Neschopenka- Jak zaslat ČSSZ lístek na peníze?

blackfox
9. lis 2019

Prosím o radu. Jsem na neschopence od konce srpna a za září za mne posílal papíry čssz zaměstnavatel. Nicméně vše vyřídil s velkým zpožděním a teď jsme se dohodli, že si lístek na peníze za říjen pošlu na čssz sama a jemu jen kopii, což by mělo být ok. Dneska jsem jej chtěla odeslat, ale nejsem si jistá, kam vlastně a zda nyní stačí už samotný lístek, protože všechny ostatní doklady už mají? Nemáte zkušenost, zda spadám i jako zaměstnanec pod stejné územní pracoviště, jako když jsme byla osvč? (Trvalé bydliště jsem neměnila.) Děkuji za rady! Ráda bych to vyřídila již teď, a o víkendu si tam nemohu bohužel zavolat.

j.a.n.i
9. lis 2019

@blackfox Ne, OSSZ je podle sídla zaměstnavatele, případně jeho účtárny. A jinak jo, stačí poslat jen ten lístek.

blackfox
autor
9. lis 2019

@j.a.n.i Díky 🙂 Bohužel s tím, kam spadá zaměstnavatel či účetní si nejsem jistá, musím tedy holt počkat až mi to potvrdí. Ale tak příště budu chytřejší 🙂

rosetatto
9. lis 2019

@blackfox je to dle sídla firmy, jistě to lze nalézt v obchodním rejstříku 😉

tulikiss
9. lis 2019

@rosetatto nemusi to byt podle sidla firmy. pokud ma firma velkou ucetni firmu, ktera neni mistni, tak klidne muzou spadat treba pod Prahu i kdyz sidlo je Brno.

rosetatto
9. lis 2019

@tulikiss pokud mají externí firmu tak se stále bere sídlo zamestnavatele 😉

lenoulinkaa
9. lis 2019

@rosetatto to teda neni vzdy pravda. Pokud je sídlo někde a uctarna někde, tak ta nespadá podle mista sídla. Třeba my máme sídlo a účtárnu jinde.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru