Placenta praevia marginalis. Co bude dál?

thea71
2. kvě 2008

Zdravím všechny ze Šumavy, chtěla bych se zeptat, jestli někdo nemáte podobné zkušenosti či spíše problémy jako já. Až doposud moje druhé těhotenství probíhalo naprosto normálně, byla jsem velice aktivní, ale při kontrole ve 24. týdnu mi moje doktorka s hrůzou v očích sdělila, že mám velmi závažnou komplikaci, která se jmenuje placenta praevia marginalis na zadní straně, tady že mám placentu velmi nízko, okrajem jen kousíček od děložního čípku. Prý to je indikace k hospitalizaci apod. Je určitá malinká naděje, že se placenta ještě povytáhne, ale na zadní straně se to moc nestává. Vzhledem k tomu, že moje první těhotenství bylo naprosto bezproblémové, tak mi zatím naordinovala jen to, že se mám zklidnit, nic těžkého nenosit, relaxovat a zákaz sexu. Dál se uvidí. Četla jsem si o tom na internetu, a dost jsem se vyděsila, protože kromě možnosti velkého krvácení tam psali o vlivu na miminko, že může být menší a dokonce se může kvůli nedostatku místa ve spodní části dělohy i udusit. Moc by mi pomohlo, pokud jste některá prodělala stejnou diagnozu, tak mi napište, jak se to vyvíjelo, jestli je to opravdu tak závažné, jak píší. Předem děkuji za odpovědi, hezký den všem T.

petka2710
2. srp 2014

@larina Ahoj, ja mam placentu praevia marginalis s hematomy. V 18tt me v noci pritel vezl s krvacenim, polezela jsem si ctyri dny v nemocnici a ted se snazim odpocivat, co to jde. Dr.me utesoval, ze je to brzy a vse by se melo srovnat. Jak jsem zminovala, cekame dvojcatka po ivf a o to vic se bojim. Snazim se nestresovat, nepripoustet si to. Ale kdyz clovek nic nedela, moc nad tim premysli ☹ U me je jeste brzy na pohyby. Zaciname 20tt ale prckove jsou velci cca na 17tt ☹((
A tak bych se rada zeptala, jak se citite a co se Vam odehrava v brisku...me tak ruzne popichuje, sem tam zaboli...
Jinak diky Vam obema, ze jste se ozvaly 🙂))

larina
2. srp 2014

@petka2710 tak to mas termin taky v prosinci, vid? Mne taky doktori uklidnovali, ale jak se snazim lezet, tak na netu sjizdim katastroficky scenare a odskrtavam dny.. Takze optimisticka nalada se me teda zatim netyka. I kdyz si rikam, ze jediny, co muzem delat, je lezet a nestresovat se, ze...

petka2710
2. srp 2014

@larina prave, ja ty katastrofy cetla hned, po propusteni z nemocnice, ale porad se snazim na to nemyslet. Jj, rodime taky v prosinci 🙂
Mas nejaky bolesti? Lezis fakt poctive?

larina
2. srp 2014

Lezim, manzel se nastesti muze s prarodici postarat o dceru, takze fakt lezim. Takze vstavam do koupelny, ohrat si jidlo, a to je tak vsechno. Ted jsem teda chytla pekny kasel, tak trnu, aby se to zas nespustilo. Dokonce jsem si vzala i Robitussin, i kdyz v tehotenstvi se snazim praskum vyhnout. Mne nic neboli, a jak cekam druhy, tak pohyby citim uz dlouho. Ono jde fakt asi o to vydrzet s nervama. A kdyz krev, tak vyjet do nemocnice. To dobre dopadne, budem se podporovat, a v listopadu/prosinci budem rodit zdravy deti! Cekas dvouvajecny dvojcatka?

petka2710
3. srp 2014

@larina jojo, dvojvajecny 🙂 Mam segry dvojvajecny dvojcata, takze se okoli alespon nepidi po tom, jak jsme k nim prisli. Ja se teda absolutne nestydim za to ze jsme byli na umelym, ale mymu okoli je po tom prd, lidi si toho pak domysli 🙂 Ja se snazim taky lezet, obcas umyju, nebo uklidim nadobi, pustim vysavac (robota). Mam chlapa milionovyho, ale chodi do prace a zijeme s mymy rodici, takze obcas se nezadari. Vcera byl v praci a ja se pres poledne nezastavila ☹ Alr snazila jsem se u vceho co slo sedet,... Ja prave pocituju popichovani a pobolivani, ale ne porad, obcas. Tak nevim, jestli to neni nejaka predzvest pohybu, nebo znameni, ze se povytahuje deloha a prckove rostou.
Uz je to ale ubijejici, sla bych na prochazku, na pout...
To vis, ze budem rodit zdrave deti!!!
A podpora je potreba 😉))

petka2710
3. srp 2014

@larina A k tem lekum... Kdyz je to potreba, asi se neda nic delat. V nemocnici mi naordinovali Ascorutin. A jsem tak trosku ukaz, povidal muj alergolog. Ostatnim se v tehotenstvi pry vse lepsi, me se v tehotenstvi vratilo astma, takze se dychadlu nevyhnu, ale zase dr.hlasil, ze je to jediny lek na dychani, ktery tehotnym nevadi. Takze leky na kasel urcite ber, at se ti to sklidni, aby se to nedej boze, zase nespustilo 😉

larina
4. srp 2014

@petka2710 Ahoj, tak me dneska klid skoncil, manzel byl cely den v kancelari a ja mela po 14 dnech dceru plne na starost, je ji 22 mesicu. Teda musim rict, ze tech 14 lezeni me uplne sestrelilo, byla jsem strasne unavena. Vyprat dve pracky byl nadlidsky vykon. Tak me celkem mrazi, jak to delaji holky, ktere fakt musi treba 3 mesice lezet, a pak hrrrr.... starej se o novorozence a rodinu jako driv? No, bych asi skocila z okna 🙂 . Ted uz lezim a bricho me boli vic nez obvyke, takze jsme se s muzem dohodli, ze zas zitra zaukolujem babicky. Ja mela instrukce z toho oddeleni rizikoveho tehotenstvi-14 dni po krvaceni klid, pak dle svych pocitu beznou denni aktivitu doma, nic nezvedat, negruntovat. No, tak dle svych pocitu jsem to dneska prepiskla, zitra dam oraz. Nasla jsem dobry stranky:
http://mamasonbedrest.com/category/placenta-pre...
Jinak deti po ivf mam kolem sebe tak stejne jako tech pocatych prirozene, tak at si kazdy mysli, co chce 🙂 . Je super, ze jsou dvouvajecny, s jednovajecnymi je tehotemstvi asi komplikovanejsi... Mej se krasne, zatim ahoj!

larina
6. srp 2014

@petka2710 Zdravim z nemocnice, vcera znovu krvaceni, takze jestli me jeste pusti, tak lezim do porodu jak placka.....

petka2710
14. srp 2014

@larina Ahojda, to me mrzi, jak je ti???

A jak obe valcite? Ja sice nejsem v nemocnici, za to lezim doma. V patek jsme byli na kontrole a vse o.k.. Po kontrole ze me litaly mensi srazeninky krve, v nedeli uz to bylo o.k. V nemocnici mi tehdy rikaly, ze je to v poho, ze ze me lezou ty hematomy. Muj doktor z toho byl na vetvi - jak z tech srazenin, tak i z toho, co mi rekli v nemocnici. Vcera jsme byli na podrobnem utz, vse opet v poradku, placenta uz je z porodnich cest pryc, hematomy zadne, proste super. Po konzultaci s mym mudr.mi byl kvuli tem srazeninam o vikendu narizen klid na luzku. Kdyby se to opakovalo, okamzite do nemocnice. Pan profesor byl na vcerejsim podrobnem utz moc prijemny a fajn, ale utz strasne bolel. Delal mi ho pres bricho, ale bolest neuveritelna. Rikala jsem mu to, rikal, ze to detem neublizi. Vse opet ciste, i delozni hrdlo. Prijeli jsme domu, vycurala jsem se a na papire mi zustala obrovska srazenina o prumeru cca 5cm, takze jsme skocili do auta a leteli zpet do Hradce do fakultky. Doktor mi rekl, ze v deloze je vse o.k., nikde nic neni a netusi odkud se to bere, ze mam jen slaby krvavy vytok. Ze mi to zrejme vzdy vyvola ultrazvuk a poslal me domu. Sexualni pust a klid na luzku. Leze to ze me porad a nikdo nevi, odkud se to bere. Ja to taky nechapu, na ultrazvuku neni nic videt a za pul hodky to ze me vypadne. Ja to nechapu, odkud se to bere??? Leze to ze me jeste dnes ☹ Pripadam si, jak blazen ☹ Nemate nekdo radu, nebo zkusenost??? Diky 😉
Jinak diky za odkaz, pocetla jsem si.
No a co ty??? Co ti to vyvolalo? Mysli pozitivne, to bude dobry 😉 Me se to srovnalo do mesice a to tam mam prcky rovnou dva, teda i min mista.
Drzim palce 🙂

aneta15
29. říj 2019

Holky dnes jsem byla na kontrole v 10 týdnu a mám placentu Placenta praevia marginalis. čekám třetí a dost mě to vyplašilo. Všude čtu, že tuto diagnozu zjistili až po 20. týdnu. Mám mít klidový režim. Máte někdo zkušenost?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru