Máte zkušenosti se stentem v měchýři v těhotenství?

vlkousek
20. zář 2008

Ahoj ráda bych se dozvěděla, jestli někdo prožil něco podobného, jako já. Asi v sedmém měsíci těhotenství mě strašně bolelo břicho a pořád jsem musela chodit na malou. Nakonec jsem skončila v nemocnici, kde mě honili od jednoho k druhému a nakonec mi byl zaveden stent do močového měchýře. Asi nemusím psát, že to nebylo nic moc příjemného, ale na chvíli to pomohlo. Po celou dobu těhotenství jsem ale nemohla skoro chodit, bylo to, jako by mě někdo jezdil pilkou v močáku. Pořád mi u doktora tvrdili, že je všechno v pořádku, že to nemůže bolet. A tak jsem jenom ležela. Po porodu mi to stejně hnusnou cestou vyndali. Chtěla bych další mimi, ale mám strach, že to zažiju znovu, což prý je pravděpodobné. Zajímalo by mě, jestli by něco nepomohlo, nějaké cvičení, nebo léky(infekci jsem žádnou v močovém měchýři neměla),abych tomu zabránila. Nikde o tomhle problému nemůžu nic najít a doktoři se taky moc nepřetrhnou mi něco říct, ale nemůžu být přeci jediná, kdo to zažil?!

sisinkaj
7. dub 2019

@evulinka27dekuji za informace a trochu uklidnění 😊 už aby to bylo zamnou.. Hlavně to vytahování 🙄

elly23
8. črc 2019

A stalo sa niektorej z vás, že vám to aj vypadlo? 🙈 Mňa len na to upozornili, že sa to môže stať. Vravím, také mi ani nevravte nech to tam ostane.... 😮😮😮

leniczka23
6. zář 2019

@hancazivocich ahoj..nasla jsem tuhle diskuzi, ze jsi delala na urologii..mam 3 den zavedeny stent..stale curam.krev..vzdycky rano a dopoledne jen trosku a blize k veceru to je vic, pri kazdem curani vzdy kdyz docuravam me tam strasne drazdi, je to hodne neprijemne, jak kdyby mi nekdo ze vnitr mocaku necim jezdil. Asi je to normalni ze? Jinak zadne problemy nemam, jen me.to proste omezuje, jsem hodne akcni clovek a se stentem se to neda. Pristi stredu jdu na kontrolu, tak se poradim a popr. necham vyndat. Mala jsem zavedeny kvuli kamenu, ktery se ale pidarilo vyndat..jen aby se zotavil mocovod..jinak beru atb 200, snazim se hodne pit, v boku me nebili, jen ten drazdivy pocit pri curani je dost otravny. Deluju za odpoved.

hancazivocich
6. zář 2019

@leniczka23 - ahoj..jj, ,,stentové potíže"..Zmírní to algifenové kapky, dostatečný pitný režim. A hlavně myslet na to, že pokud bude plný močák, může téct moč díky hadičce zpět do ledviny, tak nepředržovat. Krev v moči - mírná...je normální...to dráždění při dočůrávání dělá to, že se močák splaskne a ten stent tam rejdí...v uvozovkách....A ano, když šel zákrok hůře, dává se tam stent - pže pokud by se nedal, může být močovod tak oteklý, že jím moč neprojde a v podstatě máš další ,,koliku"

bartoskovi
6. zář 2019

@quinny

@vlkousek nevím jak ostatní maminky, ale já jsem při prvním těhotenství musela podstoupit to samé co vy. V 7. Měsíci jsem dostala bolesti a šla do nemocnice po dvou dnech verdikt zavedení stentu, práva ledvina byla velká a hrozilo prasknutí, díky roztouci dělohy která tlačila na mocovou trubici a ta se priskripla. Toto zavedení jsem podstoupila 3x během 3 týdnu. První jsem vycurala během 2 hodin neudržel se a musela jsem jet znovu, druhy po třech týdnech a dostala jsem prý stent pro sportovce. Proste ten tehotensky tenký vypadával. Po 6 neděli mi ho vytáhli nic mě nebolelo, vše v pořádku. Tenkrát mi dr. řekl ze se to opakovat muže a nemusí. Mám za sebou tři další těhotenství a všechny bez stentu. Není to pravidlem ze se to musí opakovat. Držím všem palce aby ho už nemuseli mít, je to bolestivé a nepříjemné.

leniczka23
6. zář 2019

@hancazivocich dekuju moc za odpoved..presne to s tim.oteklym.mocovodem mi rekl.doktor..jeste se zeptam, v tomhle pripade se stent nechava jak dlouho? cca? Si strasne hodna..cele dny hledam na netu a az ty si mi poradne odpovedela..posilam❤

hancazivocich
6. zář 2019

@leniczka23 - moc děkuji! Cca 6 týdnů. Když budeš hodně ,,prudit", vyndá se i dřív.

leniczka23
6. zář 2019

@hancazivocich dekuju..budu prudit a dpufat ve 4 tydny😁😙

janipeta
1. říj 2019

Cytoskopie

barunka7592
17. únor 2022

Ahoj, tak se k vám přidávám 🙈 .. třetí den mám zavedený stent. Jsem 20+5tt. Minulý týden ve středu večer mě chytla neskutečná bolest v oblasti pravé ledviny. Samozřejmě jsem nevěděla co to je a nevěnovala jsem tomu velkou pozornost. Šla jsem si lehnout a do rána se z toho vyspala. Ve čtvrtek celý den bez potíží a ani jsem si nevzpomela, že mi předešlý den něco bylo. Večer to přišlo znovu, ale mnohem intenzivněji, až jsem šla k zemi. ... V pátek ráno mi zase nic nebylo, ale pro jistotu jsem si zavolala na gyndu, protože měl přijít víkend a tam bych toho moc nevymyslela. Doktor řekl, že mám doběhnout. Na utz zjistil, že mám přimáčknutý močovod k právě ledvině a tím pádem mi nemá jak odtékat moč a že mám okamžitě jet do nemocnice.
Poslali mě na urologii a tam mi řekli, že pokud to přes víkend neustane budou muset zavést stent. Vůbec jsem nevěděla o co se jedná a ani vědět nechtěla.
Bolest neustala, ani kapačky nezabrali. Co mě vlastně čeká, jsem začala zjišťovat až v pondělí odpoledne.
Strach byl neskutečný. Měla jsem lokální anestezii a proces zákroku nebyl tak strašný jak jsem čekala. Je teda pravda, že nervičky zapracovali a já jim na chvilku odpadla. Ale celý proces nebyl tak bolestivý, jen to bylo nepříjemné.
Bolesti v ledvině ustály, ale teď pro změnu bolesti při močení, bolesti při chůzi.. no hrůza 🤦‍♀️.. aby toho nebylo málo tak včera ještě cévkování kvůli bakteriím, ale upřímně to byla už procházka růžovou zahradou.
Teď se můžu jen modlit a věřit tomu, že se to za čas aspoň trošičku uklidní a nebude ze mě na 5 měsíců mrzák upevněn k lůžku.
Dnes mě z nemocnice po týdnu propustili.

evulinka27
19. únor 2022

@barunka7592 mě ho zaváděli ve 32tt a při plném vědomí. Málem jsem tam zdechla bolestí.. dnes bych si šla stěžovat, tehdy jsem byla ráda, že žiju po těch bolestech s ledvinou a po zákroku. Také pak cévkování - pro bolest js nebyla schopna 2dny čůrat. Jen pak v horke sprše na doporučení sestřiček. Krev a bolest při chůzi bude bohužel až do porodu. Miminko na to tlačí v močáku a ono se to tam "dře". Po porodu (absolutně bez problémů porod se stentem a tosel malý KP) jako mávnutím proutku o stentu ani nevíte (Joo vetřelec co se furt v břichu nudil byl pryč 😄😄) a vytahování je jenom jako mrknutí oka. Úplně vpohodě. Přeji, ať mate co nejvíce klidu teď. Máte to za sebou a bude jen lépe 👍

sylvie86
29. bře 2022

Tak i ja pridam svoji kapku do mlyna. Ziju trvale v zahranici, ale na Vanoce sme s manzelem prijeli do CR za moji rodinou. Uz par dnu pred odjezdem me pobolivala leva ledvina, ale nevedela sem, jestli me jen boli zada nebo co to je, nedavala sem tomu velkou vahu. Obcas me to chytlo hodne, ale rozehnala jsem to horkou vodou nebo nahratym polstarkem. Chytlo me to i v den odjezdu do CR, ale taky sem to nejak rozehnala po ceste teplem. No prijeli sme do CR 22.12. a hned den na to me ta bolest slozila k zemi a jeli sme s rodicema na pohotovost do nemocnice. Rekli mi, ze mam dilatovanou ledvinu, ze to je ledvinova kolika a lehky zanet. Chteli si me tam nechat, ale ja nechtela, kdyz dalsi den mely byt vanoce, ze jo... tak me poslali domu s paralenem, antb a neco na otok. Prijela sem domu, vzala si dle rozvrhu prasky, zabralo to asi na pul hodiny, kdy sem konecne byla schopna se trochu najist...jenze za pul hodiny me to slozilo k zemi totalne, co sem snedla sem vyzvracela a jelo se zpatky do nemocnice, kde si me teda uz nechali, nahodili mi neco do zily, co mi pomohlo od bolesti a i sem se trochu vyspala. Dalsi den pri vizite me zkontrolovala doktorka a rekla, ze musi zavest stent. Nebyla sem proti, nevedela jsem co me ceka. Stent mi zavedli za "ziva", nebylo to nic prijemnyho, ale dalo se to vydrzet.. No a od ty doby mam peklo na zemi...po Vanocich sem se vratila zpatky do zahranici, sla na kontrolu na urologii, kde mi rekli, ze to meni kazdy dva mesice, protoze to obrusta krystalama a bylo by pak komplikovany vyndavani, takze me objednali na vymenu. Do ty doby sem skoncila na pohotovosti s horeckama, krev v moci, bolesti, kde si me dva dny nechali na kapackach, aniz by byli schopny rict co mi je. Pac to nikdo proste nedokaze rict. Stent tohle proste dela... prej. No, pak sem sla teda na vymenu a doufala, ze se mi trochu ulevi. Tady v zahranici to delaji pod lokalni anestezii, respektive pod epiduralem, takze pri vymene sem mela paralyzovanou pulku tela a kdyz to prislo k sobe, tak sem myslela, ze se zblaznim, bolesti, curala sem jen krev a ziletky, na zachod chodila v slzach dva dny. Pak se to zacalo zlepsovat, mesic i pres bolesti v mocaku pri pohybu, unosny... No a ted je to tak mesic a neco od vymeny, uz tyden sem v bolestech, moc krvava i kdyz nic nedelam a cely dny jen lezim/sedim, pac nic jinyho ani delat nemuzu. Jsem ve 31tt, jeste me ceka jedna vymena na konci dubna a dva mesice do porodu a ja jsem na pokraji sil a fakt nevim jak to zvladnu az do konce, kdy mimco zacne jeste vic tlacit na mocak a ledviny...

barunka7592
29. bře 2022

@sylvie86 to mě mrzí, že tělo stent nepřijalo .. já jsem teda 27tt a stent mi zaváděli ve 21tt.. v nemocnici jsem před zavedením byla týden .. po propuštění z nemocnice jsem dva týdny na to skončila na urologii, protože jsem asi 4 dny čůrala jenom krev, řekli mi, že je to normální a kdybych nebyla těhotná tak by jen málo rukou a poslali mě dom, jenomže těhu jsem tak mi napsali na 5 dní ATB.. od té doby krev žádná .. o výměně nikdo nic neříkal .. jen kdyby náhodou byl nějaké problémy, tak mám znovu dojít... Snažím se fungovat normálně, akorát častěji než je běžné musím na záchod... Jen na konci čůrání mám šílené tlaky, které se snažím potlačovat, aby z teho nakonec nebyly hemeroidy 🤦‍♀️ .. při chůzi teda musím chodit opravdu pomalu, aby mě stent v měchýři moc nedráždil a pak se to dá ustát. Nechci být úplně neschopná tak se snažím o běžný život. O víkendu jsme byli na celodenním výletě a bylo úsměvné, že mě teda předbíhali i důchodci o holích 🤣 ... Na záchod jsem musela asi 4 za odpoledne a to s tím, že jsem měla sebou samozřejmě pití a pořád pila, abych ledvinu pořádně pročistila... Je teda pravda, že jsem celou neděli proležela, v ledvině mě tlačilo, ale nebylo to nic strašného a měchýř pozlobíval .. ale teď už je zase dobře 🤷‍♀️ .. hold ještě 3 měsíce to musím nějak vydržet a doufám, že bez vážnějších problémů.

barunka7592
4. dub 2022

Mám dotaz .. jsem 28tt.. stent mi byl zaveden v 21tt .. do teď se to nějak dalo, ale už třetí den mě na konci močové trubice (jakoby venku už, nevím jak to slušně napsat .. prostě špička poštěváčku) řeže jako bych tam měla tisíc žiletek.. a ne při čůrání, ale když jsem v klidu, nemohu si kolikrát kvůli tomu ani sednout ani lehnout... Při dnešní kontrole na urologii to doktorovi připadalo ten popis, jako bych měla stent povolený, vyjetý z ledviny .. utz to nepotvrdil .. stent je tam kde má být .. žádný zánět ani nic podobného ... Léky samozřejmě žádné nemůžu ..
Už nevím co mám dělat .. nevím jestli se toto dá zvládnout ještě 3 měsíce 🤦‍♀️

sylvie86
5. dub 2022

@barubnka7592 No, ja mam v podstate to samy hele. Ted sem minuly tyden ve ctvrtek byla na pohotovsti, moc v krvi, bolest v mocaku, rezani pri curani. Byla jsem si vicemene jista, ze mam zanet, odebrali mi moc, krev, vysledky zanet nepotvrdili, utz ledvin a mocaku ukazal, ze stent je na miste, tam kde ma bejt a mel by fungovat v poradku, tak me poslali domu s tim, ze mi nic neni, predepsali mi klasicky paralen a spasmatika. Ono je to tezky vysvetlit, nikdo to moc nechape. Ja mam bolesti vicemene uplne porad od ty doby co mi tam ten stent zavedli v 18tt. Ted jsem v 32tt. Mam za sebou jednu vymenu a dvakrat pohotovost. A zbyvaji mi jeste dva mesice, ktery taky absolutne nevim jak zvladnu. Je to pro me tezky jak fyzicky, tak i psychicky a skladam se z toho co dva dny. Volala sem svoji urolozce, abych se s ni poradila a ona mi v podstate rekla, ze ten stent tohle dela, takhle boli, tohle zpusobuje, tak to je proste je a neda se s tim nic delat, ale kdyz mi ho vynda, tak do hodiny, do dne, do tydne jsem tam zpet s kolikou, protoze nevi kolik a kde a jakych mam kamenu a to by se ten stent rval urgentne zpatky. Ale ze rozhodnuti je na mne no... :(

barunka7592
21. dub 2022

Začínám 31tt a je to už k nevydržení, na kontrolu jdu až v půli května a teď už jsou celodenní bolesti na denním pořádku.. nevím jestli je to tím, že začíná mít prcek čím víc méně místa nebo jestli jsem dostala nějaký zánět, ale bolesti jsou k nevydržení. Táhne mi to celý spodek a chůze už nepřipadá v úvahu. Už aby bylo po všem ..

sylvie86
21. dub 2022

@barunka7592 Bohuzel to mam stejne no… zrovna vcera jsem byla teda na vymene stentu, tak to ted snad na par tydnu bude trochu lepsi. Ale i tak, chuze je problem, akorat me to ted nebude snad tolik bolet pri curani. Zanet to samozrejme byt muze, ale je to spis to, ze ta hadicka je obrostla krystalama a jak se v mocovem mechyri prirozene hybe, tak to tam dela velkou neplechu a z toho jsou pak ty bolesti no :( ja jsem ted ve 34tt a jen doufam, ze mala vyleze o par tydnu driv, aby se pak co nejdriv mohly vyresit ty kameny a ja uz mela svatej pokoj a mohla si uzivat materstvi 😳

barunka7592
15. kvě 2022

Ahoj, potřebuji odpověď od někoho, kdo měl stent a už po porodu, během šestinedělí. Přestali vám ty ukrutné problémy po porodu? Jakože jestli se dalo během šestinedělí už konečně fungovat normálně nebo jestli si stent pořád jel to své? Mám stent od 21tt teď jsem 34tt ve výměny a jen jedenkrát antibiotika hned na začátku. Strašně jsem se těšila, že po porodu bude konečně klid, ale začínám z toho mít obavy. Na poslední kontrole mi našli ledvinové kameny. Bylo mi řečeno, že po šestinedělí se mám objednat na CT a kameny i se stentem pak půjdou ven operativně. Jsem z teho už na prášky. Prosím o uklidnění, že po porodu bude se spodkem líp 🤦‍♀️

numesulidu
2. črc 2022

Ahoj,jak bojujete se stentem,jak se máte???
Já ho mám zase a jsem vyřízená….

sylvie86
2. črc 2022

@numesulidu ahoj. No ja jsem 3 tydny po porodu a stent je porad uvnitr. Operaci mam planovanou na 13.cervence. Jak jsem se bala porodu se stentem, tak to byl ten nejmensi problem, o stentu jsem vubec nevedela, ani po porodu, protoze jsem mela jiny boleni co me trapilo. Vykloubena kostrc, siti a sileny hemoroidy… na hadicku sem si ani nevzpomnela dokud se nezacly zlepsovat nektery problemy. Hemoroidy uz jsou vicemene pryc, stehy uz jsou mnohem mene bolestivy, takze se zas prihlasila bolest stentu, a to hlavne pri curani, kdyz piju malo, tak me to silene pali. Sem z toho na prasky, ale uz to ten tyden a pul musim vydrzet a doufam, ze pak uz bude konecne lip 🙄

numesulidu
2. črc 2022

@sylvie86 No hrůza,jen dodám že nejsem těhu…Stent mám od 20.června a vyndání je v nedohlednu.Mám ho prakticky chvíli,ale každodenní utrpení protože mě to bolí,však to znáš.Mám zánět močáku,včera jsem tu bolest už nemohla vydržet tak jsem táhla na pohotovost,ale odpověď jako vždy - vše vpořádku.Už první den po zavedení stentu mi lékař řekl že s tím můžu do práce!Tak jsem mu řekla že je vidět že on stent nikdy neměl,protože jinak by to ani nemohl vyslovit!

evulikxxl
28. srp 2023

Ahoj holky jsem ve 23+3 tt a mám 12 dní po zavedení stentu, jen by mě zajímalo mám furt bolest po čurani a malá se tlačí na spodek k tomu mě bolí furt v pravém boku, nemůžu nic dělat i ležení je nepříjemné vůbec nevím co mám dělat doktor mi řekl že je vše ok ale nepřijde mi. Máte nějakou radu předem děkuji

sylvie86
28. srp 2023

@evulikxxl Ahoj… tak to me mrzi, ale rada jak to zlepsit asi neexistuje. Kazdy telo reaguje asi jinak a je jinak citlivy. Asi nezbyde nez bejt naprosto v klidu, najit polohu, kde to min boli a proste vydrzet. Vim, ze to neni to co bys chtela slyset, ale je to cizi teleso v tele a ulevi se az jedine vyndanim :(

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru