Opožděná menstruace a Utrogestan

hasara33
20. kvě 2018

Prodloužená menstruace, utrogestan

Ahoj všem, chtěla bych se zeptat na vaše názory a zkušenosti. Snažíme se s manželem o dítě, ale zatím nic, nejspíš kvůli mé nepravidelné menstruaci. Teď mi například menstruace trvala od 15.dubna do 9. května, sice slabé krvácení, ale bylo to krvácení. Doktor mi předepsal utrogestan, který beru od 17.května, jeden ráno a jeden večer. Také říkal když mi dělal ultrazvuk, že mám dost zvětšenou sliznici na to, že mi menstruace skončila minulý týden, prostě zvětšenou jako kdybych to měla opět dostat. Nicméně nemá nikdo podobnou zkušenost? Zajímalo by mě kdy bych asi tak mohla očekávat další menstruaci po třech týdnech krvácení. Děkuji všem za odpovědi.

veverka55
20. kvě 2018

Ahoj.zvetsena sliznice značí bud priblizujici se menstruaci nebo tehotenstvi.me vzdy menstruace dojde do 3 dnu od vysazeni utrogestanu. Zkus max udelat tehotensky test, hodne čerstvé tehotenstvi na ultrazvuku nepoznani.drzim moc palce

priefi
20. kvě 2018

@hasara33 podle toho, co rikal dr., to vypada, ze je i nejaka nadeje, ze bys mohla byt tehotna. Ale pak me napadlo, jestli to dlouhe krvaceni nebyla spis cysta nebo nejaky hematom a ms teprve ma prijit 😉 A test sis udelala? Nebo bral Ti krev ohledne hcg?

janapetrvalska
20. kvě 2018

no asi bych zkusila test , ono neni vyloucene ze je tehotenstvi a normalne krvacis .. mamka mela 3tehotenstvi a u kazdeho menstruovala do 4mesice. Tim ti nechci davat nadeji, ale jedna z moznosti ..

hasara33
autor
20. kvě 2018

Když doktor koukal dovnitř tak o cystě nemluvil takže předpokládám, že tam žádná není, akrobat se zmínil o té zvětšené sliznici nicméně o těhotenství, které by s tím mohlo souviset také nic neříkal takže ani krev mi nebral, pouze mi napsal ten utrogestan, který jsem měla začít brát od následujícího dne ráno a večer a mám hodně na 15 dní takže uvidíme no. Jinak test jsem zkoušela a je zatím negativní.

utrikocku
20. kvě 2018

To, co říkal nic moc nenasvědčuje. Taky mi doktorka říká, že sliznice je narostla.. Ale stejně mi dá duphaston, funguje jako utrogestan. Dává mi ho, abych odmenstruovala. U tebe ti chtějí asi srovnat cyklus.

utrikocku
20. kvě 2018

Ještě teda mohu dodat, že i když mám vysokou sliznici a vypadá to na ms, tak ji nikdy bez léků nedostanu... Možná máš více hormonů, tak ti roste rychleji. Lepší než mít celý cyklus nízkou, tak jsem to měla dřív. Aspoň se má miminko kam zavrtat.

utrikocku
20. kvě 2018

Sama teď řeším jednu věc...beru duphaston. Dobrala jsem ho a ms 10 dní nikde, test před 3 dny negativní. Vůbec nechápu co se děje, nějaké zkušenosti? Mužu být těhotná, jen se to ukáže na testu později? Mám z toho blbý pocit, myslím si, že by už něco na testu melo byt...

hasara33
autor
20. kvě 2018

Duphaston jsem brala předtím na srovnání cyklu a díky němu jsem to měla na den přesně a také jsem otěhotněla nicméně bohužel z toho byl ranný potrat.

utrikocku
20. kvě 2018

@hasara33 aha, tak moc držím palce ať se podaří! Já to také s duphastonem dostávala vždy 3. Den. Teď 10 den po a nic, bohužel i test, ale už dva týdny mě bolí dost prsa a s tím před ms nemám problém. Necítím ani nic v břiše, že by se ms chytala...

hasara33
autor
20. kvě 2018

Zkus si koupit test, který se dělá z krve ;) stojí asi 160 korun a mají ho má stránkách otěhotnět.cz ;) já uvidím až doberu ten utrogestan, buď to dostanu nebo ne 🙂

utrikocku
20. kvě 2018

@hasara33 držím palce, abys to už nedostala a měla krásně jednoznačný test 🙂
Objednám se k doktorce, chodím do IVF centra.. spíše mi to dělá starost, měla jsem začít stimulovat... byla jsem po drillingu vaječníků a sex byl opravdu omezený, takže mi přijde i nepravděpodobné těhotenství, i když bych byla nadšena! Ale jsem realistka...spíše mi to vrtá hlavou, kde se stala chyba, modlím se, abych neměla nějaké další problémy.. u nás i laborka za 100 Kč dělá test z krve..

hasara33
autor
20. kvě 2018

Třeba si jen ve stresu nebo máš nějakou hormonální nerovnováhu a nebo to těhotenství, těžko říct...stejně jako já, uvidíš ;) také přeji aby vše vyšlo 🙂

utrikocku
20. kvě 2018

@hasara33 tak si dáme vědět 🙂

hasara33
autor
21. kvě 2018

Ahojky, tak mi to nedalo a včera večer jsem zkusila testovat a vyšel mi tam slabý duch 😀 jenomže jsem to teda zkoušela i dneska ráno z ranní moči a nebyl tam ani duch ani nic, prostě bílo ...takže teď už to teda fakt nechápu

absintka19
21. kvě 2018

Ja to mela stejne. Beru utrogestan vzdy od 15.dne cyklu na 10dni a do 3 dnu dostanu od vysadeni menstruaci. Taky jsem mela dlouhe krvaceny, vysokou sliznici, kdy neustale se prokrvovala a cekala co bude ze se pak sama zbortila velkym prekrvenim a krvacela jsem oak cca i 3 tydny. Je to porucha/nespravna hladina hormonu. Jinak cykly dlouhe i 60dnu jsem mela.

priefi
21. kvě 2018

@hasara33 hcg ze zacatku behem dne kolisa, zkus za 2 dny rano 😉

hasara33
autor
21. kvě 2018

No to je sice pravda, ale spíš je mi divné proč to večer ukazuje ducha a ráno nic, když to by měla být hladina HCG nejvyšší takže proto se tomu divím

utrikocku
21. kvě 2018

@absintka19 díky za vysvětlení. Z toho mám docela strach. A stalo se ti to někdy, že by po Utrosi do 10 dní MS nepřišla?

hasara33
autor
21. kvě 2018

Můžu se ještě zeptat, vy co berete utrogestan déle, pociťujete zvýšenou chuť k jídlu? 🙂

utrikocku
21. kvě 2018

@hasara33 duphaston je to samé..... já teda těch 10 dní jsem spíš na zabití, asi jím víc, ale celkově jsem taková subdepresivní, lítostivá, snadno se naštvu... a pak zas klídek... prostě výrazné změny osobnosti 😀

hasara33
autor
21. kvě 2018

U duphastonu jsem nepociťovala žádnou změnu, ale co beru utrogestan (6 dní) tak mi je špatně od žaludku zejména po jídle, ale zároveň mám k jídlu větší chuť proto se ptám zda to je normální. Nepolykám ho, ale zavádím.

utrikocku
21. kvě 2018

@hasara33 aha, tak to jo. Mně bohatě stačí duphaston, přemýšlela jsem, že ho zkusím vyměnit za utrogestan... Slyšela jsem, že po něm nejsou takové blbé psychické stavy..

hasara33
autor
21. kvě 2018

To nevím, ale hodně si stěžují na motání hlavy, nevolnosti, únavu nicméně jen při polykání, když ho zavádí tak vedlejší účinky většina nepociťuje prý

absintka19
21. kvě 2018

@utrikocku max do 7 dnu prisla vzdy.

absintka19
21. kvě 2018

@hasara33 ani nevim zda chut. Ale sve pocity/chute ovladam snadno takze nejsem reprezentativni vzorek 😹

absintka19
21. kvě 2018

@hasara33 zavadim, vedlejsi ucinky nemam, pry polykani holel zaludek a unava.

absintka19
21. kvě 2018

@utrikocku mela jsem i duphaston, akorat vzdy po vysazeni ms prisla ale hooodne bolestiva. S utrogesranem je bolest akorat (tot info od zeny co rodila 36hodin bez leku 😹)

hasara33
autor
21. kvě 2018

Tak jsem zase testovala a zase vyšel slaboučký duch teď večer a když jsem testovala ráno tak úplně bílo, fakt to nechápu :D

utrikocku
21. kvě 2018

@hasara33 já zatím testy bílé tak sníh

utrikocku
21. kvě 2018

@absintka19 jsi fakt dobrá 😀! Obdivuji moc. Naštěstí po duphastonu nemám moc bolestivou MS, lepší než po antikoncepci. Akorát teď mě trápí to, že mi ms poprvé ani po něm nepřišla a testy negativní