Pálení žáhy v těhotenství - máte nějaké rady?

xcassiopea
11. črc 2018

Ahoj holky, jsem v osmém měsíci s dvojčaty a pálení žáhy už nezvládám, každou noc, celou noc, doporučili mi Gastrofruit, ten zabírá tak na 20 minut a nebo jedlou sodu, to je tak na hodinu, v noci se nevyspím, nemáte někdo recept jak se toho zbavit? Díky moc

yanina19
11. črc 2018

📌

poah
Autor odpověď smazal
Zobraz
dominikaromanova
11. črc 2018

@xcassiopea, ten mi ke konci tehu taky nezabírá na více jak 20-30 minut. V lékárně mi doporučili Gaviscon v tabletach na curani a měla jsem klid.

vevero13
11. črc 2018

uzivala jsem klasicky renni. nevim jakk se pise. taky jsem nemohla spat a pomohlo mi.

milusina
11. črc 2018

@xcassiopea Ahoj,mě pomáhají mentolové pálivé žvýkačky a pití citronové perlivé limonády.Vetsinou se tvrdí,ze na pálení záhy by se nic sladkého nemělo jíst ani pít,ale mě to zatím pomáhá.A ještě spím s hodně polštáři pod hlavou,takze trochu polosedě...

pavca1982
11. črc 2018

Pít vodu s citrónem

lida9
11. črc 2018

mleko

ariadna12
11. črc 2018

Nejist moc smazene, korenene a tucne, nejist predtim, nez jde clovek spat, hybat se. Mne pomohl na cas Gaviscon a pak Rennie. Trapilo mne to v tehotenstvi. S porodem to skoncilo. Paleni zahy muze byt v souvislosti s refluxem zaludecnich stav. Reflux pry casto trapi lidi s nadvahou (dle me prakticke lekarky).

soleilll
11. črc 2018

@xcassiopea Soda, mléko, citronová šťáva, spát ve zvýšené poloze (v polosedu). A měsíc vydržet. 😉

priefi
11. črc 2018

@xcassiopea vychlazena vincentka po trosickach 😉

calvac
11. črc 2018

@xcassiopea Mne jako tehotne i netehotne vzdy pomohla lzicka horcice. Zni to divne,ale na kazdeho fakt pusobi neco jineho.

terezs2716
11. črc 2018

Mě to ke konci těhu taky trápilo,zabralo Rennie a nejíst před spaním. Cvakla jsem si klidne dvě tablety po sobě a bylo po pálení (než jsem přišla na to,že nemám jíst pár hodin před spaním)
Co je ale zajímavé a asi jsem si to jen vsugerovala,ale vzala jsem si Rennie celkem dvakrát-jeden večer jednu tabletu a poprvé jsem pocítila poslíčky. Pak pár dní nic a když jsem si Rennie brala podruhé ty dvě tablety,tak jsem měla opět poslíčky a tak silné,že jsem v noci balila tašku do porodnice,pak to přešlo. No od té noci jsem rači vydržela nejíst,abych "z Rennie" neporodila :D

xcassiopea
autor
11. črc 2018

Ahoj, moc díky, vyzkouším, Rennie mi v lékárně právě nedoporučili, že je to pro těhotné prý nevhodné, ale už jsem si půjčila od taťky a taky půl hodinka a je to zpět, kvůli riziku bohužel cvičit nesmím a s těma nateklýma nohama a tlačením v tříslech a kyčlích sotva chodím, o tom se ohnout nebo obout ani nemluvím, na noc nejím, polštáře mám tři a už to bohužel začíná bolet a pálit už v sedě, dost věcí co jste psali mastné, sladké atd moc nemůžu, zvracím potom, jedla jsem třeba jen lučinu a celozrnný chleba s čerstvou paprikou a stejně jsem se nevyspala, počáteční váha 60kg, teď mám o 22 víc, prckové jsou podle ultrazvuku větší, že by se nemuselo za velikost stydět ani kdyby bylo mimčo jen jedno. S první holčičkou ke konci zabíralo mléko s banánem a ke konci pak už jen soda, ale lžička na noc a v pohodě, to teď bohužel neplatí, asi jsem na dvě moc malá břicho mám mnohonásobně větší než při prvním těhotenství, každopádně moc díky zkusím co se dá a snad to nějak přežiju ale je to peklo

alischkar
10. zář 2018

Zkus Bílinskou kyselku, dá se sehnat v Albertu nebo Coopu. Je prý lepší ji předem otevřít, ať trochu vybublá (to ani nedělám). Řekli nám o ní na předporodním kurzu. I v druhém těhotenství jsem měla s žáhou velký problém, ale co mám tohle pití doma, je to pohoda 😊

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru