Očkování žloutenka typ A+hexavakcína. Není to moc?

nadik
16. zář 2008

Ahojky holky, téma už se tady asi řešilo, ale nemůžu to najít, mám dotaz, mám 4měs mimčo a za měsíc bych jí mohla dát očkovat na žloutenku A dr. říkala,že prý společně s Hexavakcínou by se to píchlo najednou, to bychom šli už na 3 očkování Hexa. Máte stím některá zkušenost? Není to pro malé mimčo moc věcí najednou? Dr. říkala,že nejvíce ohrožený jsou batolata, ale to my ještě nebudem. Nemůže se stát,že by jí mohli to A i třeba napíchnout? Kámoška když nechala dceru očkovat na zarděnky, tak jí je napíchly a ona je pak dostala. ☹

petule.h
16. zář 2008

já te´d nevím jaká žloutenka je v tom základním očkování, rozhodně tu druhou jsem nechávala v 6 měsíci a pohoda, pač malej všechno sbíral po zemi a navíc jsme v 8m jeli do egypta...do 2 let jsem stihla i pneumokoka a meningokoka..oslabenou imunitu neměl...vše ok

nadik
autor
16. zář 2008

ahojky, tak díky za info, no tak já počkám až bude po všech těch hexavakcínách. Pak jsem koukala do očkováku je pak docela pauza tak to nechám mezi půl a rokem. V Hexa je B a teď řádí to A. Taky bych ráda nechala do roka Meningokoka a Pneumokoka kolik to stálo nepamatuješ si?

mkr
16. zář 2008

nadik - já jsem se teď na žloutenku ptala u dr. a řekla mi, že to je zbytečný, že se to dává dětem až tak kolem 3 roku až jdou do školky, jinak mi nabízela toho pneumokoka a dáme ho asi po prvním roce to už by ji píchli je 2x do jednoho roku jsou 3 injekce a ona je nemá ráda

nadik
autor
16. zář 2008

mkr: no taky si říkám, všechno je několik dávák a jak říkají v reklamě už od 2měs. to by to mimčo píchalu pořád Hexavakcína, pneumokok, meningokok.... to se snad nedá asi stíhat najednou a taky to tělíčko musí mít čas na to aby to všechno zvládlo. My po první hexa měli horečku a dnes to čekám taky protože je mrzutá ac h jo... ☹ takže myslíš, že po tom roce to stačí viď 🙂 já než jsem se zeptala tak mi hned dr. vypsala recept na to A bez datumu,že si můžu vyzvednou kdy budu chtít, tak třeba mi ho až budem chtít tu vakcínu vydají. Když se mě příště zeptá, kde mám vakcínu, tak jí to vysvětlím,že malá i po té hexa byla dost mrzutá a tak ještě počkáme. Mám třeba strach když jedu s kočárkem autobusem držím madlo a pak musím sahnout na malou a ona věčně ruce v puse, nedudá dudlík, tak se bojím.....

mkr
16. zář 2008

nadík - to jsem taky dr. říkala, že z toho mám strach, že máme psa doma ona má pořád něco v papuli, nejvíc ji jede travička, ale říkala, že ty děti mají odolný tělíčka, že to fakt stačí než půjde do školky a popravdě asi má pravdu, ať si vytváří protilátky sama, kdybych ji nechala na vše očkovat na co by měla svůj obranný systém

nadik
autor
16. zář 2008

no to máš pravdu a máš rozumnou doktorku no já si to musím vyčíst ☹ ta má mi rovnou dala recept, ale fakt peču nato, hračky jí opláchnu a psa máme taky tak ho častěji jen vykoupu a snad to stačí, od něj žloutenku nechytne. Kamarádka má prcka 2 roky a ten ocucá snad všechno a je zdravej jako řípa. Nic se nesmí přehánět. Stejně všeho je takových typů a ani mi to neměli. Např. očkování na plané neštovice mi přijde zbytečné. Proti pravým smrtelným to zrušili a plané očkují.Tak jo díky za radu, počkám a budu to řešit až na jaro ať si tělíčko odpočine. Já teď prodělala děsnou angínu 40 horečky atak dr. malou prohlížela a byla ok, tak snad jo. Kojila jsem jí celou dobu a tak jsem se bála dvojnásob aby z mlíka nebo ten Penicilin a dobrý...

mkr
16. zář 2008

tak já měla taky angínu a 40 a malou jsem kojila ona nic nechytla, za to MM jo takže my jsme se léčili a ona byla fit, oni mají protilátky už od nás z mlíčka

jabber
17. zář 2008

nadik - hepatitida A se ale očkuje až od 1 roku, ne? 😅

martinka79
18. zář 2008

hepatitidu A bych dala až větším dětem kolem 5roku. jinak ne. 😉
Meningokoka a Pneumokoka kolik to stálo?

martinka79
18. zář 2008

ráda bych také očkovala prdelína 🙂

alishia
18. zář 2008

zrovna sem si vcera cetla v casaku o tom pneumokokovi....ja ho necham ockovat po tech hexavakcinach. Je to dost nebezpecny:(( ty deti z toho dostavaj zanet mozkovych blan a maji dozivotni nasledky:// docela me ten clanek vcera vydesil...a myslim ze tam psali ze to stoji kolem 2000,- a diteti ktere ma oslabenou imunitu, tak by to mela hradit pojistovna. a nektere poj. to pry taky hradi...ale to urcite VZP nebude🙂)

martinka79
18. zář 2008

Ali díky ti moc okouknu naši pojišťovnu a domluvím se s dr. 😉

kachnik
19. zář 2008

Holky, našla jsem tohle:
TWINRIX JUNIOR
Inaktivovaná vakcína proti hepatitidě A a rekombinantní vakcína proti hepatitidě B, adsorbovaná vakcína. Používá se k imunizaci dětí a mladistvých od 1 roku do 15 let, kteří jsou vystaveni riziku nákazy způsobené viry hepatitidy A a hepatitidy B.

To necháme naočkovat malého...

nadik
autor
19. zář 2008

jo taky zo nechám až v roce a Meningokoka tak v půl roce nejdřív, až bude po Hexa

jabber
19. zář 2008

kachnik - ale vždyť B už máte v hexavakcíně, ne? 😅

krista
19. zář 2008

zero • 2d • Dnes v 16:06
Ahojda
chtěla jsem se zeptat jestli někdo nevíte jak se proti žloutence očkuje a kolik to stojí. Mám 7mi letou a 15ti měsíční dceru a docela z toho mám teď vítr jak to řádí. V hexavakcíně je jen žloutenka typu B že jo?

jabber
19. zář 2008

zero - je to tak, v hexavakcíně je jenom B 😖 , A se očkuje od 1 roku - 1. dávka (platila jsem 880,-) a po 6-12 měsících od 1. dávky se dává druhá - posilující 😉

jabber
19. zář 2008

jo a ta vakcína se jmenuje Havrix Junior

irenan
21. zář 2008

ahoj holky, tak mi mame 4 letou holcicku a skoro 4 mesicni holcicku, tak jsem si myslila, ze bych je nechala naockovat obe, ale kdyz se to dava az od 1 roka, tak necham zatim ockovat tu starsi, zacala chodit do skolky a neumim si predstavit co by to bylo za hruzu, kdyby to chytla a musela na nekolik tydnu do nemocnice, kde by nejspis musela byt bez nas... to by chudak asi nezvladla a ja taky ne.. a ta dieta a celkove je to pekne blba a nebezpecna nemoc, staci ze maji ve skolce vsichni rymu, ted tam snad dokonce nekdo mel i vsi, Terezka je nastesti nechytla a jeste zloutenka, to by nam tak schazelo...Jen jestli pujde sehnat ta vakcina 😖

nensy
22. zář 2008

tak já jsem se na to ptala dr a na žloutenku typu A se hradí 20% a ty zaplatíš 730kč 🙂

jabber
22. zář 2008

irenan - to nevím, jestli jí seženeš....ale třeba budeš mít štěstí 😉. Další věc je, že po vakcíně je dítě chráněné nejdřív za 14 dní 😖

irenan
22. zář 2008

to by nevadilo ze je chranene az za 14 dni potom, protoze kdyz ji pak necham za rok preockovat, tak bude chranena na 20 let a o to mi jde. Nase pojistovna hradi prevence rocne do 1000 kc, tak by jsme se snad mohli vejit, kdyz ne tak zbytek samozrejmne radi doplatime, kdyz je to pro zdravi nasi dcery

m.a.r.t.a
30. zář 2008

ahoj holk,y take zvazuji porad ockovani proti zloutence, malej taky bere porad neco do ruky, vsechno venku sbira a pak to strka do pusy, kkyz jsem volala doktore ,tak rikala,ze je to brzy kdyz je takhle malej ,ze nechodi ani do skolky, tak nevim,co mam delat,nam je 14 mesicu.

m.a.r.t.a
30. zář 2008

ale porad premyslim, ze ho asi radeji necham, stejne si rikam, ze bych ho nechala ockovat urcite az by sel do te skolky a vzdyt i ted chodi mezi deti na cviceni a na pisek, tak nevim jak to myslela, ze nechodi do skolky ,kdyz je mezi detmi ted taky

nadik
autor
1. říj 2008

marta: já by ho nechala co nejdřív, na netu píšou od roka

nensy
1. říj 2008

mě říkala dr když jsem se jí ptala že necháme oočkovat malou na žloutenku že je to zbytečný pač nechodí do školky a když jsem jí řekla že všechno strká do pusinky doma tak mi řekla že doma to je něco jiného 😝

dzej
6. říj 2008

holky a nevíte jestli se můžu nechat naočkovat já, když pořád plně kojím?? proti žloutence A

nadik
autor
7. říj 2008

dzej- můžeš mluvili otom v pořadu Sama doma a byl tam přesně tento dotaz 😉 já do toho chci taky jít, ale počkám až opadne ta euforie asi až na jaro....

lennis
7. říj 2008

Holky, tak naše Dr. taky doporučuje až od 3 let, tak nevím. Taky bych prcka dala nejradši hned.

veganko
8. říj 2008

Ockovat? nikdy... Je to svinstvo..sorry, ale toto je jedine spravne slovo na ockovanie...Zobudte sa ludia...
Ak neverite precitajte si: www.ockovanie.org http://iuro.awardspace.com/kto.html www.rozalio.cz/ www.badatel.sk najdete tam potrebne informacie.