Můžu mít zánět močáku? Časté nutkání na WC, bolest

hanule112
23. lis 2015

Ahoj holky.Mám dotaz a budu moc ráda,když mi tu nekdo poradí.Od včerejšího odpoledne mám nutkání chodit na WC-na malou,snad kaýdych 20 minut a pritom jde ze me jen par kapek,ale je to doprovázené takovou bodavou nepřijemnnou bolestí.Pokazde kdyz se mi chce zase na malou,tak se mi chce až brečet,protoze vím,ze me to zase bude bolet.Nikdy se mi tohle nestalo...Břicho ani záda me nebolí.Myslíte si,ze by to mohl být zanet mocaku?A jak se to lecí,případne jak dlouho lecba trva?A čím to muze byt?Zitra si zajdu k doktorce.Jsem na rodicovske,manzel dneska odjel na služební cestu na 14 dní a já musim normalne fungovat.Moc dekuji za vase rady.

konidana
23. lis 2015

@hanule112 Vypadá to na to. Určitě k doktorovi, kdyby se to rozjelo víc, je to mazec a léčba na dýl. Pravděpodobně ti nasadí antibiotika a budeš OK normálně fungovat. Hlavně hodně pít!

mika251
23. lis 2015

@hanule112
sú to typické príznaky zánetu močáku. Dobrou správou je, že antibiotiká väčšinou zaberajú celkom rýchlo, takže by sa ti čoskoro malo uľaviť.

Inak odporúčam hodne piť (fakt na litre), aby si nechodila každých 20 minút čúrať "naprázdno" (bolí to menej, keď z teba pritom aj niečo vytečie) a jednak sa pitím odplavujú z ľadvín baktérie, ktoré zánet sposobujú. Hlavne vodu, nesladený čaj, pokiaľ ho znesieš, tak aj urologický.

K doktorke by som šla kľudne už dnes, vezmi si sebou vzorku moči, urobí rýchly test na prítomnosť bielkovín či krvi a bude to jasné. Nečakaj na zajtra a netráp sa zbytočne, samo sa to nevylieči.

te_reza
23. lis 2015

To bude zánět močáku, jestli se k dr. nedostaneš dřív, tak teplo, brusinkovej čaj nebo džus (po litrech), mě to vždycky děsně uleví.

pety91
23. lis 2015

To je jasnej zánět měchýře. Ale nespoléhej jen na ATB, určitě denně vypít 3 litry a urologickej čaj a brusinky.

ava9
24. lis 2015
Uživatel ava9 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od ava9.

@hanule112 Určitě bych se ještě dnes otočila u doktorky .. Zánět močáku je opravdu hrozně nepříjemný ..A každých 20 min je krátký interval. Podchytila bych to raději ted 🙂