Otočení miminka. Máte fígle, cviky, aby se otočilo?

belucie
4. lis 2006

Milé maminky (současné i budoucí),
moje kamarádka má termín začátkem ledna a zatím se ji neotočilo miminko. Má prý ještě čas, ale začíná z toho být nervózní a protože nemá přístup na Internet, tak mě poprosila, abych ji zkusila zjistit nějaké cviky nebo fígle...Tohle jsou skvělé stránky, tak mě napadlo, poprosit o radu vás.

karotky
8. led 2007

Hlavně,že bude mimi v pořádku.U císaře je nevýhoda,že touto cestou můžeš mít max.2 děti.Ale když Ti nic jiného nezbyde,musíš si na tom najít nějaká pozityva. 🙂

betule007
8. led 2007

Já snad ani víc dětí neplánuju, i když člověk nikdy neví.Každopádně,jak jsem se celé těhotenství těšila,až se bude blížit porod a říkala si,už at to je,tak ted bych si dala ještě jednou posledních 6 měsíců,první dva mi bylo hodně blbě,tak jsem sekla s prací a hned to bylo lepší.Ale to už nevrátím,ted nastane ta konečná fáze. 😖 😵

karotky
8. led 2007

Já bych s Tebou měnila hned. 🙂 Já už se toho mimina nemůžu dočkat. 🙂 Jakto,že tu nemáš album?

betule007
8. led 2007

Já jsem se teprve dneska zaregistrovala,takže se teprve rozkoukávám.Stejně nevím,co bych do toho albumu dala,nemám skoro žádné fotky,možná jednou,dvakrát bříško a tot vše.Jen závidím,jak vidím ty alba nacpané k prasknutí fotkama ze svatby,výbavičkou apod.Já jsem svobodná a hlavně technický antitalent,neumím dát ani fotky z digitálu do počítače. 😉

karotky
8. led 2007

Jak svobodná?No doufám,že je taky nějaký nastávající tatínek?Já jsem taky technický a naučila jsem se to.Ale to by Ti určitě někdo poradil.

betule007
8. led 2007

Nějak jsme se nestihli vzít a byl mimísek na cestě.A jelikož jsem se nechtěla vdávat těhotná,tak si asi budu muset na žádost o ruku ještě nějakou chvíli počkat.Teda,pokud vůbec přijde. 😖 To album zkusím zvládnout možná ještě dnes,ale neslibuju a výsledek taky nezaručuju. 😀

karotky
8. led 2007

Byla bych ráda,kdybys tam dala nějaké fotečky.Budu Ti držet palečky,aby se Ti to povedlo. 🙂

betule007
8. led 2007

Četla jsem v diskuzi o jménech,že budeme mít asi stejné,teda pokud už se partner konečně rozhoupe,máme ještě v záloze Vandu.To je náhodička! 😎

karotky
8. led 2007

My máme docela blbé příjmení,tak to jinak nešlo.S tou Kateřinou se to zrovna moc nehodí,ale(manžovi se líbí)holka se nakonec stejně vdá.S klukem by to bylo horší. 🙂 Hlavně abych se vůbec dověděla,že si maminou! 😒

betule007
8. led 2007

Naše malá bude mít taky celkem blbé příjmení-po příteli,ale přesně jak říkáš,snad se vdá já měla vymyšleno tolik krásných jmen,které by k tomupříjmení šla,ale ten můj mrzout je zavrhl.Vanda je můj nápad a Kateřina nápad mého bráchy,zatím se jim nedaří vlastní potomek,tak nám aspon kefrá do jmen 😀 ,kupodivu se to tomu mému zalíbilo a já ted jen napnutě čekám,co vybere.Měl by si pohnout,ale papír je stále prázdný. 😠

karotky
8. led 2007

My už to máme podškrábnutý a pro všechny případy jsem si papír dala do průkazky.My jsme se dohodli tak,že já vymyslím kluka a manžel holku.Jsem tak ráda,že už nemusím nic vymýšlet-lepší by to stejně nebylo. 😀

betule007
8. led 2007

Aspon můžeš mimískovi už v bříšku říkat jménem,já používám jen takové ty obecné jména jako miláček a prdýlka a tak.Zkoušela jsem vytvořit to album,ale mám moc velké fotky a s tím si nevím rady.Tak jsem si radši šla uvařit kafe,at mě neraní mrtvice. 😢

karotky
8. led 2007

Stáhni si z netu Zoner Photo Studio 8 http://www.slunecnice.cz/product/Zoner-Photo-St... .Když tak Ti pak napíšu registrační číslo.Je to skvělej program v češtině.Fotky zmenšujou na rozměr 1024/768.
Jménem malýmu neříkám,nevíme pohlaví,tak abych mu nepřevrátila orientaci na druhé pohlaví. 😀

betule007
8. led 2007

Tak ten můj milášek právě odsouhlasil jméno Vanda,takže pokud nebudeme míbě kluka,což já bych na 99% mít neměla,tak nebudeme mít stejná jména.Jdu zkusit podle tvé rady zápasit s těma fotkama,ale upozornuju,že nemám moc velkou trpělivost! 😠

betule007
8. led 2007

nejde mi ten program stáhnout,asi jsem totální dřevo,takže album asi nebude. 🙄

karotky
8. led 2007

A přítel počítačům nerozumí?Že by Ti s tím pomohl.Popros ho. 🙂

karotky
8. led 2007

Teď mě ještě napadlo.Když to manža stahoval z netu,zavřel si tu stránku a ono se mu to bloklo.Jestli se Ti to taky stalo,tak si stránku otevři a až začněš stahovat,ulož si tu stránku do lišty.

betule007
8. led 2007

Přítel by mi určitě pomohl,ale je bohužel v práci,jezdí po republice a přijede nejdřív zítra.Takže dneska už asi s tím albem nepohnu ani za milion,bohužel. 😔

karotky
8. led 2007

To neva.Lepší někdy,než nikdy.Tak já už se s Tebou rozloučím.Jdu na telku a pouštím sem manžu.Zítra Pa

karotky
9. led 2007

Ahojky!Jsem tu jen na chvíli.Jsi tu Betulko?

betule007
9. led 2007

Ahoj,jsem tu,sice jsem chtěla jít spát,mám za sebou hroznou noc,ale když tě tady vidím,nemůžu Tě nechat opuštěnou! 😅

karotky
9. led 2007

Né.Tak to si jdi lehnout.Já se nenudím.Mám rozjetou debatu na Společném termínu.Po 15té tu už nebudu.Jedem s manžou do města.

jehny
10. lis 2007

Ahoj holky, úplně chápu jak vám je: sama mám stejný problém. Jsem ve 35týdnu a mimi je stále zadečkem dolu. Dr.mi také nedal moc velkou útěchu, že by se mimi otočilo pro nedostatek místa. Přibrala jsem zatím 6kg, máme už skoro tříletého synka a to se pak nedá tak odpočívat. Jsem ale ráda, že mě to nečeká poprve, protože lékaři přehnaně straší a chudáky maminky akorát zbytečně stresují. Je pravda, že se mimi může otočit až těsně před porodem a chtěla bych nás všechny povzbudit, že to zvládneme. Také bych chtěla některé maminky varovat před mylným názorem - císařský řez má mnohem větší rizika než klasický porod a hlavně, až žena příjde k sobě má velké bolesti(větší než žena, která rodila přirozenou cestou) a nemůže se o mimi pár dní ani starat což má často za následek potíže s kojením. ☹

janab78
10. lis 2007

Včera na kontrole v poradne jsem zjistila, ze malá je také KP.Na začátku 30 tt tak také byla, ale ve 35tt byla normálně hlavou dolů, takže jsem z toho měla šok. Na císaře se necítím, popravdě řečeno se bojím spinálu, ale i narkozy. Chci prostě rodit normálně a dnes jsem začala sterapií-nohy nahoru, hudba dole na bříško. 😕

jehny
10. lis 2007

Ahoj Jani, kdy máš termín porodu. Četla jsem spoustu diskuzí o tom, že maminy porodily většího svištíka KP a to s minimálním nástřihem a bez komplikací. Některé maminky,které měly možnost srovnání přirozeného porodu a porodu KP dokonce tvrdily, že se jim prdelkou rodilo snáze. Sice porod trval trochu déle, ale měkou prdýlkou je to prý méně bolelo.

janab78
10. lis 2007

J8 m8m term9n 3.12., ale u Apolináře se jinak než císařem KP nerodí. Takže buď se otočí anebo se picnu. 😒

listicka77
10. lis 2007

Zrovna nedávno jsem četla o metodách, jak prcka "donutit" k otočení. Prý opravdu funguje lehnout si hlavou dolů na žehlící prkno, které je pod úhlem 45 stupňů, na 10-15 minut každý den. Kromě stinulace hudbou se dá taky použít svícení baterkou ve směru dolů. Někdy se ale mimčo neotočí ani zaboha, protože má nějaký důvod (krátká pupeční šňůra a podobně). Za pokus to ale určitě stojí. Vaginální porod hlavičkou je to nejlepší pro dítko i pro mamku.

denousek
10. lis 2007

holky ja mam malyho hlavickou dolu uuuuppllnnee cele tehu jestli se zrovna na porod otocí tak se picnu 😅

mandragora
10. lis 2007

já mám taky mimíše koncem pánevním,a moje mudr mně radila kočičí hřbety,že by to mohlo pomoct,tak to zkouším.ale i kdyby se neotočil,a šla jsem na císaře,tak hlavně at to přežijem a malej je v pohodě.

kalo
12. lis 2007

Cvičením nic nezkazíte....aspoň pro to udělat maximum. Já sice cvičila od 32 tt 3x denně i víc, ale malá se neotočila...Asi k tomu měla důvod nebo už spíš málo místa. Šli jsme nakonec císařem, páč u nás prvorodičky KP rodit nenechávají ( i když malá měla 2640g) 😒

A naprosto souhlasím s JEHNY!!! Když k tomu budete mít všechny dobré předpoklady, zkuste rodit normálně...Já to štěstí neměla (měla jsem ke KP ještě těhu cukrovku a drobnou postavu-54kg před porodem a ještě první dítě, tak do toho dr.v žádném případě nešli..)

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru