Kvasinky ve 33 týdnu. Neublíží přípravek miminku?

verdik
29. lis 2007

Ahoj těhulky, mám na Vás dotaz ohledně kvasinek. Dr. mi dnes předepsal používání přípravku Dafnegin-vaginální krém, v přiloženém letáku jsem vyčetla,že pro používání tohoto přípravku musí být v těhotenství zvlášť závažné důvody. Tak z toho mám docela strach, nemáte některá s tímto přípravkem zkušenosti??Hlavně abych nijak tím neublížila miminkovi. Jsem ve 33týdnu a CS mám 1-2 a doporučen klidový režim a navíc do toho ty slavné kvasinky, prosím poraďte, moc děkuji a s přáním hezkých dnů a hlavně pohodového těhotenství se loučí verdik 🙂

pufina
29. lis 2007

ahoj Verdiku, taky se bojím, když v letáku píší toto, ale doktor mi vysvětloval, že oni samozrejmě nemůžou léky zkoušet na těhotných proto se to uvádí všude, snad ví co dělá, nicméně taky trpím na tyhle infekce a můj dr. mi předepsal vaginální kuličky - jmenují se Globulus cum natrio tetraborico 0,6 CSC a tam je přímo napsáno, že jsou vhodné pro těhotné, mě zabírají suprově, už po jedný globuli. Jsou ovšem na předpis, takže by jsi za ním musela jít zvnovu ☹

sokolka
30. lis 2007

souhlasím s pufin. také jsem měla globule a je super, že jsou volně prodejné a nemusíš mít na to žádný recept. A stojí okolo 50 korun. Ale je lepší to kombinovat s mastičkou kvůli svědění.. 😉

miquel
30. lis 2007

ahoj Verdiku, mě naposledy léčili na kvasinky 3 dny před termínem porodu teď už nevím jestli to byl Cannesten nebo Gyne-pevaril , protože jsem se léčila v těhu asi 4x 😝
Dr mi říkal že je potřeba aby byla pochva před porodem bez jakýchkoli infekcí aby je náhodou při porodu mimi nedostalo
hlavu vzhůru určitě by ti dr nepředepsal nic co by uškodilo mimi 🙂

cibule
8. pro 2007

Holky, já už taky jednou kvasinky měla, ale teď jsem těhu, ve středu jsem byla na kontrole, všechno bylo v nejlepším pořádku a dnes mě začalo podivně lechtat dole 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😕
Bojím se, že na mě chcou vlízt kvasinky, ale je to úplně na začátku, na kontorlu mám jít až 9.1., jak říkám, teď jsem tam byla..... 😕
Chci se zeptat, nedá se takhle v začátku koupit nějáký krém v lékárně, nebo něco, co můžu i v těhu? Nebo můžu zkusit ten bílý jogurt? Normálně bych se toho nebála, ale teď jako těhule, bych nerada ublížila miminku 😕
No, jinak budu muset zavolat na gyndu a zas tam jít 😖 Chjo, nevíte o něčem, co by bylo neškodný a mohlo pomoct? 🤐

milwa
9. pro 2007

Ahoj, me zacaly ty potvory zlobit pred tydnem a na netu jsem vyhrabala informaci, ze je fajn Fermalac. Tak jsem ho koupila. Jsou to vaginalni tablety (10 ks) a obsahuji proste ty pratelsky kultury, takze jsou dobry i jen jako prevence. V letaku je vylozene napsano, ze se muzou i v tehu a pri kojeni. Narozdil od bilyho jogurtu mi zabraly. Stacily dve noci a bylo mi lip. Snad uz se to do porodu nevrati, ale asi je postupne vezmu vsech 10.

cibule
9. pro 2007

Milva, jo? 😀 Tos objednala z netu, nebo jsi ho koupila normálně v lékárně? 😲
Jééé, koukám, Ty už to máš za pár 😉
Já už chci takýýýýýýýý 😀 , I když se teda bojím 😕

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru