Létání v těhotenství, máte některá zkušenost?

lindeva
27. únor 2017

Ahoj holky, v dubnu se budeme s přítelem brát a chtěli bychom si potom ještě zaletět někam na dovolenou. Zhruba v polovině května, to už budu cca 22 tt. Tak jsem se chtěla zeptat, zda s tím máte některá zkušenosti? Případně jak dlouho jste letěli, jak jste to zvládli apod. ? My bychom chtěli trošku dál, např Thajsko, Dubaj, Srí Lanka....nejsem si ale jistá jestli třeba 10ti hodinový let zvládnu... Předem díky za odpověď 🙂

bbubble
27. únor 2017

ahoj, ja som tiez v tom 23tt letela na svadobnu cestu. Tiez sme chceli povodne tu Sri Lanku alebo tak, ale kvoli dlhemu letu sme sa nakoniec rozhodli len pre Ateny. A nie len kvoli letu, ale aj kvoli tomu ze som fakt nechcela byt hospitalizovana niekde tam, keby sa nieco stalo..

mku
27. únor 2017

@lindeva nevím jak moc si zvyklá cestovat, to nepíšeš... já v rámci evropy cestuju dá se říct téměř pořád a když jsem i netěhotná ještě letěla na podzim do kanady, což bylo z Frankfurtu 10h tak to bylo peklo... neeee ten let, ale časový posun... a pak jet lag... Takže teď těhotná já cestuju max autem v rámci okolních států (rakousko, itálie a po 30tt už budu jen v čechách). Každá jsme jiná, ale já bych neriskovala. nevíš co se ti může stát a lékařskou péči v těhle zemích bych fakt zažít nechtěla... Moji rodiče letí s mojí dcerou na Krétu když budu 30tt a už s nima taky nejedu.

lindeva
autor
27. únor 2017

@bbubble a zvládla jsi let v pohodě, nebylo ti třeba blbě nebo tak?

portinari
27. únor 2017

@lindeva To je určitě individuální. Já jsem zvyklá létat několikrát do roka, i delší lety, na let se ze zdrav. důvodů vždy celkem připravuji (vybírám ne nutně nejlevnější, ale co možná nejpohodlnější spojení, beru si kompresní punčochy, vhodný oděv). V těhotenství jsem letěla naposledy v 18tt. Ve 22tt bych si taky troufla, teď ve 30tt asi ještě taky, ale už ne dlouhý let, třeba jen v rámci Evropy. Větší starosti než let by mi dělala ta destinace, rozhodně bych neletěla někam, kde hrozí př. malárie (viz Thajsko), nebo kamkoliv, kde je potřeba speciální očkování, a pravda - časový posun je dobrý záhul.... prostě dovolená v exotické destinaci mě aktuálně nechává chladnou 😉

lindeva
autor
27. únor 2017

@mku s cestováním ani s létáním nemám problém, necestuji teda pořád asi jako ty, ale aspoň 1x - 2x do roka jo. Mám za sebou i let na Nový Zéland, což je teda fakt dálka a dalo se to zvládnout 🙂 jako netěhotné mi to teda nedělalo problém, tak nevím jak bych to zvládala teď. Jinak ve 3 trimestru už bych taky nikam neletěla, ale četla jsem, že v tom druhém by to neměl být problém...

lindeva
autor
27. únor 2017

@portinari a mě právě ta exotika hrozně láká 😀 😀 taky si totiž říkám, že pak se s prckem asi nějakou dobu někam dál nedostaneme.. ale samozřejmě uvidíme, nebudu to dělat na úkor zdraví!.. Někam kde musí být spešl očkování bychom teď neletěli (to Thajsko byl jen příklad). Tak uvidíme, poradím se i s doktorem a uvidím co on na to 🙂

puresin
27. únor 2017

@lindeva Delka letu podle me neni takovy problem, pocouras po letadle, hodis si nohy nahoru na manzela.. Spis pozor na ty destinace, do spousty exotickych se doporucuji i extra ockovani (treba na Sri Lanku, i kdyz my ho tam treba nemeli). Na prelomu 5. a 6. mesice jsem taky byla na svatebni ceste, Mauritius, a 13h cesta byla uplne v pohode, a mudr. mi pri dotazu, jestli je to pro me vhodne odpovedela: "proboha lette, pak uz se buhvi jak dlouho nikam nepodivate". 🙂 Pokud je tehotenstvi zdrave, neni duvod necestovat.

puresin
27. únor 2017

@lindeva Jo a mimo tehotenstvi: zjistete si dopredu, kdy je na ta mista vhodne letat, napr. Mauritius, Seychelly jsou idealni listopad/prosinec, Sri Lanka zase leden/unor, jindy by vam tam kvuli monzunum mohlo celou dobu lit. 🙂

klaaarka
27. únor 2017

@lindeva je to hrozne individualni. Ja s prvnim take letela ve 22. Tt do usa a odtamtud do portorica na svatebni cestu. Byla to parada. Nelituji. Ale hlidala jsem si prime lety a nemocnice v miste. Je potreba si ohlidat velky utz ve 20 tydnu, aby jsi mohla letet v klidu. Ale ted pri druhem jsem zvracela do 30 tt a rozhodne bych si to tak neuzila. Asi bych to zvladla, ale bylo by to k nicemu.

mku
27. únor 2017

@lindeva my mame, sice 120km daleko, ale mame moji mamku na hlidani, takze svatebni cestu planujeme az za rok, az odkojim a budu mit prostor si dovolenou vychutnat vc drinku atd... rikam, kazda jsme jina... ja mam ted mirne komplikace a rusim i italii kam mame jet za tri tydny, proste chci byt pro jistotu doma.

luska__
27. únor 2017

@lindeva letěla jsem na začátku těhu do Vietnamu a ta cesta je fakt dlouhá, nohy jsem měla opuchlý. já osobně bych takhle daleko neletěla. stačilo by mi po evropě..

vladienka
27. únor 2017

Ja by som sa bala ist do exotiky.. nie kvoli dlzke letu, ale kvoli pripadnej zdravotnej starostlivosti. Pred dvoma rokmi sme boli na Sri Lanke a kusla ma opica -> rychlo zhanat doktora a ockovat proti vztekline. Keby si bola tehotna, nevedia co by to spravilo s plodom, ale ockovat sa musi..

mku
27. únor 2017

@vladienka souhlas!

hrasok100
27. únor 2017

Zjistit si u leteckých společností, do kterého týdne Tě nechají bez problému létat (některé to nechají do 27. tt, některé jenom do 23.tt), ať z toho nemáš na letišti pak problémy. Jinak já letěla USA a Kanada v 24. tt a bylo to naprosto v pohodě. Horší let pro mně byl asi 5 měsíců po porodu bez malé, kdy sem kojila, tedy tvořilo se mi mléko a letušky si nenechaly vysvětlit, že na tom záchodě musím být více než tři minuty (odstříkat mléko). Mají totiž pravidlo, že po třech (nebo 5) minutách musí zkontrolovat pasažéra na záchodě, zda se mu neudělalo špatně. Takže mi tam chodili klepat furt ☹

karlajasmine
27. únor 2017

@lindeva já jsem letěla ve 25tt do Londýna a bylo to úplně v pohodě, jediný co by mi přišlo rizikový je aby v té zemi byla dobrá zdravotní péče, kdyby se něco začalo kazit. Asi bych letěla před 20tt, kdy lékaři stejně plod v žádné situaci nezachrání. A v letadle mi blbe nebylo - bylo to pohodlnější než cesta busem do práce.

orvokki
28. únor 2017

V 21-22tt som letela na Filipíny a viac menej bez problémov. Samozrejme nohy opuchli, tomu sa pri ~13 hodinovom lete (+ ďalšie tri kratšie) moc vyhnúť nedalo. V lietadle bola na môj vkus extrémna zima, mala som dve deky. A aj vlastné jedlo so sebou, to v lietadle mi nestačilo a na letisku sme nemali vždy čas, utekali sme na prestup. Inak samotná dovolenka úžasná, plávanie v mori, teplá klíma, oddych a každý deň čerstvá mangová šťava. 😅 Bola som letecky aj v prvom trimestri, ale to mi ešte bývalo občas zle a väčšia únava, naviac sme boli na Islay po miestnych whisky páleniciach, tak som toho ani moc nezdegustovala 😀.
Ak si na lietanie zvyknutá a nemáš zdravotné problémy, tak by som sa toho nebála, ani dlhších trás. Naviac osobne mi príde druhý trimester na cestovanie najlepší. V prvom mi ešte bývalo zle, musela som každú hodinu zjesť aspoň jablko. V treťom by som nešla kvôli nepohodliu, veľké bruško, bolesť v krížok keď dlhšie sedím na nepohodlej sedačke atď. Ale druhý bol ideálny. 🙂

kikidxb
28. únor 2017

Já za dobu těhotenství letěla několikrát, teď poletím za týden zpět do ČR, 6ti hodinový let (Dubaj), to budu 24 tt, pak zpět a poté poletím ještě jednou na konci dubna do ČR již na porod (konec června). Těhotenství prožívám v pohodě a lékaři taky nic nenamítají. Do letadla mám kompresní podkolenka, a musí se hodně pít, občas se projít. Takže pokud se cítíš dobře, a nemáš zdravotní problémy, klidně leť.

any_any
28. únor 2017

@lindeva Ahoj, v 7. mesici tehotenstvi jsem letela na 3 tydny do San Francisca. Pro tehotenstvi je rizikovejsi letet v 1. a 3. trimetstru, druhy je nejlepsi. Ja i mimco jsme byli uplne v pohode, letela s nami v letadle jeste nejaka "vice" tehotna 😉

chnappi
1. bře 2017

Ahoj, já letěla s manželem na svatební cestu na 6. týdnů na Tahiti a v době odletu byla teprve v 6. týdnu. Cesta trvala velmi dlouho, letěli jsme nějakých 25 hodin čistého času. Ale zvládali jsme to jako nic. Neměla jsem naštěstí žádné závratě ani nevolnosti po celou dobu prvního trimestru. Doktorka mi taky nic nezakázala, každá žena se totiž cítí jinak a podle toho by se taky měla přizpůsobit. Pokud se cítíš dobře, neměla bych strach a není důvod ke stresu. Dovolenka navíc přijde vhod 🙂 přeji hodně zdravíčka a případně šťastnou cestu 🙂

dofi86
1. bře 2017

Ahoj...letela jsem v obou tehotenstvich...poprve 24tt Kreta-uplne v pohode a pak 27tt zase Recko a to uz teda bylo horsi...ty tlaky v letadle uz jsem zvladala hur....ale bylo to dane i unavou,pze pri druhem tehu uz si proste tak neodpocines. Ale jinak se to da 😉 jen odpocivej a snaz se zustat v klidu.

miguella27
21. bře 2017

Ahoj děvčata, celkem dost mě Vaše příspěvky uklidnily 🙂 Mám ve 24 tt letět na Kypr a mám obavy, abychom to s miminkem zvládli. Všude čtu, že druhý trimestr je na létání nejlepší a Vaše příspěvky mě utvrdily v tom, že si asi poslední dovolenou ještě užiju 🙂

kopruz
21. bře 2017

Ahoj, jsem ve 25tt a létám od začátku těhotenství skoro každý měsíc. Poslední let plánuji kolem 29tt. Doktor úplně v pohodě, nemá s tím nejmenší problém.

klarkamamka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru