Pád v 6. týdnu těhotenství

terkajava
8. pro 2017

Ahoj holky, dnes se mi stala nemilá věc. Doma jsem uklouzla a mam strach aby se miminku nic nestalo jsem 6tt. Spadla jsem na koleno a odřela si loket od skříňku ale do břicha jsem se neuhodila. Začalo mě bobolívat trošku podbřišek. Prosím o radu nemohlo se miminku něco stát?☹

tulikiss
8. pro 2017

@terkajava neboj miminko je tam dobre chranene. kdyz sem cekala dceru a jeste to nevedela(ale ja to zjistila az v 8tt) tak mi pri vystupovani z autobusu podjely nohy a ja zuchla poprdeli ty dva schody az na chodnik. a vsechno bylo vporadku, tak se nestresuj a pokud nekrvacis tak bude vse ok.

pxtulka
8. pro 2017

já jsem spadla ve 14.tt na koleno a bok a skončila jsem na zádech. Volala jsem na gynekologii, tam mi řekli že pokud jsem nespadla na břicho a nemám žádné bolesti, nebo krvácení, tak by mělo být všechno OK. Pokud tě něco bolí klidně vyraž na pohotovost. U mě to bylo všechno v pořádku.

terkajava
autor
8. pro 2017

Moc děkuji za odpovědi 🙂 hodně jste mě uklidnili 🙂

jade85
8. pro 2017

V 6tt si něčeho takového miminko ani placenta nemohli ani všimnout, buď úplně v klidu. Podbřišek tě začal bolet spíš ze stresu, jestli se něco nestalo 🙂

zdenkaell
8. pro 2017

@jade85 no hlavne zadna placenta, ktera by si toho mohka vsimnout jeste ani neexistuje.

frndafrrr
8. pro 2017

V 6tt je to určitě nepodstatné🙂)

terkajava
autor
8. pro 2017

Moc všem děkuji za odpovědi. Je to moje první těhotenství tak jsem si nebyla jista 🙂

luciebx
8. pro 2017

Já sem zakopla o šňůru od stanu když sem šla na záchod v létě. Mohla sem být tsk ve 3 možná v 5 měsíci. Rozplacla sem se jak dlouhá tsk široká. Upadla sem spis na bok ale i tsk mě to vyděsilo. Neboj. Mimi je dobře chráněno.

datela
8. pro 2017

Urcite se nebojte.Nic se nemohlo stat.Ja jsem v 18.tydnu uklouzla na zmrzle dlazbe na namesti,spadla jsem a vubec nic se nestalo.Ale chapu vas.Taky jsem byla u prvniho tehotenstvi ze vseho vystrasena

caseopea
9. pro 2017

@terkajava Myslím že v tak nízkém týdnu těhotenství se nemohlo nic stát. Já jsem byla v 9 tt a v práci jsem se plnou váhou opřela o břicho, aniž by mi to došlo. Ale měla jsem tuhové zásoby, které mimi chránilo 🙂 a bylo vše v pohodě. Pokud chceš mít jistotu, tak si zajdi k lékaři. Ale je to jen hrášek a do břicha ses neuhodila, tak myslím že v pohodě 🙂

petrapetule
9. pro 2017

Tak v devatem tydnu jsem se rozplacla pred domem na silnici,opravdu hodne.. spadla jsem na kolena a bok,odrena jsem byla hodne na.rukou i kolena. Dr se jen ptala,jestli mam tetanovku,ze by to bylo blbe v tehotenstvi,kdyby ne.. jinak se nic nestalo,prcek je tam dobre schovany,nebojte 🙂

gorda
9. pro 2017

Ze zacatku tehotenstvi muze byt problem nahle trhnuti, kdy se plod muze utrhnout. Pozdeji samozrejme taky, ale tam je spis problem, kdy zena spadne na bricho. Telo samozrejme s takovou situaci pocita a pokud tehotenstvi probiha v poradku, vetsinou se pri beznem padu nic nestane. Pro jistotu muzete zavolat gynekologovi, protoze clovek nikdy nevi. 😉

terkajava
autor
9. pro 2017

Chci vám všem moc poděkovat za rady. Moc jste mi pomohly a děkuji 🙂😘

almara2
10. pro 2017

To bude v pořádku, já jsem spadla ze schodů v cca 12tt, měla jsem v náručí ještě ročního. Sletělo jsme asi že tři schodů, uchránila jsem ročního a dopadla jsem na kolena, vše bylo v pořádku. Miminka jsou v břiše dobře chráněna.

bylinka36
10. pro 2017

Ja podjela venku na blate a jela jsem peknych par metru po prdeli z kopce tak v pulce tehotenstvi a nic se krome soku nestalo...

magdalenax
10. pro 2017

Byla jsem těhotná, asi v sedmém měsíci. Šli jsme z manželem od tchýně do vedlejší vesnice na autobus. Bylo mi plat prtný to, že mi manžel podal ruku a držel s tím, že překonám pangejt. Zahučela jsem tam to té sněhové výplně až po kolena. Na sobě kabát, mimochodem sám o sobě byl hodně těžký a ještě vysoké, těžké kozačky. Kdyby ten autobus v ten večer jel, bylo by to ok. Ale nejel. Tudíž prostě stop... . Nechápu, ale dodnes vzpomínám na pána, který nás vzal s sebou se svou škodovkou 120 k první křižovatce před začátkem města, chumelenice, nebylo vidět na krok. Dodnes na to vzpomínám a stále při této vzpomínce mu děkuji.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru