Neštovice v těhotenství. Co myslíte, co dělat?

lu31nka
6. čer 2022

Zdravím. Jsem 14+0 a neštovice jsem neprodělala. V sobotu a v neděli u nás byli známý a dnes jsem se dozvěděla že jejich chlapeček má neštovice. Já s ním zas tak moc v kontaktu nebyla ale celou sobotu si hrál s naším synem 2roky který neštovice neprodělal. Teď mám docela obavu co bude protože se synem jsem na rodičáku a když jsem volala na gyndu tak sestra byla vyjančená a doktor mi tvrdil že ve 14 TT už není tak velké riziko tak já nevím 😪říkala jsem si že bych zavolala obvodakovi jestli by nemohl dát manželovi ošetřování na mě, ale pochybuju když syn ani já jsme zdravý 🤔

majena39
6. čer 2022

A k čemu by to ošetřování bylo, když jste zdraví? Moc to nechápu? 🙂

lu31nka
autor
6. čer 2022

@majena39 aby se staral o syna, když já bych měla být izolovaná od syna

malanoha
6. čer 2022

Ja nechapu, ze kdyz jsi do dospelosti nestovice neprodelala, ze nejsi davno ockovana.. Tohle se dalo cekat, ze.

majena39
6. čer 2022

@lu31nka a to by jsi se k němu několik týdnů nepřiblizila ani na krok? To by asi úplně nešlo...

lu31nka
autor
6. čer 2022

@majena39 inkubační doba je 10-16dni.
Manžela se synem bych poslala k rodičům.

sirinfirst
6. čer 2022

@lu31nka 14 - 21 dní

lu31nka
autor
6. čer 2022

@sirinfirst průměrné 10-16 ale to je jedno. Je to individuální

fifinka2020
6. čer 2022

@lu31nka no každopádně pokud to chytil, tak už teď je pozdě, infekční bývá ještě před vysevem pupinku. Jinak bych asi zkusila ještě jeden názor lékaře, tohle mi přijde takové zvláštní... myslím, že případně existuje i nějaká linka, kam zavolat (teď jestli si nevymyslel, ale třeba na Bulovce na infekčním?), že by měli víc zkusenosti

lu31nka
autor
6. čer 2022

@fifinka2020 známá dělá v nemocnici na gynekologii a primář a doktoři co byli přítomni Mluvili o očkování že je to menší zlo než tu nemoc prodělat a nakonec se shodli na tom že bych se měla izolovat a brat vitamíny.
Zítra budu volat obvodakovi co teda vymyslíme jestli mě pošle aspoň na krev jak mám na tom protilátky. Syna jsem včera viděla jen chvilku a dneska vůbec takže si myslím že jestli už to má, tak já třeba ještě ne.

nijij
6. čer 2022

@lu31nka za tu dobu už může být dávno infekční .. navíc ve 14tt nejsou neštovice až tak nebezpečné jako na úplném začátku nebo při porodu. To se budeš izolovat 3tydny? A kdZ pak přijde chřipková epidemie taky půjdeš do izolace? OCR máš stejně jenom na 9placenych dní ...
Nejprve si zjisti protilatky

janina228
6. čer 2022

@lu31nka heleď ty protilátky vůbec nejsou špatný nápad. Třeba se zjistí, že už jsi je prodělala a ani o tom nevíš (já osobně takovou zkušenost po pravdě nemám, ale slyšela jsem, že někdo má třeba jeden/dva pupínky a hotovo 🤷). Pokud teď o víkendu to syn chytil, klidně může trvat i 2 týdny, než se mu to projeví. Nejvíc infekční to je 2-3 dny před výsevem.

g_m
6. čer 2022

@lu31nka Bože, baby tady zase v diskuzi...
Já bych měla bobky, protože neštovice v těhu není prdel. Infekční je dítě už před výsevem... Tvůj chlapeček, i kdyby to chytil, ještě infekční není. Takže pokud si dovedeš představit, že ho teď od sebe na min. 14dnů izoluješ, tak bych to riskla, lepší než pak řešit případné komplikace v těhotenství...

@nijij Tak chřipka je trochu o něčem jiném než neštovice v těhu...

werik153
6. čer 2022

Syn se koupal v bazénku s dítětem, který se další den osypalo neštovicema. A nechytil je. Takže ta infekčnost není zas tak hrozná asi 🤷‍♀️

lu31nka
autor
6. čer 2022

@g_m děkuju moc, aspoň jeden komentář u kterého se necítím jak pitomec . 🤗

nazka
6. čer 2022

@lu31nka ty jo, já bych se toho taky bála. Nejvíc infekční jsou 1-2 dny před vysevem, jsem teď na neštovice odborník, už měsíc doma neřešíme nic jinyho 🙈 první je chytla přesně 14 dní od kontaktu s nakaženým a druhá dcera od ní až po 18 dnech, kdy už jsem si myslela, že to projde. Teď bych se ještě týden Tvého dítěte nebála a pak, pokud máš možnost, se izoluj. Držím palce a dej vědět, jestli je chlapeček nakonec prodělal nebo ne. 🍀🍀🍀

europa00
8. čer 2022

@lu31nka nejsi pitomec jen mnohé ženy jsou tu trosku chytrolinky 🙈🙈🙈 a ještě hnusne. Určitě bych se izolovala manzel to se sYnem zvládne a t budeš více v klidu. MSlim ze jste na to přišli včas a teď ještě syn i v případě ze to chytnul nebude extrémně infekční to asi sz chcili před výsevem. A t si zajdi na protilátky…. Zdraví miminka je teď nejdůležitější a o maleho se rodina dobre postará 😘

eviicka
8. čer 2022

Taky jsem poslední měsíc odbornice na neštovice 🙂. Chápu tvé obavy, myslím že pravděpodobnost, že by tě syn teď už stihl nakazit je minimální. Takže jestli je možnost nenásilné izolace určitě nebude pozdě. 😉.

zara11
8. čer 2022

@lu31nka muj syn treba ted chytil nestovice v cekarne u dr 🙏 a to chlapecek byl na2.konci…🤷🏼‍♀️ Takze pokud je blba imunita, staci i1 mistnost 🙈

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru