Mimoděložní těhotenství, laparoskopie a pokles hCG

8051
13. únor 2015

Ahojky všem,
mám zkušenost s laparoskopií, kterou mi dělali v pondělí. Vzali mi levý vejcovod neboť to bylo mimoděložní těhotenství.
Ve středu mě propustili z nemocnice vše bylo v pořádku i hcg 0. Dnes jsem šla ke své doktorce, vzala pro jistotu krev a hcg je 0,6.
Nesetkal se někdo s tímto?
Mám jít ve čtvrtek znova na krev.
Díky za zprávy.

lloupacek
24. únor 2015

@8051 ahoj, ano já.
Měla jsem to samé v lonskem roce.

Hodnotu hcg musí doktoři pozorovat do uplne negativity, coz je myslim 0,5? ale nejsem si tou hodnotou zcela jista. Jak ti to dopadlo?

8051
autor
24. únor 2015

@lloupacek já sem se upsala, neměla jsem 0,6 ale 6 a hned v pondělí jsem MUDr. volala a řekla mi že je to zbytkový hormón, Protože od 0 - 5 je negativní a od 6 už je těhotenství. Ve čtvrtek po 10 dnech od operace jsem šla na stehy a hcg 0. Tak asi takto. 🙂
A jak ty a mimoděložní, jak ti vše dopadlo?

lloupacek
24. únor 2015

@8051

no tak vzali mi vejcovod, coz me mrzi, ale jinak to byla rychlovka. v jeden den do nemocnice a na sál rovnou 🙂 dalsí den domu. pak jsem si asi ctyri dny polezela doma a vsechno ok. jsem na laparky zvykla, mela jsem jich uz nekolik. naposledy v listopadu mi braly myom, taky laparkou. takze tech der v brise uz mam nepocitane. 🙂

jsem rada ze jsi ok a kdy se budete zase snazit?

8051
autor
24. únor 2015

@lloupacek tak to mě mrzí.Já sem za poslední 3měsíce měla dvakrát mimoděložní a tak už se bojím. ☹
Snažit se už nebudem, bohužel mi to i doktor moc nedoporučoval.Mám k tomu i endometriozu.Moc jsem se s tím vším ještě nevyrovnala ☹ ale sílu mi dává rodina.Mám dva kluky 11 a 7 let a báječného manžela a to je teď pro mě to nejdůležitější. 🙂
Takže asi tak, ale na koníku stále zůstanu.

elca77
3. kvě 2016

Ahoj, jsem po mimodeloznim těhotenství, minulé pondělí mi udělali revizi dělohy a po ní mi neustále hcg rostlo až na 690, ve středu mi laparoskopicky odebrali levý vejcovod i s plodem. Pustili mě v sobotu, ale stále se necítím ok, pořád se mi motá hlava, břicho už tak moc nebolí. Ve čtvrtek jdu na kontrolu. Mě Teda kontrolní hcg nedělali ikdyz jsem se na to ptala. Bylo Vám někomu taky tak i 6 dnů po operaci?? Dík M

marketar88
4. kvě 2016

@elca77 ahoj,já mám za sebou 29.4. Laparoskopii, kde mi vzali pravý vejcovod a revizi k tomu... Hlava se mi občas motá stále,jsem taková zpomalena... A dnes jsem byla na pohotovosti, protože jsem začala krvácet... Vysoká sliznice,tak nevím,zda to odflakli, nebo co... Dostala jsem Ascorutin a pombu. Každopádně porad spím a jsem unavená..

martinkamoj
4. kvě 2016

@elca77
@marketar88 Děvčata buďte v klidu, vše bude dobré, já podstoupila stejný zákrok v říjnu, měla jsem už celkem pokročilé stádium těhotenství, takže šel ven jak plod tak i pravý vejcovod. Bolelo to strašně moc dlouho, jak se říká, každá se hojíme jinak.. Občas i teď přes půl roku po zákroku mě píchá v místě kde není vejcovod a při ovulaci či sexu je to neskutečná bolest vevnitř. Pokoušíme se opět o miminko, ale zatím bez úspěchů.. ☹ Radím hezky odpočívejte do 14 dnů se budete cítit lépe, pak nějaké lehoučké procházky a pak to bude jen a jen lepší 🙂

nicmenenapada
10. čer 2016

ahoj, vím, že tohle už je pozdější diskuse, ale přeci jen někdo pak může být rád, že najde další informace, tak vám sem napíšu svůj příběh.....od prosince jsme všemu nechávali s manželem volný průběh s tím, že až se zadaří, tak se zadaří....24. dubna jsem měla MS, ale po skončení jsem zase začal špinit, a trvalo to už týden....říkala jsem si ejhle, něco je jinak, tak jsem zkusila test a byl pozitivní =) jak jsme se radovali =) o týden později jsem byla objednaná k doktorovi na UZ, ale nic tam nenašel, jen cystu (6cm) a bral mi krev na hcg, která byla 212....tak mě raději odeslal rovnou na lepší ultrazvuk do nemocnice, kde mi akorát našlo trochu volné tekutiny v břiše, tak si mě radši nechali dva dny v nemocnici na pozorování a na kontrolu hcg...hcg krásně klesalo, tak mi řekli že jsem potratila a pustili mě domů, v pátek, v pondělí jsem la na kontrolu hcg, ale to zase stouplo (všechny hodnoty byly mezi 180 a 260, takže hodně malé)....vypsali mi kontrolu rovnou na čtvrtek, pro jistotu, protože na UZ stále nebylo nic vidět....v úterý jsem ale přišla na pohotovost, protože jsem šíleně krvácela, ale to bylo jen nárazově, takže mě zase poslali domů...ve čtvrtek na kontrole hcg zůstalo stejné, tak mi doporučili revizi dělohy, šla jsem kolem poledne na sál.....ale v pátek se hcg zdvojnásobilo, takže jasná diagnóza, mimoděložní těhotenství....na UZ nic nebylo vidět, tak mi dali na výběr...buď laparoskopie s tím, že taky nemusí najít vůbec nic protože je to nejspíš mladé těhotenství, nebo kapačku metotrexátu (svinstvo) s tím, že metotrexát je jistějši, méně invazivní a že jsem mladá tak si půl roku na další otěhotnění můžu počkat (bude mi teď teprve 20) nakonec jsme s manželem přistoupili na metotrexát, protože pod anestezii jsem vážně nechtěla, zvlášť když mi tvrdili že by nic nemuseli najít (navíc po předchozí anestezii den předtím mi bylo neskutečně zle...)....nakonec po metotrexátu v pátek mě stále kontrolovali na UZ a na hcg...volná tekutina v břiše trochu přibývala, takže mi hrozila laparo itak...nakonec v pondělí mi našli usazené vajíčko v pravém vejcovodu, ale už jsem byla po metotrexátu, tak čekali na výsledky hcg....nakonec mi ve čtvrtek nabrali poslední kontrolní hcg (kleslo z 260 jen na 125 během týdne od metotrexátu) a pustili mě domů, protože volné tekutiny bylo stejné množství....a teď mě jen čekají kontroly v nemocnic, dokud mi hcg neklesne úplně na nulu (mimochodem, v pondělí po propuštění jsem měla 110, takže pokles už není tak výrazný....

Omlouvám se za délku příspěvku, ale zároveň si nějak potřebuju ulevit, protože manžel to snáší jinak a raději o tom nechce mluvit...děkuju, Jana

elca77
12. čer 2016

@marketar88
Ahoj me bylo takto špatně az tak do pul května, porad se mi motala hlava a takove divne stavy jsem měla, nemohla jsem nikam dojit sama, ridit auto a podobně, ale uz je to ok