Oteklé ruce a nohy. Čím to můžu zlepšit?

milly333
30. čer 2007

Ahojky,
potřebuji poradit...jsem v 36.tt a začali mi dost otékat ruce a nohy a cítím v nich i takové nepříjemné mravenčení což se pak projevuje nejvíce ve spánku v noci!nevím čím to je a čím bych to mohla zlepšit!prosím poraďte!díky

krista
27. čer 2009

w.i.w.a • 34tt • Dnes v 09:33
Dobrý den,

nevíte náhodou některá co s oteklýma nohama? Nemůžu už pomalu ani chodit jak mám těžké a nateklé nohy.

whoknows
26. srp 2009

Ahoj,
už několik dní mě trápí bolavé klouby na prstech na rukou a nemůžu silou sevřít pěsti. Prsty mám i trochu oteklé. Nejdříve to bylo jen na pravé ruce, od včerejška je to na obou rukou stejně. Nevíte někdo co s tím, nebo jestli si na to můžu vzít nějaké léky? Jsem 36 tt. Díky

wacinka
26. srp 2009

whoknows, bohužel na to nic není jen chladit, já to mám taky u myslím od 36tt a je to hrůza mě to i brní. Je to tím jak miminka tlačí na naše cévy, mělo by to po porodu odeznít nejpozději po šestinedělí

bosorkajarka
9. lis 2009

Holky a jaka hodnota tlaku je u tech otoku uz na povazenou, me ted zacli nejdriv hodne otekat ruce (v noci ani nemuzu spat) a uz se pridali i nohy. No a mam i trochu vyssi tlak, ale nevim kdyz uz se s tim ma neco delat. Diky.

kolouch11
17. bře 2010

😎
Nateklé prsty na rukou..
Na ukazováku u nehtu mi dokonce narostla přímo na kloubu bolestivá kulička.Chtěl jsem poradit od lékaře, co s tím. Žádná rada, nedá se s tím nic dělat, jedině když to bude moc bolet odstranit chirurgicky.
Obrátil jsem se na starého lékárníka, co s tím.
Tady posílám všem radu, kterou jsem dostal, vyzkoušel a používám.
Koupil jsem si -- Kozlík lékařský - tablety, začal jsem je brát ráno a večer 3 tablety,hodně zapít vodou Po dvou dnech užívání, mohu zavřít ruku, bolí, ale jde to.Klouby nejsou tak horké a bolestivé, řekl bych, že je to i pohledem lepší.
Kozlík lékařský pomáhá i na svědění a házení, brnění nohou,mám z toho velikou radost.
Na ten výrostek na kloubu jsem si v lékárně na doporučení koupil náplast - nechci dělat reklamu,
můžete mi napsat a pošlu i foto náplasti. = 22oli22 ==je to adresa seznam.
Napíšu jak jsem náplast použil a co udělala s výrostkem.
Náplast má v sobě léčivý proužek a je pružná. První náplast jsem dal přes výrostek a trochu stáhl, tak aby to moc nebolelo. Náplast jsem nechal na prstě tři dny. Každý třetí den jsem náplast měnil až do vypotřebování krabičky, to je asi 8 náplastí. Výrostek se nepatrně zmenšoval. Pár dní jsem nechal prst volně a znovu koupil náplast. Nyní už je na kloubu jen náznak, kde bolestivý výrustek byl.
Náplast stojí kolem 70,-Kč, ale stojí za to.
Původně není určená na oteklé klouby, ale pomáhá. Vyzkoušejte.

romana29
26. kvě 2010

Tak vidím, že nic objevného tady zatím nikdo neobjevil, škoda 😀 .
U prvního jsem měla otoky nohou - chodidel, ale až ke konci. Teď už je mám víc jak měsíc, napřed jedné nohy, teď obou, můžu chodit jenom v jedněch botách :(.
Asi teda nezbývá, než si postěžovat a přežít do konce 😠

dckami
3. čer 2010

ahoj,
já také otékám, v poradně mi sestičky násilím sundavali prstýnek. O víkendu jsem byli na obědě u našich, při odchodu domů jsem se nemohla vůbec dostat do bot, jak mi otekly nohy, tak jsem si půjčila od mamky pantofle 😀 . A to nejsou tropická vedra! To bychom otékaly ještě mnohem víc..... Prý pomáhá hodit nohy nahoru, u mě to však nějak výrazně nezabírá, tak to musím vydržet. 😉

romana29
11. čer 2010

dckami tak už nám tropy začaly, ale ty už to máš za pár 🙂
Mě docela pomáhá, když chodím, ale to se mi zase moc nechce 🙂 Ráno vstanu s oteklýma nohama, jdeme s malým do obchodu, na poštu, no prostě hodinka venku a doma zjistím, že nohy jsou poloviční. Pak ale stačí chystat oběd a je to zase to samý...

kauculacek
2. črc 2010

Taky se přidávám, sem 35tt a nohy jak sněhulák ☹ Venku je přes 35C, tak to bude asi tím. Ale je to dost nepříjemné a bolí to 😒 ☹ Prstýnky už sem raději sundala.. A boty obuju jen žabky, což taky není ideální.

slavkah
3. črc 2010

ja mam par dni do porodu a nohy mi otikaji uz asi dva mesice, ze zacatku pomahalo davat nahoru, ale ted v tech vedrech uz vubec , mam je natekly az po kolena a pridaly se i ruce, je fakt, ze vedro na to ma velky vliv, trochu mi pomaha ledova sprcha, trosku to splaskne a hlavne ulevi, termin mam 9. cervence a zatim porad hlasi vedra tak doufa, ze si mimi pohne .....

skajana
4. črc 2010

Teda já si myslela, že otoky před porodem jsou hrůze, ale narovinu, co mi "narostlo" po porodu bylo ještě drsnější, nohy až po lýtka jsem měla dvojnásobný, sotva jsem chodila (k tomu ještě po císaři...) sice po týdnu dobrý, ale i tak to teda stálo za to...

marketnieuw
26. bře 2011

uz druhy den jsou moje otoky rukou a nohou dost bolestive, setkala jste se s tim nektera?
jen premyslim, jestli je to normalni... zda se mi ze ne, ale posledni dobou jsem v te nemocnici temer porad, tak uz si pripadam trochu jako hypochondr 😀

marketnieuw
28. bře 2011

nikdo? ☹

petaov
28. bře 2011

@marketnieuw Ahoj, mě taky ty otoky bolí, ale mám to spíš v kombinaci s bolestí kloubů. Přijde mi to normální, takže to neřeším. Tlak mám dobrý. Je to problém, jen když máš vysoký tlak a ještě bílkovinu v moči. Přibrala jsem už 17 kg a taky už mám jen 2 týdny do porodu, takže mi to nepřijde nic zvláštního. Bolí mě to tak poslední dva týdny, takže až teď v 9. měsíci. Jestli Tě to bolí nějak nesnesitelně, tak to řekni, až půjdeš na kontrolu. Já už jsem si na to nějak zvykla, po porodu by to mělo odeznít. Drž se! 😉

marketnieuw
28. bře 2011

@petaov diky za odpoved, no to ja prave mam - bilkovinu v moci a vysoky tlak 😒
taky si prave rikam, ze uz to je jen par dni do porodu, tak snad to preklepu, ale nerada bych neco zanedbala ....
reknu to na kontrole tento tyden, snad to bude ok
taky se drz, mame to za par, ze? 😀

petaov
28. bře 2011

@marketnieuw No, tak to je něco jiného, když máš ten tlak, bílkovinu v moči a otoky, tak to může být preeklamsie. Kdy jsi byla naposled u dr.? Nic neříkal? Mě se na to v každé poradně ptali, jestli něco z těch příznaků nemám. Tu bílkovinu dr. nějak neřeší? Já jsem ji měla za začátku těhotenství a kvůli tomu jsem pak chodila každý měsíc na nefrologii, kde mi sledovali ledviny. Teď už to mám dobré a tlak mám spíš nízký, takže u mě to jsou jen ty otoky.
Jo jo, Blíží se to mílovými kroky 🙂

blanka.k
28. bře 2011

@marketnieuw ahoj, to je opravdu zvláštní, že to nikdo neřeší.... 😅 Já došla na monitor, tlak přes 150/95, sestřička vzala moč, krev, pak se mě mudr. ptal, jak se cítím, tak jsem říkala, že mizerně (bylo topár dní po termínu tdle ms a aai 5 dní před TP dle UZ, vedro, já v tu chvíli asi 30kg navíc), ale že už to mám za pár, tak se mě ptal ,jeslti mě bolí hlava, já že jak střep, hrozně, že blbě vidím atd, občas zvracím, pak došly výsledky laborky...a hned se jelo na porodní pokoj vyvolávat kvůli pokročilé preklampsii 😅 Ještě mi kamarádka říkala, že to měli poznzat už na poradně předtím, že jsem přibírala šíleně (za posledních 14 dní jsem přibrala asi 14kg 😅 ) Tak pokud by ses necítila nějak dobře (ono se to stejně prd pozná, jjá myslela, že jsou to klasické těhu příznaky 😅 ), tak být tebou radši na kontrolu jedu hned 😉
A prý je "porod" torchu "dědičný", pokud tvoje máma v tvém těhu měla třeba preklmapsii, je větší šance, že i ty ji budeš mít ( u nás to tak bylo 😅 ) Držím palce, ať je vše ok 😉

marketnieuw
28. bře 2011

@blanka.k
@petaov
jojo, oni prave meli podezreni na preeklampsii, sledujou to, chodim po tydnu na kontroly a nekdy i mezitim, kdyz mam nejaky "problemy"
jinak symptomy preeklampsie uz jsem mela snad taky vsechny, ale postupne zase odchazeji a zlepsuje se to, tak jsem z toho prave jelen 😀
- vzdycky mi natoci monitor a zjisti, ze mimi je ok, tak me pusti domu - asi to nechteji nijak hrotit dokud je vse ok... ale jsem z toho dost nervozni, radsi bych mozna i vyvolany porod nez tuhle nejistotu

petaov
29. bře 2011

@marketnieuw Kdy jdeš zase na kontrolu? Pak napiš, jak Ti dopadla. Držím palce 😉

marketnieuw
29. bře 2011

@petaov dekuju
v patek, pokud do te doby nebude zas neco "extra" 😀
dnes jsou ale otoky mensi 🙂

petaov
29. bře 2011

@marketnieuw Já mám dneska nohy jak papuče. Ráno jsem zas nemohla chytit kartáček do ruky. Přes noc mi ty prsty vždycky úplně ztuhnou. Přes den už je rozhýbu, tak je to pak dobré. Já jdu taky v pátek. Koukám, že termín porodu máme skoro stejný 😉 Ty budeš rodit v Belgii? A odkud jinak jsi?

marketnieuw
29. bře 2011

@petaov ja mam nastesti kartacek elektrickej, ten je tlustsi 😀
taky to mam po ranu nejhorsi - a brni te ty prsty taky?
jojo, rodit budu v Belgii a jinak jsem z Vysociny

petaov
29. bře 2011

@marketnieuw jo brní a hrozně nepříjemně mi loupe v zápěstí. Četla jsem, že je to normální a že se mám v noci snažit nepřilehnout si ruku, ale jak si ji mám nepřilehnout, když spím jen na boku. Spím na tom kojícím polštáři a ruku mám pod ním, takže si na ni tlačím celou váhou (a že je to pořádná váha 😀 ), takže od toho pak asi to brnění. Já spím už od narození nejradši na břiše, takže se těším, až zase budu moct 🙂

petaov
29. bře 2011

@petaov jak je to tam s mateřskou? Koukám, žes byla ještě donedávna v práci...

marketnieuw
29. bře 2011

@petaov tak tohle je jako bych to psala ja 😀
mam to uplne presne tak - tak to jsem rada, ze nejsem sama 😉

petaov
29. bře 2011

@marketnieuw tak jsem ten dotaz poslala sobě místo Tobě 🙂

romcovaklarka
31. kvě 2011

Ahoj, tak mě trápí hooodně oteklé nohy už asi 3 týdny, ale dnes v poradně navíc se jim ještě nezdál tlak - 135/85, poslali mě na nějaké odběry a testy krve a moči, bohužel nevím, co vše, vím jen že v tom byla nějaké celková bílkoviny, srážlivost a krevní obraz a ještě další věci, a pak výsledky - taky navím, jen že doktor řekl že jsou "relativně" v pořádku, takže mě nenechá v nemocnici, ale pozval mě na poradnu už za 3 dny znovu a navíc mi řekl, že mám přijet, kdyby se mi točila hlava, bolelo mě na prsou nebo ještě asi další milion věcí... tak se teď bojím, že se budu furt pozorovat a vidět na sobě nějaké příznaky 😅 Jinak dnešní monitor byl úplně v pořádku, nevíte, co tedy podle těchto informací hrozí za problém? Díky moc.

lucy222
31. kvě 2011

@romcovaklarka pri techto nic-jen kdyby se pridaly i ty ostatni priznaky,tak preeklampsie. Asi Ti dnes i sledovali prutoky pupecnikem.
Muj Dr. rikal,ze pro telo uz je konec tehu proste zahul. Co se tlaku tyce - dulezite je,ze ta spodni nesmi byt 90 a vic. Manzel mi kvuli tomu koupil i tlakomer a musela jsem doma povinne merit-vsak vis. Pokud by se objevil jeste nektery z priznaku,tak by tehotenstvi muselo byt hned ukonceno.

romcovaklarka
31. kvě 2011

@lucy222 Jejda 😕 Pokud se ty prutoky meri na utz, tak nedelali. Jen monitor. Ale snad v pohode.

lucy222
31. kvě 2011

@romcovaklarka neboj, oni si Tě v nemocnici pohlídají. 😉 však víš jak jsem pendlovala ty poslední 3 týdny 😝 😅

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru