Opakované záněty (mykózy) vždy před menstruací

petraludvikova
5. led 2016

Dobrý večer 🙂

Maminky, mám na vás otázku...už nevím jak dál.... Od srpna 2015 se mi pravidelně vrací vždy před menstruací zánět pochvy (mykóza). Popsala bych to: pálením a svěděním, zarudnutím okolí + jednou se mi objevil hrudkovitý bílý výtok (PS: omlouvám se, zda někoho pohoršuji nebo znechucuji). Na gynekologii chodím pravidelně každý měsíc, záněty mám přeléčené čípky, mastmi, výplachy....(Mám přeléčeno Klionem D 100, pak Macmirorem 500 complex a ještě dalšími, používám výplachy Clogín a teď i vždy týden před menzesem i octový výplach),no strašný - Dokonce jsem byla preventivně přeléčena i na gen.herpes = nakonec jsem ho neměla. Ze stěru mi našli masivně bakterii E-coli. Snažím se jíst zdravě, beru probiotika Biopron + si zavádím i preventivně probiotické čípky Gynocaps... Za 4 měsíce mít 5x mykózu je fakt strašné....

Jsem zoufalá, máte s tím někdo zkušenost? Od března se s manželem chceme začít snažit o miminko a netuším, zda to je vůbec vhodné, když mám takové problémy.

Děkuji, třeba někdo poradí.

pety91
6. led 2016

Já bych zkusila jíst Wobenzym, když nepomáhají lokální přípravky tak toto. A taky se úplně vyhnout sladkému.

lpamela
6. led 2016

Taky jsem to tak jeden čas měla. Pořád se mi to vracelo. Doktor mě přeléčil Macmirorem, ten jsem měla jednou a pak za měsíc opět. Doma jsem chodila bez kalhotek v noční košili, jedla lactobacily a jednou týdně si na noc zavedla čípek Gynexid, do kalhotek si dávám intimku. Obnovit mikroflóru je někdy obtížné.

lenusaak
7. led 2016

E-coli je časta bakteria v močovych cestách.. na zánet močovych cest při tom netrpíš? muže to s tím byt propojene a pokud se na to nasadi ATB, mikrofolora tam dole je hned pryč ☹ a obnovit ji muže byt opravdu zdlouhavě. Hlavne neparfemovana mydla, to taky pomuže, ale to ty určite máš všehno zjištene :-/ držím palce at se to brzo cele pelečí, určite to není nic přijemneho ☹

werik153
9. led 2016

Já jsem měla stejný problém, přestala jsem kupovat vonné tampóny a vložky, takové ty heřmánkové, přestala jsem sladit,omezila sladké a nejím droždí....a mám klid 🙂

mialagia
10. led 2016

Ahoj pokud je to bakterie tak by to chtělo přeléčit antibiotiky - celkové+lokální..jinak na mykózu doporučuju laktobacily 5 od swissu já je beru už roky a neměla jsem roky mykózu ačkoliv dřív jsem na ní taky strašně trpěla a bylo to způsobeno horm. antikoncepcí (hormony někomu působí přemnožení kvasinek takže i v těhu je to horší kvůli hormonům) a pak taky hodně sladkostí je špatně jak už tu někdo psal..ale mě fakt skoro zázračně pomohly ty laktobacily a zkoušela jsem i jiné značky a nefungovalo to tak..🙂

eficenka
10. led 2016

základ je ve stravě
- vysadit všechny výrobky z bílé mouky
- vysadit sladkoksti a sladké pečivo
- konzomovat dostatek zeleniny

poté užívat dále probiotika, preventivně mazat dole kokosovým olejem ( je antibakteriální) plus i při styku používat kokosový olej

přeléčit partnera!

intimní hygiena - pouze voda s kapkou teatree olejíčku

suzynkax
11. led 2016

Strava - vyzkoušet jak radí výše holky - vynechat sladké, omezit výrobky z bílé mouky.
Pozor na kouření a alkohol ... spíše žádný.
Snažit se být co nejvíce v pohodě - stres je v tomto případě špatný.
Nechodit do bazénů s chlórovanou vodou, sprchovat se.
Vysadit co nejdříve hormonální antikoncepci. Léčit se přírodně, bez ATB.
Pokud trpíš i na záněty močových cest, může v tobě stále něco zůstávat. Pozor na přenášení přes sex - partner nemá žádné příznaky. V době léčby je lepší spát s kondomem - neparfémovaným. Po styku já třeba osobně používám Spray první pomoci od firmy LR a Aloe vera, má protizánětlivé a antibakt. účinky.
Taky jsem vždy hodně trpěla na mykózy tj. kvasinky. Spravilo se to trochu po stravě, ale je náročné se tak dlouho držet a jíst protikvasinkovou dietu.

Pak jsem byla s partnerem na odparazitování a zjistilo se, že nebyly jen kvasinky, ale i další brebery, které bohužel s nimi udržují krásnou symbiozu a mohou způsobovat až neplodnost. Na odparazitovani jsme dochazeli s partnerem a po mesici lecby jsem otehotnela.

ansia
1. lis 2017

@petraludvikova ahoj, mam totozny problem, dostala jsi se z toho? Jak a za jak dlouho? Beru uz i autovakcinu, strava dobra, ach jo

jennyska
19. únor 2019

Ahoj @ansia a ostatní, klidně se ptejte na vše, co Vás zajímá, v Poradně s lékařem: https://www.modrykonik.cz/forum/topics/poradny/

petu22
Odpověď byla odstraněná
Zobraz