Placenta succenturiata praevia. Zkušenosti?

lotta1234
26. dub 2022

Na 2. screeningu v 21. tyzdni doktor objavil, ze mam tzv. pridavnu placentu, ktora prekryva branku. Hlavna placenta je ulozena nizko, ale nezasahuje. Je na prednej strane maternice. Mate prosim niekto skusenosti s touto diagnozou? O tom, ci sa placenta preavia vytiahne do porodu citam vela, ale o tom, ako je to s pridavnou placentou, ktora prekryva branku, je to uz s informaciami horsie. Vdaka za kazdu odpoved!

endredi
Autor odpověď smazal
Zobraz
endredi
8. čer 2022

@lotta1234 Zdravím, tak jak to nakonec dopadlo?! Tahle potvora mi teď ve 14tt byla taky nalezená a nikde žádné info, nic🙈🙈🤷

lotta1234
autor
8. čer 2022

@endredi Rada sa podelim s mojim pribehom. Som aktualne v 28. tyzdni, dalsie kontroly za mnou a pridavna placenta je stale cez branku. Nedavaju tomu sancu. Ma 3 cm a je tam ako prilepena. Ta hlavna placenta sa uz posunula a je hore. V 34. tyzdni mam ist na konzultaciu do porodnice k cisarskemu rezu.
No a zatial som nekrvacala a nemam absolutne ziadne problemy. Tak dufam, ze vydrzim co najdlhsie.

endredi
8. čer 2022

@lotta1234 Tak aspoň že je to prozatím bez komplikací 😉👍Já teď jedu z kontroly, aktuálně 16+0, další rychlokontrola za týden a prý se uvidí, že je ještě brzy🤔🤷‍♀️ Každopádně já byla kvůli krvácení už 2x hospitalizovaná (poprvé hematom v 9tt a teď před 14 dny, kdy mi zjistili právě tuhle potvoru🙈🙄Tak snad to dáme obě zdárně do konce 🙏👍

lotta1234
autor
8. čer 2022

@endredi Tak ja zatial drzim pohromade bez krvacania. A ako ta hospitalizacia prebieha? Len lezite a sleduju vas? A ake bolo to krvacanie? Dost ma strasia, ze to byva silne....

endredi
8. čer 2022

@lotta1234 U mě naštěstí vždy jen třeba 30min krvácení jako víc a pak to přešlo do špinění, kromě toho hematomu. To teklo opravdu dost. Vždy ubytovali na pokoji, kontrolovali vložku, cpali léky a po 3 dnech nejdřív byl utz, na základě kterého mě pak pustili dom🤔🤷‍♀️Ale bylo to v začátku no...otázka, jak to bude pokračovat dál s postupujícím těhu. Manžel je stále na tel a kdybych náhodou začla krvácet, mám si volat RZ 🤔

endredi
18. črc 2022

@lotta1234 Zdravím, tak jak je, vše pořád v pohodě?! Mě před týdnem na utz v 21tt řekli, že se potvora stáhla dozadu a je 9mm od branky, takže u mě zatím dobrý 😊👍Jen se pak na kontrole musím zeptat, zda nehrozí, že by se vytáhla s postupem času zpět 🤔

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru