ucinne leky a masti jsou jen na predpis), kup v lekarne Gyno-pevaryl cipky...jsou tri, zavadi se kazdy vecer jeden a po 3 dnech je opravdu klid...mne aspon vzdycky zaberou. ALE je to jen potlaceni nemoci, ne zniceni priciny.

winnie
13. zář 2006

Mám také tyto problémy a nic mi nepomáhá, jen celková antimykotika. Je to prostě v mém případě narušená slizniční imunita a s tím se prostě nic udělat nedá☹

alusa
14. zář 2006

Ahojky 🙂 Holky je důležité, aby se léčil i partner 😉 Jinak je to pořád dokola, vy se z toho dostanete a do měsíce to máte zpátky ☹

ladenka
14. zář 2006

Souhlasím s alusou, opravdu je důležité aby se léčil i partner.
Ale na druhou stranu mi gynekolog také řekl, že se stává v hodně případech, že partner je jen tzv. bacilonosič, že nákazu může roznést, ale na něm samotném se neprojevuje. 😀

alusa
14. zář 2006

Ahoj Laděnko 🙂 Ano souhlasím, že partner nemusí mít žádné příznaky, ale právě že je bacilonosič! A v tom je ten problém, že si myslí, že mu nic není, ale musí se léčit společně oba, jinak je to opravdu o ničem a nekonečný příběh pořád dokola... 😒

kacenka.p
14. zář 2006

Ahoj holky, ja trpela na kvasinky leta. Muj prvni gynekolog mi rikal, ze uz si semnou nevi rady. A tak jsem se jednoho dne nastvala, zaridila si jineho doktora, a kdyz jsem s kartou odchazela od toho prvniho, tak mi sproste rekl, ze je tedy zvedavi, co semnou ten novy provede, ze uz na me vyzkousel vse. No a novy pan doktor si precetl mou kartu a okamzite "neco" podnikl. Nechal mi udelat autovakciny, pichala jsem je cca 2 mesice a holky verte nebo ne, uz vic jak 5 let mam pokoj. Ani jedina infekce. Bohuzel, co novy pan doktor taky zjistil, ze mam nepruchozi vejcovod s cystou a ze mi to do budoucna muze delat problem s otehotnenim. Proste jsem prodelala nezjisteny neleceny zanet delohy ci vajecniku. A vite, co je nejhorsi? Ze mel pan doktor pravdu. Prirozenou cestou nemuzu otehotnet. Kdyz si na to vzpomenu, tak bych prvniho gynekologa s chuti vykastrovala... A pouceni? Vzdy je nejaka moznost, jak se problemu zbavit. U me to bylo bohuzel pozde, ale jestli holky porad dokola trpite infekcema, nevahejte a neco podniknete. Vymnente doktora a hlavne se nesmirte s tim, ze kvasinky jsou proste jako perioda a musi se s nimi zit!!! Urcite ne! Tak hodne zdravi a uspechu!

winnie
14. zář 2006

kacenka.p: a Ty máš neprůchodné oba vejcovody, že nemůžeš otěhotnět?

winnie
14. zář 2006

samozřejmě se musí léčit oba partneři, ale v našem případě to nepomáhá, v partnerovi ten problém není. A autovakcína taky není stoprocentní, zlepšení je u 74%.

kacenka.p
15. zář 2006

Winnie. Mam nepruchozi levy vejcovod a o pravy jsem prisla diky nekolika mimodeloznim tehotenstvi. Jestli chces vedet vic, precti si moje tema "Umele oplodneni".
Winnie, nic neni stoprocentni. Ale za pokus to stoji. Jestli je pravda, ze zabira u 74%, je to dost a dost velka sance, ze to vyjde a zbavis se jich na dobro.

1kaculka
15. zář 2006

Ahoj holky 🙂 , teda Kacenka, tos mě docela vyděsila s tim otěhotněním. Taky jsem prodělala neléčený a nezjištěný zánět na čípku. Zjistila jsem to, až když jsem vyměnila doktora, protože ta moje původní se mi nezdála. Na veškeré výtoky mi rvala čípečky a to bylo celý stejně na ho..... 😒 . Akorát dosáhla toho, že když jsem odcházela od ní z ordinace, tak jsem recept na čípečky (tak to nazývala ona) vždycky roztrhala.
Teďka mám novou gyndařku a jsem s ní spokojená, takže uvidím co mi udělá ten přechozený zánět.

Holkyyyy zdraví zdar 🙂

sarinka47
8. lis 2006

Ahojky holky, mám stejný problém, kvasinková infekce. Nepomohlo nic. Od doktora jsem dostala už kolik druhů "vkládaček" a stejně nic, ale asi to taky budu mít ze sladkého. Teď už jsem na tom zase nějak podobně, ale spojuji si to s tím, že jsem nedávno pěkně prochladla a tak jsem neodolala a naložila se do horký vany plný pěny, a to si myslím, že je ta chyba. Holky poraďte! Mám si koupit nějaký krém - např. Gynopevaril a mám s ním mazat i manžela, co myslíte, prosím poraďte. Díky za odpovědi.

xctij01
8. lis 2006

Sarinko, mě hodně pomáhá krem Jenamazol. Je dost silnej. Ale je jen na předpis. Někomu prý pomáhá, že si žehlí spodní prádlo nebo ho po vyprání ještě vymáhá ve vodě s octem. Taky jsem s tím měla problémy. Po vysazení HA se to hodně zlepšilo. Každopádně používám speciální mýdlo pro ženy - Lactacyd. Krásně voní a fakt je dobrej. K tomu jsou i kapesníčky, který používám, když se nemůžu umýt (třeba na chatě) nebo po styku nebo tak...
Držim palce ať se toho zbavíš!
JO a ty lactobacily jsou fakt dobrý. Koupila jsem si od firmy Swiss a můžu doporučit.

allena
8. lis 2006

Sarinko, mě vždy pomáhaly čípky Gynopevaryl (zaberou rychle), ale je nutné užívat jako prevenci nějakou dobu také např. čípky Fermalac (vkládala jsem 1x za týden, pak 1x za 14 dní a teď už 1x za měsíc.) Pomalu s tím zkusím skončit úplně. Zatím je to v pořádku (ťuk, ťuk) 🙂 Důležité je, aby se vyléčil i partner, takže pro něho mastičku např. ten Gynopevaryl a alespoň měsíc používat kondom a denně vyměňovat ručníky. A pak dodržovat zásady: nejíst sladké, nekoupat se-jen sprchovat, oblékat si jen bavlněné spodní prádlo, nenosit těsné rifle, po každém milování se vyčůrat a omýt (je to otrava, ale nějakou dobu to chce dodržovat), dobré je taky jíst denně neslazený jogurt s živou kulturou (activia, hollandia), hodně pít.
Držím palce, ať to rychle zmizí a už se to nevrací. 🙂

sarinka47
8. lis 2006

Díky holky, a co myslíte, kdyby se nám povedlo při tomto zánětu přijít do jiného stavu, může to nějak ublížit mimču?

allena
8. lis 2006

Mimču by to prý ublížit nemělo. Doktor mi říkal, že kvasinky se někdy rozjedou ženských právě v těhotenství, takže se nic neděje. Navíc u těch Fermalac čípků je myslím psáno, že se mohou vkládat i v těhotenství.

sarinka47
8. lis 2006

allena, ty myslíš, že je dobrý ten Fermalac, jsou bez předpisu, a co pro partnera?

xctij01
8. lis 2006

Ano, Fermalac lze i v těhotenství. Lze používát i krémy, u kterých je napsáno že se v těhu nemůžou, ale jen na potírání. Třeba ten Jenamazol. Může se i borax i Femigel.

sarinka47
8. lis 2006

xctij01-a když dnes půjdu do lékárny, co bys mi doporučovala jako nejlepší a to myslím i pro partnera? Víš např. ceny?

ammalka
8. lis 2006

holky, myslíte, že na kvasinkovou infekci může mít vliv to, že je partner diabetik?

xctij01
8. lis 2006

sáry - mě nejvíc pomáhá ten borax. Jenže ten ti asi neprodají bez receptu. Někde jo, ale je to výjimka. Spíš si zkus zajít k Dr. Ale jinak bych si koupila ten Fermalac. A pro partnera? Můj se mazal Fungicidinem, ale to je taky asi na předpis...
Ceny jsou velký, to je jasný. Ten Fermalac i Femigel stojí myslím kolem 150,- Kč...

allena
8. lis 2006

Sarinko, Fermalac jsou bez předpisu a pro partnera nějaká mastička - Gynopevaryl (taky bez předpisu). Poradí Ti v lékárně. Dneska už je toho moc, tak něco zkuste.

yenn
8. lis 2006

xctij01: Na co jineho se daji pouzivat kremy, nez na potirani? 😕

xctij01
8. lis 2006

Yen - k zavádění do pochvy. Třeba u toho Jenamazolu je i aplikátor, což je super. I ten Fungicidin, co mi snad předepisovali nejčastěji se má zavádět i do pochvy...