Nestandardní UTZ a syndrom mizejícího dvojčete

evcounek
22. bře 2013

Ahojky maminy mám nervy na pochodu. V sobotu jsem začala krvácet no nic hrozného jen tak 10ml (takové chrc) a tak si mě v nemocnici nechalil (jsem nějakých 7-8tt) na UTZ mi zjistili jednoho živého prcka a hematom. 😒 v Úterý byl kontrolní UTZ s tím, že dr vidí u jednoho plodu 2x srdeční akci. no taky trochu šok ale radost obrovská. Ve středu jsem byla u svého Dr. na plánované kontrole a ten na UTZ neviděl žádnou srdeční akci ani nic podobného a neviděla jsem to ani já ☹ no slzy slzy a slzy dovedete si to představit. tak ihned ve čtvrtek domluvena revize. ve četvrtek dělaný předoperační UTZ a tam byl vidět živý plod s akcí sice podle dr. nestandardní (tý obaly kolem miminka mi připadali do tvaru srdce) a prý mizející dvojče. Na revizi jsem nešla a příští Pátek na UTZ.
jste z toho taky tak zmatené jako já?

sonka.77
23. bře 2013

Mě to moc zmatené nepřipadá. Jedno mimi bude zřejmě v pořádku, což se potvrdí tím UTZ příští pátek a to druhé bohužel odešlo. Držím palce, ať je to jedno v pořádku.

evcounek
autor
24. bře 2013

@sonka.77 no mě spíš vy vádí z míry to že jeden dr něco vidí a druhý zase ne 😖 to mivrtá hlavou. Já si myslela že UTZ ukazuje vždy stejně a né že se jeden den psychicky připravím na revizi a druhý den mi řeknou, že mimi je a revize nebude. Tomu nerozumím. Jsem ráda, ale teď se jen modlím, aby mimi bylo v pořádku a nemělo nějakou vadu. ☹

sonka.77
25. bře 2013

@evcounek To se může stát, záleží na kvalitě UTZ, záleží na zkušenostech doktora, nebo mohlo být třeba mimi schované za jinými orgány, prostě stává se, proto je lepší dělat ty kontrolní UTZ pro potvrzení.

evcounek
autor
29. bře 2013

@sonka.77 tak třikrát sláva jsme normální standardní a prosperující (7+0) huráááááááááááá
díky za podporu. Hematom tam sice je ale výrazně menší a ztrácí se 😀

sonka.77
29. bře 2013

@evcounek gratuluji! 🙂

evcounek
autor
29. bře 2013

@sonka.77 děkuji skoro jsem nedošla na UTZ měla jsem takový strach, ale vše dobře dopadlo.

ajina17
29. bře 2013

@evcounek super moc gratuluji 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru