Budu divná, když si vezmu do porodnice své oblečení pro miminko?

michaelahorakova
9. dub 2018

Dobry den maminky budu divna kdyz si vemu do porodnice sve obleceni pro miminko?? Ty jejich stare oblecky co tam maj me desi.

adelka951
9. dub 2018

Bude to především dost nepraktické, může se ti totiž stát, že ti mimčo odnesou na vyšetření, převléknout a ty potom budeš dohledávat oblečení po celé porodnici.

evaaskalova
9. dub 2018

Tomu nerozumim. Vetsinou je bezne, ze si maminka oblece uz v porodnici miminko do vlastniho. Jen hned po porodu oblekaji jejich kosilku a zavinovacku 🙂

kejt29
9. dub 2018

@evaaskalova jak kde, u nas maji erar az do odchodu. Muzes mit svoje, ale je proste to riziko, ze ti ho budou muset prevliknout a nekontroluji, ci obleceni je. Je to praktictejsi i kdyz ne nejkrasnejsi 😉

leymea
9. dub 2018

Muzes, ale jak rikaj holky. Je tu riziko, ze se Ti to ztrati. U nas v porodnici meli pekne obleceni 🙂 mozna jsem mela jen stesti 😀

vevero13
9. dub 2018

Já to milovala. Kdy se Vám stane, že špinavé oblečení někam zahodíte a nemusíte se o něj starat? 🙂

lucie_j
9. dub 2018

Souhlasím, je to praktické i když ne nejkrásnější. Vlastní bych si vzala pro případ, že by bylo miminko podrážděné. Malá byla z toho přeškrobeneho oblečení úplně vysušená až odřená.

kejt29
9. dub 2018

@vevero13 presne 😂
Navic me to motivovalo vyrazene veci nachystat a v brzke dobe se je tam chystam odnest. Stejne bych to prodala jen za par korun, takhle to jeste ponosi hodne miminek 😊

vevero13
9. dub 2018

@kejt29 Minulý týden mi všechno povlečení i oblečení pozvracelo a po **** jedno dítě. Dnes ráno s tím začalo druhé. Asi čekal, až to vyperu 🙂. Mám touhu nechat se hospitalizovat 😉

labijoux
9. dub 2018

Měla jsem v porodnici krásné oblečení erar. Není to přežitek, ze je tam starší oblečení

kejt29
9. dub 2018

@vevero13 nas to nastesti jeste nepotkalo 😂

janager
9. dub 2018

Ja mam zkusenost takovou, ze manzel musel pro syna donest jak obleceni tak latkove pleny. Maji nedostatek a nabizeli nam pak obleceni vel. 74-80, coz bylo opravdu na nic, kdyz to mel pak vsude nakrabaceny a shrnuty. Ale jinak co se tyce kvality a cistoty, to bylo v poho, toho bych se nebala.

ajja87
9. dub 2018

Ja si taky nemyslím, že by to bylo něco hroznyho,nic zvlášť zastaralého.A pokud nekdo neni moc cimprlich,tak to ty tři dny vydrží a pak si to miminko může doma ,,stajlovat,,

mamamtbo
9. dub 2018

Ja mela v porodnici vlastni, protoze mi vadilo o kazdy kousek zamazaneho obleceni tukat na dvere a cekat nez neco dostanu..Manzel mi privezl vlastni, ale zalezi na porodnici..

mamamtbo
Autor odpověď smazal
Zobraz
marii90
9. dub 2018

Ja vitam, ze mi bude stacit jen obleceni na cestu domu 😊. Ale urcite se nebudou divit, kdyz budes chtit vlastni obleceni. Jen bych si ho nejak oznacila, aby ti ho fakt nehodili treba na vyprani s jejich erarem...nemaji vse osklive, hodne jim tam nosivaji maminky, takze to neni pravda, ze by to muselo byt buh vi jak stare obleceni 😉 Pro vetsinu je to benefit, pokud nevyuzijes, pochopi to urcite ☺

lucyp13
9. dub 2018

Záleží na porodnici, v CB to vyloženě nechtěli,jen na odchod, me to zas tak netrapilo, řekla jsem jim jen, ze ty košílky nechci, ze ti neumím zavázat a pak uz dávali jen bodycka. Naopak je výhoda, ze jsem nic nemusela resit, jen dat do prádla a pohoda

a_sma
9. dub 2018

My teda v porodnici meli hezky obleceni, nemuzu si stezovat. Akorat syn byl prcek, takze mu obleceni bylo trochu vetsi. Potom mu ale sehnali i mensi. Navic komu by se po prijezdu z porodnice chtelo jit hned prat, zehlit? Proc si spinit vlastni, kdyz tu praci nekdo udela za me. 🙂

majovasnazilka
9. dub 2018

Poslední, co budete chtít řešit po příjezdu z porodnice, je špinavé prádlo. Byla jsemráda, že mám doma vše nachystané, vyprané. 🙂Vystajlovaný syn v porodnici nebyl, ale ty tři dny se to dá přežít.

lucajda17
9. dub 2018

Já jsem teda byla ráda,že malou nemusím převlíkat.Už jenom to přebalování mi připala celá věčnost a při představě ji převlíkat.tak je snad nemocná,takže já i za ty staré košilky byla ráda.

bekyc
9. dub 2018

Já byla ráda že jsem tam pár oblečků svých měla. Převážně byl v jejich (nic hroznýho, žádný starý košilky, normálně bodyčka nebo overaly.) ale párkrát se mi stalo, že se pokakal nebo poblil tak, že bylo potřeba ho převlíknout.. buď sem mohla čekat do večera na koupání a dovážku čistého, nebo jít najít sestru která oblečení u sebe měla. Pro mě bylo jednudušší mu dát hned čisté. Příště si jich vezmu ještě víc.

eviicka
9. dub 2018

Já jsem počkala až se zaběhneme a pak jsem dala do svého, jen ale pro pocit a možná i abych si to vyzkoušela (u nás měli jen košilky). Dávalo to tak víc maminek, že by mi malého odnesli někde na vyšetření a tam převlékli do jiného to se fakt nestalo.

teatime
9. dub 2018

Je to jak kde. A taky jak s kým. Obě děti jsem rodila ve FN Brno. Poprvé jsem oblečení neměla a ptali se mě, jestli bych nemohla nechat dovézt, že mají zrovna nedostatek. Podruhé jsem si rovnou přivezla a to se zase nějaké sestře nelíbilo, protože prý oblečení v porodnici je speciálně prané, aby bylo co nejvíc čisté a hypoalergenní. Takže záleží fakt na tobě. 🙂

gabrolo
10. dub 2018

@michaelahorakova Tak vzít si můžeš, podle mě ti to nikdo zakázat nemůže, ale jak píšou holky, může se ti stát, že ho pak budeš někde hledat. Tak si vezmi jen náhradní pro případ, ale myslím že když to vydrželo tolik miminek, tak těch pár dnů by neměl být problém 🙂.

rebe
10. dub 2018

@adelka951 Cože? Jako že ti dítě vezmou a odnesou ho někam pryč, kde nebudeš s ním? To se ještě opravdu někde děje?!

katushenka
10. dub 2018

Mě taky překvapuje, že se tady argumentuje " odnesou ti ho někam na vyšetření" ...Nerodila jsem v příliš přátelské porodnici ale kromě prvních 6hodin jsem chlapečka měla stále na očích a to jsem rodila císařem. Takže hledání oblečení po porodnici se mi zdá utažené. Jinak jsem první tři dny využila taho komfortu mít erární oblečení ale i tak jsem měla třeba svoje bodýčka a zkrátka jsem to kombinovala jak se zrovna hodilo...

majovasnazilka
10. dub 2018

@rebe Ano děje a nepřijde mi to vůbec divné, syn měl po narození kefalhematom a odvezli ho na sono hlavičky, opravdu nebylo nutné tahat mě přes celou nemocnici, beztak bych tam nic nevykoukala 🙂

rebe
10. dub 2018

@majovasnazilka No tak mě při tom údivu vážně nešlo o matku a její pokoukání, ale o to novorozené miminko, které se v bezpečí cítí pouze u mámy...

zlorenka
10. dub 2018

@rebe co maj rikat deti x tydnu v inkubatoru

majovasnazilka
11. dub 2018

@rebe No, v tom případě byly moje děti v nebezpečí už několikrát, venku je v kočárku vozila kamarádka, nebo babička, chudinky, někdy i hodinu 😅

bekyc
11. dub 2018

@rebe Ano, dokonce jsem se šla po porodu osprchovat a syn byl mezitím na nějakém základním vyšetření. Nebyla jsem u toho a nevadilo mi to, byl tam s ním celou dobu tatínek. To je běžné ne?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru