Pátá nemoc, jak dalece je ohrožen novorozenec?

yerry
29. pro 2016

Ahojky
Moje starší dcera s největší pravděpodobností chytla pátou nemoc. Jenže na to jsme samozrejme přišli až se ji objevila vyrážka ve tvářích. Infekční byla již před tom. Máme doma 3 -týdenní miminko. Jak dalece je ohroženo? Všude čtu ze se nemoc vyskytuje spíše u dětí od dvou let ale jak je to v případe ze jsou v tesnem kontaktu?
A jak je to s horečkami ? Přečetla jsem si o tom par článku ale někde pusou ze horečka u pate nemoci není a jinde zase ze je ☹
Jak postupovat v případe že je nakažení i miminko? Předpokládám že pokud to chytila i ta mladší projevu se to za pár dni, ale bude víkend ☹

caverina
29. pro 2016

@yerry asi ti moc neporadim...ale pokud by se ti na miminku cokoliv nezdalo tak jed na pohotovost..radsi zbytecne ale nikdo ti tam za to nevynada a je to rozhodne lepsi nez cekat na rady na foru...preji at je v poradku🙂

yerry
autor
29. pro 2016

@caverina no to ano. Samozřejmě ze podkud se bude neco dit tak po jedem do nemocnice. Zatím se nic neobjevilo. Spis jsem čekala jestli tady není problém nějaká maminka Ktera má podobnou zkušenost.