Máte zkušenosti se stentem v měchýři v těhotenství?

vlkousek
20. zář 2008

Ahoj ráda bych se dozvěděla, jestli někdo prožil něco podobného, jako já. Asi v sedmém měsíci těhotenství mě strašně bolelo břicho a pořád jsem musela chodit na malou. Nakonec jsem skončila v nemocnici, kde mě honili od jednoho k druhému a nakonec mi byl zaveden stent do močového měchýře. Asi nemusím psát, že to nebylo nic moc příjemného, ale na chvíli to pomohlo. Po celou dobu těhotenství jsem ale nemohla skoro chodit, bylo to, jako by mě někdo jezdil pilkou v močáku. Pořád mi u doktora tvrdili, že je všechno v pořádku, že to nemůže bolet. A tak jsem jenom ležela. Po porodu mi to stejně hnusnou cestou vyndali. Chtěla bych další mimi, ale mám strach, že to zažiju znovu, což prý je pravděpodobné. Zajímalo by mě, jestli by něco nepomohlo, nějaké cvičení, nebo léky(infekci jsem žádnou v močovém měchýři neměla),abych tomu zabránila. Nikde o tomhle problému nemůžu nic najít a doktoři se taky moc nepřetrhnou mi něco říct, ale nemůžu být přeci jediná, kdo to zažil?!

vlkousek
autor
13. kvě 2011

@pavlluska4 Graluluji k holčičce a zároveň mě mrzí, jak sis to zase "vychutnala" ☹ Když mi vytahovali první stent, který byl zasolený, tak mě to při prvním močení děsně pálilo, ale potom už nic. A teď po druhé to bylo úplně bez problémů. Možná si tam raději zavolel kvůli té krvi, abys pak neměla nějaký závažnější problémy. Snad ti alespoň ty kameny vyndali všechny 😉
Užívejte si to s malou, strašně to letí 😒

hlavinka
13. kvě 2011

Holky moc vas vsechny zdravim. Moc mne mrzi, ze jste mely problemy se stentem. To se az stydim, ze ja jsem mela vyndavani v pohode. Sice nasoleny byl (pul roku), ale temer bez bolesti a hlavne za minutu venku bez komplikaci.
Po vyndani jsem mela tak den dva krev v moci a paleni, ale ne tolik jak vy, pak uz dobry.

@pavlluska4 Preju Tobe i Adelce hodne zdravi!!!!
A dobra zprava - taky jsem se bala, ze budu mit zase stent pri druhem tehu, kdyz se mi zacly ledviny ozyvat uz ve 3. mesici, ale nastesti nic. Zazrak. Kazde tehu je jine, fakt bych to necekala. Pri prvnim jsem mela kazdy mesic ATB bud na gynekol. ci ledvinove problemy. Pak to vyvrcholilo tim stentem v 7. mesici. A ted nic, zadna atb., zadny zanet ani gynekol. ani moc cest. 😉 😵 . Nicmene dopredu to clovek nikdy nevi.

janaj0
13. kvě 2011

Ahoj maminky! Chtěla bych se zetat, jak jste prožívaly další těhu, měly jste opět stent? Nebbo už bylo další těhu v pohodě. Mě urolog říkal, že prý to bývá u prvního těhu a u druhého už vyjímečně. Tak jestli je to pravda. Dík za odpovědi

vlkousek
autor
13. kvě 2011

@janaj0 No tak já to měla v druhým těhu a všichni si byli stoprocentně jistí, že se tomu ve třetím nevyhnu ☹ No a šlo to 🙂
Takže jak píše hlavinka, pokaždý je to jiný, ale zrovna my dvě jsme příklad toho, že se to nemusí opakovat 🙂

janaj0
13. kvě 2011

@vlkousek tak to by bylo fajn, protože jsem si s tím taky docela užila a s naší Nelinkou mám trošku strach, jak to budem případně zvládat

hlavinka
13. kvě 2011

@janaj0 Jani, jak jsem psala, u druheho nastesti ne. Ale mne zas urolog rikal, ze kdyz to mam u prvniho, na 99% to u druhehi budu mit taky. (a co jsem nacetla na Netu, casto to tak i byva). Skoda, ze to clovek nevi dopredu, jak to bude. 😔
Mozna i zalezi, na jaky obdobi to clovek ma. Mne ted prvni trimestr (cili maly brisko) vyslo na zimu a vetsi brisko uz za tepla, cili treba nehrozi nastydnuti atd. Mozna to s tim souvisi, tezko rict. (ale spis ne).
Ale kazdopadne, Jani, pokud bys to nedej Boze mela i v druhem, uz vis, ze se nandani stentu muze delat v anestezii a nenechas si nic libit (opet davam odkaz na me stranky, pokud jsi necetla) http://www.stent-v-tehotenstvi.estranky.cz/

Jinak trochu odbocim, podle mne je treba rozdil 2 roky celkem brzy. Mala se narodi v Adelcine 2,5 roku. Jde to, ale cim bliz ke 3, tim lip, aby byla jeste vic samostatna a eventuelne byla i ve skolce a Tys mela cas na druhe mimco. Ale je to jen muj nazor a clovek taky nikdy nevi, jak a kdy se mu podari otehotnet. 😅

janaj0
13. kvě 2011

@hlavinka Děkuji za odpověď. Já ještě těhu nejsem, jen tomu zatím necháváme volný průběh. A máš pravdu, že se staršími dětmi je to lepší. Ale manžel chtěl další už mnohem dřív a já mnohem později, tak kompromis 😉 .
Jinak mě to zavádění za "živa" nevadilo, ale potom jsem byla machr, že nechci analgetika a pak se to rozjelo a hlavně jsem měla asi co 3 týdny ATB a to mi vadilo nejvíc. Nemohla jsem dělat vše, co jsem chtěla, pořád jsem stent cítila a tělo s ním bojovalo. Mi ho měnily ještě dem před porodem a to jsem teda obrečela. Tak snad to bude příště lepší - budu doufat, že to vaše štěstíčko potká i mě 🙂

hlavinka
13. kvě 2011

@janaj0 Jezis, museli ti ho menit? To je sila. brr. no, pro mne bylo prave nejhorsi to zavadeni. nejak se asi nemohli trefit nebo co a trvalo to celkem dlouho, takze to fakt desne bolelo plus samozrejme i potom asi den sileny bolesti, nemohla jsem chodit, nic....
Tak moc a moc drzim palce, aby vam to vyslo a ty jsi hlavne byla zdrava! 😉

ivaova
23. kvě 2011

Ahoj holky, tak se opět hlásím, vidím, že se tady opět něco dějě. Minulý týden jsem byla na poslední Urol kontrole před porodem, kontroloval mi UZ usazení stentu v ledvině a vše je OK, dokonce ani žádná infekce v moči. Zase mě ale začalo pobolívat v boku skoro pod žebry, nejhorší je, když prcek v noci nespokojeně kope, tak hledám vhodnou polohu a je to jen na boku, kde mám hadičku. Tam mám ty bolesti, připadá mi, jako by se mi o ni měly přeříznout játra nebo něco...takže to dlouho nevydržím, snažím se prcka třeba jen uspat a pak se převalím jinak. Už je bříško dost veliké a když nespím od 3 do 5 rána, tak se mi chce strašně spát a rozhodně ne přehazovat pupík. Ani nevím, jestli to je ta hadička, možná tam jen prostě něco tlačí a patří to k těhotenství...no nevím. Takže brusinku a hodně pít...

hlavinka
25. kvě 2011

@ivaova To je mi lito. Taky jsem mela ty bolesti, jak pises. Na te strane, co je ten stent by se spat nemelo, ale ja ho mela na prave a vic na ni spim, i ted. Mas polohovaci rost pod matraci? Ja ted spim v pololeze a dobry je, ze si muzu chvili dat i na zadech (zas mne boli kycle, cili jsem za zmenu rada).
Ty bolesti jsou z toho, ze spatne odteka ta moc, pokud nemas nic v moci (bakterie, bilkoviny) a teplotu.
Jo, je to blby, kdyz ma clovek bruch jak blazen a neni si mozne odpocinout. Taky se mi spatne spi, ale to uz je do jineho tematu....

hlavinka
3. čer 2011

Ahoj holky. Stent mi sice nehrozi, ale od pondelka mne boli ledviny. Na vysetreni se neukazalo nic (zanet, mestnani, nic). Doktor si ani nemysli, ze by to byly kameny nebo pisek, to pry bych mela krev v moci. Tak nevim, cim to je. No, hlavni je, ze jsem zdrava po vsech vysetrenich a bolest se da vydrzet - vsak uz jen mesic do porodu! jen kdyby slo se vic vyspat.... 😕

coca
3. čer 2011

Alelujaaa🙂))
Ahoj,já jsem tak ráda,že jsem našla tohle téma. Moc děkuju zakladatelce🙂
Mám stent od 7 měsíce. Zaváděli bez umrtvení 😒 . Našla jsem vás,protože se snažím dozvědět,jak je to s vytahováním,což jsem se částečně dozvěděla. A co porod? Zítra mám termín 🙂 ,ale nic tomu zatím nenapovídá,pouze obří pupek 😀 . Jak se ten stent chová při porodu???

Měla jsem teď zábavnou příhodu. Ve středu jsem šla na kontrolu,na pásy atd. ale už po cestě jsem cítila vlhko,které jaksi neovládám. Inu říkala jsem si,že mimi už asi hodně tlačí na močák a ten to nestíhá. Zaskočila jsem teda na wc do první hospody,co jsem uviděla(šílenej pajzl). vyčůrala jsem se,utřela a ...ouha! ..jakmile jsem vstala,začalo to ze mě téct proudem. To mě napadlo,že rodím,že je to plodovka. Vzbouřila jsem manžela a ten za mnou jel z práce. Po cca 10-ti minutách mě to došlo..STENT, zkusila jsem se dole prosahat a nahmatala ho 😠 . Chlapi u pivka už chtěli volat rychlou,že jim nějaká ženská rodí na záchodě 😀 .

momentálně mě stále pobolívá pravý bok,jako skoro pořád. Jen já bohužel nevím,na čem jsem,protože na kamínek to u mě nevypadá,ale trpím na toto i mimo těhu,nebo trpěla jsem. Vysoké horečky(39,9),bez jiných obtíží 😒 . Když stent zaváděli,tak jim to nešlo,byly tam nějaké překážky,ale nedokázali říct,co to je. To se tedy dozvím po šestinedělí.

Jsem tak ráda,že jsem našla někoho,kdo ví,jaké to je. Doma už si připadám,jako bych si to vymýšlela 😒

coca
3. čer 2011

Ještě jsem chtěla napsat,že já byla s tímto v nemocnici, 11 dní+ tedy já měla i katetr( hadičku+pytlík na čůrání). pozorovali mě,jelikož jsem měla zimnice a vysoké horečky. jinak mi bylo řečeno,že stent,který mám v sobě má životnost 1 rok. Teprve vás dočítám,takže reaguju postupně.
Ale úplně se mi to te´d celé vybavilo 😔 chjo....

coca
4. čer 2011

Nemůžu reagovat na všechny,jen koukám,že nejsem sama s příhodou v hospodě 😅 . vlkousek viď? No teda,hodně sis toho zažila,chuděro a ještě 3 prcci k tomu. Máš můj obdiv. Nakonec všechny tady,holky,jste si prožily svoje. Budu jen držet pěsti,abychom od tohodle svinstva měly navždycky pokoj 😔 .

Mimochodem, teprve zde jsem se taky dozvěděla,že zavádět stent v těhu lze i s umrtvením 😠 . I kdyby lokálním. Jen pozor,já podepisovala papír,že budu v lokálním umrtvení,což ovšem ve skutečnosti znamenalo,že mi jen opatlal gelem šušurku 😀 . Ende šlus.

Dnes mám termín porodu,ale nic se neděje. Myslím si,že když už mi jednou stent vyjel,že u porodu musí vyjet na 100%. Tak jsem zvědavá a pak dám vědět.

Ještě jednou díky,za tuhle diskusi 🙂 🙂 🙂

vlkousek
autor
4. čer 2011

@coca Ahoj,vítám tě mezi stentařkama 🙂 Jo jo teď už se hospodské příhodě směju,ale v tý chvíli jsem byla úplně mimo.Mě při porodu stent nijak neomezoval,strašně jsem si přála, aby vypadnul,ale nic. Tobě teda zaváděli nový stent,po tom vypadnutí? Já pořád žiju ve strachu, že ten kamínek co mi tam ještě zůstal se hne a bude to celý martirium zase nanovo ☹ Když si představím zase šest týdnů se stentem,který ať si říkaj všichni co chtěj,blbě snáším,tak je mi šoufl 😒 Přeju rychlej a hezkej porod

hlavinka
4. čer 2011

@coca Ahoj Coco. Doufam, ze porod bude v pohode. zalezi na kazdem. Mne treba stent vubec nevadil a to jsem tlacila jak diva 2 dny:o( Nicmene moje gyndarka mi rekla, ze se divi, ze mne s tim nechali rodit. Tezko rict, co lekar, to jiny nazor. zas kdyz Ti vypadl za normalniho provozu, urcite bych to vsude hlasila. Zas kdyz vypadne pri porodu, nebudes muset jit na vyndavani, po porodu uz ho fakt nebude potreba.
A pokud bys uvazovala o dalsim decku, hlavu vzhuru, jsem zarny pripad toho, ze druhe tehu muze byt jine a ze se stentu muzes vyhnout. Nicmene neni to se zarukou.
Tak Ti moc drzime palce a kdyz tak dej vedet, jak porod a jak se Ti dari!
Papa a hodne zdravi! 🙂 😵 😉

coca
4. čer 2011

Děkuju za přivítání 🙂

Nene,nezaváděli znova,on nevypadl úplně. Moc tomu nerozumím,ale pohopila jsem to tak,že se asi jakoby rozbalila ta spirála na konci a ten konec mi prostě vyjel ven,ten jsem cítila. Pak jen přišel doktor,já vyskočila normálně v civilu na kozu,on vzal rukavici a prstem mi to tam natlačil zpět.

Já ho teda taky hooodně dlouho cítila,když jsem třeba toho za den ušla trošku víc,tak mě to bolelo. To se pak malinko zlepšilo( vystřídaly to zase už jiný problémy 🙄 ohledně těhu) ale ten opět cítím ledvinu. Jenže to mimi už tam má tak těsno,že se nedivím.

děkuju za přání pohodového porodu a já se určitě ozvu. Vám zase moc přeju,aby vás nic nebolelo 🙄 🙂
ahoj 🙂

hlavinka
4. čer 2011

@coca pockej, prstem Ti to natlacil zpet? To snad ani nejde, ne? ty mas spiralu v ledvine nebo jen v mocaku, tedy mas to jen od mocaku ven nebo az od ledviny do mocaku?
kazdopadne koukam teda jak blazen.....nasi lekari se s tim delaji ruznyma pristrojema a Tvuj machr to tam dal prstem 😀 😲

Tak drzime palce! 😉

coca
4. čer 2011

😀 z ledviny do močáku.Mě to právě už den před tím pálilo jako čert,říkala jsem si,že něco nehraje. V močáku kde to končí tou spirálou se to prý tlakem narovnalo a vylezlo ven. Nebo myslíš,že to nejde? 😀 Já nevím,takhle jsem to pochopila. Já jsem si tam šáhla a cítila konec té hadičky 😕
Noo,normálně prstem to tam natlačil zpět 😀 . nic moc teda příjemnýho,ale byla to fakt chvilička,prý se to vrátí zpět do toho tvaru.... Ještě je jedna možnost a to ta,že tam mám jiné zakončení,protože jsem měla ještě ten katetr....

Nevím,fakt 😀

coca
4. čer 2011

@vlkousek vůbec se ti nedivím,že jsi z toho byla špatná,z té příhody. Já měla alespoň lepší pocit s tím mým pupkem,jakože rodím.

hlavinka
4. čer 2011

@coca no jo, takze klasickej stent...tak to je mi vazne divny, jak to mohl jen tak zatlacit...
Jasne, to jo, to chapu, ze Ti mohl vypadnout, mne nebyl jasnej ten manevr lekare 😕

ale verim, ze to pro ty maniky v 5. cenove byla celkem zabava 😀 😲

ivaova
15. čer 2011

Ahoj holky, vidím, že se dá fakt zažít i zábava 😀, zdravím Cocu!

Mě začal pobolívat bok s hadičkou, zdá se mi, jako bych tam měla malou pilku, o kterou se prcek opírá. Protože se ze mně sypou ty kamínky, tak myslím, že je hadička obalená a trochu to píchá. Je možné, že budu rodit císařem, protože jsme stále zadečkem dolů. Tatk uvažuju, že bych se dohodla s urologem, aby mi tu potvoru vytáhl den před operací. Už teď mám hadičku 13 týdnů a představa, že bych ji měla mít dalších 9 se mi moc nezamlouvá.

Hlavinko, doufám, že ledviny jsou OK, třeba jsou jen trošku "okopané"??? 😕 Je skvělé, že jsi to vydržela bez trubičky, ještě chvililinku!

hlavinka
16. čer 2011

@ivaova Chuderko, tak to by ale vazne bylo dobre, kdyby Ti to vyndali predtim. asi ne uplne den, dva, mozna tyden, aby ses stihla "zahojit" a nic se Ti tam nedostalo po porodu, ale lepsi by to bylo.

Ja dobry - asi to fakt bylo jen tlaceni mimina na ledviny nebo nevim. Preslo to minuly tyden, tak jsem rada. Ale brala jsem trochu Rowatinexu, mozna to pomohlo.

Tak moc drzim palce 😉 a dej vedet - a kdy bys sla na event. cisare?

ivaova
27. čer 2011

@hlavinka prcek se přece jen otočil 🙂 , takže se nic vytahovat dopředu nebude 😒 Taky držím palce, už to máme obě za pár! 😨

hlavinka
27. čer 2011

@ivaova no tak to je super, ze se otocil! Mne se Adelka taky otocila nekdy mezi 38 a 39tt.
Jo, ja uz sotva lezu, vsak to znas🙂 Uz aby to bylo, ze? Tak hodne stesti! 😉

vlkousek
autor
27. čer 2011

Myslím na Vás a posílám hodně štěstí a všeho, co bude třeba 🙂

hlavinka
27. čer 2011

@vlkousek dekujeme 😉

nasekuratko
8. črc 2011

Ahoj holky, tak vcera mi muj doktor rekl, ze ledvina se mi zhorsuje. Uz se mi v ni zadrzuje tekutina cca 3 mesice, ale bylo to trosku.Nasadil mi na to 3x denne Buscopan, ale bohuzel je to o dost horsi, tak jsem uz objednana na urologii. Vypada to podle meho gynekologa, ze budu potrebovat stent. Hrozne se toho bojim.
Mela jste to nektera v tehotenstvi pod castecnou anestezii? Vysli vam vstric? Ja si to zaziva nechci nechat davat.... ☹ Mam fakt hrozny strach.

hlavinka
8. črc 2011

@nasekuratko Ahoj, je mi lito, ze Te tady musim privitat. Napsala jsem o tom stranky, treba Ti to pomuze http://www.stent-v-tehotenstvi.estranky.cz/
Bohuzel lekari nenabidnou umrtveni nebo castecnou anestezii a delaji to vetsinou za ziva. Ted nevim, jedna holcina tady snad byla, co to mela castecne, ale ruku do ohne za to nedam. Nicmene, trvej si na svem. Kdyby Ti dali spinalni anestezii, tak by to jiste slo a decko to neohrozi - je to jako bys byla nemocna a vzala si lek na bolest treba 1 den. ja je na jednu stranu chapu, ze nechteji davat oblbovaky, ale zas je to mala davka a je to otazka 15 minut. Zas 15 minut si to nechat zavadet za ziva a pekelny bolesti se zda jako vecnost a muze to byt mnohem vetsi stres pro oba (matku i dite), nez ta anestezie.
Nerikam, ze mas jit pres mrtvoly, ale proste se na to porad ptej a ptej.
moc Ti drzim palce, abys uspela a mela to ne za ziva a abys pak nemela zadny komplikace! Drzim palce! 😉

vlkousek
autor
18. črc 2011

Holky tak jak? Pořád tu vyhlížím, jestli už máte mimísky 🙂 Snad je vše v pořádku

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru