Migrény v počátku těhotenství. Je to normální? Můžu na to nějaký lék?

l22l
16. zář 2021

Ahoj všem,

holky je normální že mám každý den migrénu už asi týden v kuse? Dost mě to znepokojuje, samozřejmě vím, že příznaky a nevolnosti k těhotenství patří, ale možná bych radši zvracela než měla hlavu jak pátrací balón :(

Případně, můžu na to nějaký lék? Vím že příliš se toho nesmí...

Děkuji.

pajushka1
16. zář 2021

@l22l mě pomáhá klid,ticho a panadol. Trpím na to od začátku, nyní jsem v 11tt a pomalu to ustupuje. Ať je brzy lépe 🍀

l22l
autor
16. zář 2021

@pajushka1 děkuji 🍀

janylu
16. zář 2021

@l22l já jsem na to taky trpěla. Trvalo to asi do 15. TT a bylo to peklo. Snažila jsem se to vždycky vydržet bez léků, ale asi dvakrát jsem si vzala paralen. Nic silnějšího jsem se neodvážila.

linducha90
16. zář 2021

@l22l taky jsem trpěla na migrény a bolesti hlavy, snažila jsem se to vždy vydržet, ale jak jsem cítila, že se to víc rozjíždí, vzala jsem si paralen 😉

anpineapple
16. zář 2021

@l22l Mne nezabiral ani paralen, tak jsem si ho pak uz nedavala. Vždycky masku na oči a spát a spát 😔 pak jsem vycetla, ze pomáhá magnezko, tak jsem to zkoušela a bylo to lepší. I kdyz nevim, jestli zabralo přímo to a nebo jestli to proste uz samo přecházelo časem. Ted uz mam klid přibližně tak od 18tt.

lachtanice86
16. zář 2021

Měla jsem u obou těhotenství, po celou dobu. Bylo to peklo. Nepomáhalo nic, ani tma, ticho, no s dvouletym prckem toho ticha moc nebylo, nezabiral ani Paralen ani magnezko.

terezmair
16. zář 2021

Ahoj, poradila mi kamarádka ať si nechám na gyndě napsat Magnosolv, že si dávala 1 pytlíček denně a měla klid. Je pravda, že od té doby, co to beru, tak mě hlava bolela asi jednou. Tak zkus 🙂

petralp
16. zář 2021

@l22l paralen, koňská mast nebo nějaká mentolka...namazat za krkem a za ušima, omotat šálou a odpočívat.

littlebee124
17. zář 2021

@l22l mam migrenol a je to tyčinka na potírání spánku 🙂

tasimia
17. zář 2021

@l22l i když se nedoporučuje, ale já si vzala když bylo nejhůře ibalgin. Jinak bych nevydržela.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru