Nedostatek železa v 31.tt. Obávat se předčasného porodu?

adluska1201
7. lis 2019

Dobrý den maminky.
Z odběru krve mi doktor zjistil, že mám málo železa a předepsal mi léky. Mám tedy více dotazů na maminky, které to měli stejně.
Četla jsem více článků a psalo se o předčasném porodu. Je to pravda? Mám se obávat?
Léky na doplnění železa se prý musí brát až do poslední chvilky (do porodu), nebo je po zlepšení vysadím?!
V každém článku je něco a já z toho mám už hlavu jako balón.
Jak to dopadlo Vám?
Maminky Děkuji!!

krista25
7. lis 2019

@adluska1201 ahoj měla jsem to stejně jak ty, brala jsem železo do poslední chvíle. A rodila jsem až 40+3😊. Takže se zbytečně nestresuj, dneska to není nic neobvyklého. 😊

pipi_puncocha
7. lis 2019

Já beru železo od 25tt zhruba, nyní jsem 40tt, takže předčasný porod se nekonal. Brala jsem první týden ob den, pak už denně, aby mi z něj nebylo zle. S dobou užívání ti to musí říct lékař, podle toho jakou máš hladinu. S mojí doktorkou jsme domluvené, že budu užívat celé šestinedělí a pak budu mít kontrolu krve, jestli už můžu vysadit. Samozřejmě pokud bude mít miminko problémy se zažíváním, budeme to řešit dříve.

tinaprofi
7. lis 2019

dobrat do porodu a po porodu ti 100% udělají krevní testy na kontrolu, tohle si oni pohlídají sami

vaseli16
7. lis 2019

Taky jsem mela malo zeleza brala jsem 2x denne 1 tab a rodila jsem 40+0

chumlee71
7. lis 2019

@adluska1201 taky jsem měla málo železa a rodila jsem 40+1. Železo jsem brala asi od 28 tt těhotenství a i po porodu cca pár týdnů ,pak už se moje tělo srovnalo. Takže se nestresuj.....

adluska1201
autor
8. lis 2019

Děkuji všem. Jsem klidnější 🙂

kafr
9. lis 2019

Zatím nenapsal nikdo, že by s železem rodil dřív 😉
Já brala železo skoro od začátku a rodila jsem 40+3.
Takže pohodička, nožky hore a užívej si posledních dní klidu 🤭🥰

fatal_error
11. lis 2019

Beru zelezo ted, brala jsem i u syna a rodila jsem normalne v terminu vyvolavane, takze treba bych i prenasela.

luciichell
11. lis 2019

Já jsem dostala léky ve 28tt, nyní jsem 35+1 a zatím se nic nekoná 🙂krom různého zbarvení 💩beru tabletku denně

svntvt
11. lis 2019

Ja mam dlouhodobe nedostatek zeleza imimo těhotenství (vzdy kdyz mi nahodou berou krev tak mi to reknou 😂)... ted jsem těhotná (17tt) a zelezo taky beru, stejne jako v minulem tehotenstvi, a to sem rodila v 39tt.. takze bych to fakt neviděla tragicky 😉

nazka
15. lis 2019

A co berete za železo? Četla jsem, že sorbifer se blbě snáší a dnes jsem si ho přinesla domu..

adluska1201
autor
16. lis 2019

@nazka Dostala jsem předpis na Maltofer..

malabobina
21. led 2020

@nazka Já jsem brala Globifer https://globifer.cz a snášela jsem ho perfektně! Sorbifer mi neseděl, dělal mi zácpu a dost mě bolelo břicho.

sobist
21. led 2020

Rodila jsem pokaždé na termín, ale vyvoláním, a železo jsem brala vždycky až do porodu. Po porodu se dělají nové krevní testy - poprvé jsem brala železo ještě nějakou dobu po porodu, podruhé jsem byla už v pohodě. 🙂
Nebýt toho vyvolání, tak se mi děcka válí v břiše ještě teď.. :D

suromana
21. led 2020

Brala jsem v prvním těhotenství, rodila jsem 40+2, teď beru opět (mám Hb 100) 2x denně globifer, jsem 34+5, porod se zatím snad nechystá. Já jsem i netěhotná taková bledá a mírně anemická.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru