Málo plodové vody ve 32tt

sabulina94
13. únor 2018

Holky prosím prosím o radu nebo podobné zkušenosti. Dneska jsem byla na kontrole ve 32tt měla jsem mít 3screening ale doktorka nic nevidela prý kvůli nedostatku plodové vody navíc malý je otočený koncem pánevního dna . Já mám strach co a jak bude ...

whitechocolate
13. únor 2018

Už tu jsou diskuze na podobné téma, psala jsem tam kdysi dávno. Taky jsem to tak měla, bylo mi řečeno, že se malá už neotočí, když nemá vodu a taky tomu tak bylo, měla jsem tedy plánovaného císaře. Chodila jsem 2x týdně na CTG a 1x týdně na UTZ, aby se vidělo jestli malá přibírá a jestli má dobré průtoky.

jitulka87
13. únor 2018

Co ti k tomu jeste dr rekla? Nebo co ti napsala do prukazky? Mela jsem malo vody, behem 2 tydnu se ztratila uplne a bylo to spatne. Nepodcenuj nic. Ja byt na tvem.miste, zazadam o hospitalizaci nekde, kde jsou vybaveni na nedonosene deti. Nechci strasit, ale muze se stat cokoliv

vega5
13. únor 2018

Moje první dcera byla skoro na suchu. Byla prdelkou, nakonec císař. Náhodou jsem se u toho super prospala..

rehakovamonika1
13. únor 2018

Resila jsem to same od 30tt. Prcek taky KP a narodil se spontane ve 38tt.
Je dulezite aby hlidali prutoky a mimo rostlo. A hlavne aby se voda neztracela. Mas v prukazce psany oligohydramnion ci anhydrAmnion?

rehakovamonika1
13. únor 2018

Jo kdyz merili mnozstvi vody tak jsem byla na spodni hrane... a je pravda ze pri porodu kdyz voda praskla tak to bylo jak kdyz nepraskla... bylo ji opravdu malinko

mis_el
13. únor 2018

Já jsem měla málo plodovky asi od 34tt a doktorka mě poslala do nemocnice do rizikové poradny. Jinak asi od 32tt se doktorce zdálo že malá málo roste, tak jsem chodila na průtoky a tam vše v normě. V 36tt si mě na kontrole v rizikovce rovnou nechali v nemocnici, ale spíše kvůli vysokému tlaku aby mi hlídali zda nemám tu nemoc s tím tlakem, teď nevím jak se jmenuje 🙂 Týden jsem tam ležela a v 37tt začali vyvolávat porod (to mi řekla už i moje doktorka že mi ho nejspíš budou vyvolávat jakmile bude donošená). Dcera se narodila 37+1, porod tedy normálně spontánní hlavičkou dolů ale byla menší 2,5kg, dva dny v inkubátoru a pak měla žloutenku tak jsme byli na neonatologii týden jinak v pořádku 🙂 jak jsem četla výše taky bych raději zvolila nemocnici kde jsou vybavené na předčasné porody, záleží jak moc málo té plodové vody je a zda neubývá...

sabulina94
autor
13. únor 2018

Dneska mi měla dělat screening .. jen že nic neviděla prý kvůli té plodovce .. vida byla prý jen ta mimcem . Zítra jdu do nemocnice na screening prý tam mají lepší utz. Já vůbec nevím co mě čeká , zda si mě tam můžou nechat a udělat císaře už ve 32tt a zda by to malý přežil o to mi hlavně jde . Úniku plodové vody jsem si nevšimla .

sabulina94
autor
13. únor 2018

@sabulina94 pardon ... Voda byla jen za miminkem. Já mám strach .. snad ani neusnu . Srdeční akce byla v pořádku , malý kope jako o závod .

megi89
13. únor 2018

@sabulina94 v 32tt kdyby se stalo náhodou že by se narodilo, tak určitě by vše bylo v pořádku. Na vše se zeptej zítra lékaře ať si v klidu. Držím palce.

sabulina94
autor
13. únor 2018

@megi89 děkuji .

iva27
13. únor 2018

@sabulina94 neboj se a nech si vse poradne vysvetlit,pokud bude nutna hospitalizace,tak neodmitej..Taky jsem mela u dcery malo plod.vody na spodni hranici,narodila se v terminu,zdrava jen porod.vahu mela nizsi 2,5kg.Narodila se cisarem kvuli nepostupujicimu porodu.Preji hodne 🍀

jitulka87
13. únor 2018

Urcite si nech poradit od dr. 32tt je uz dobry. Ale vazne si te musi pohlidat. Pokud tam aspon trochu vody je, urco budou mimi v brisku jeste udrzovat. Kontrola prutoku je nejdulezitejsi

teeerez
13. únor 2018

taky nekdy od 32tt malo vody, dite prdelkou dolu. Neotocilo se, vody az do planovaneho cisare tak nejak porad stejne (jednou vic, jenou min, ale bez dramatickych zvratu). Mala tedy i zacala malo pribirat a i pres ukazkove prutoky zhodnoceni IUGR. Nic to neznamenalo, az na nutneho cisare kvuli KP (a malemu mnozstvi plodovky) je naprosto v poradku. Pediatra byla vzhledem ke zprave z porodnice ze zacatku opatrnejsi a prvni rok byla sledovana na neurologii, ale opet vse v poradku, takze se nemusis bat 🙂 Jen si hlidej, ze citis pohyby a pri sebemensim pocitu, ze to neni ok jet do porodnice. Radeji 100x zbytecne nez 1x zanedbat...

judlinkadd
14. únor 2018

Ahoj, měla jsem stejný problém, ale nesmíš to řešit, prostě z toho bude císař... Já jsem tedy ještě měla problém, že jsem nakonec porodila císařem ve 35tt, ale všechno je naprosto v pořádku. Malej měl 2900g a 49cm, nebyl ani v inkubátoru, prostě v pohodě. Mě praskla voda a čekala jsem na svého doktora, začaly mi vztahy a asi po 2hod vztahů jsem si říkala: ještěže jdu císařem 😀
Doktor si mě samozřejmě hlídal, dokonce jsem skrz průtoky byla týden před porodem v porodnici na pozorování a všechno bylo v pohodě, no a pak jsem vytírala a v noci jsme jeli 😀
Neměj strach, dobře to dopadne, dneska už je medicína fakt pokročilá, doktoři si dávají sakra pozor... To bude dobrý, neboj!!!
Malej je naprosto v pořádku, já teda ani nekojím, ale přibírá naprosto v pohodě, zatím ničím netrpěl (vyrážky, průjmy, teploty...), vyvíjí se naprosto parádně. Je teda trochu nenažranej 😀, ale i dobře spí. Ze začátku teda spal skoro pořád, takže začátek s mimčem byl paráda 😀

peta1003
11. led 2022

@sabulina94 ahoj, muzu se zeptat, jak ti to dopadlo? Ted jsem se vratila z gyndy a mam naprosto stejny problem jako si mela ty a taky jsem 32tt. Dekuju

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru