Plod odpovídal týdnu těhotenství, nyní ne

lednatko2017
7. čer 2017

Ahojky holky, vím, že šance nejsou a počítám s nejhorším, ale chtěla jsem se zeptat, zda to někdo měl podobně a vše dopadlo dobře. Jsem těhotná, první trimestr. Dle první kontroly jsem byla podle PM 4+4tt a dle UTZ také 4+4tt, včera jsem byla na kontrole, kdy jsem měla být dle PM 6+1tt, ale UTZ odpovídá 5+2tt ☹ Doktor mě objednal za 14 dní na kontrolu s tím, že až bude větší, půjde vidět více a dodal, že přes mojí postavu (jsem silnější), špatně mimi vidí. Z kraje jsem měla nechutenství, které ale tak již skoro 2 týdny už nemám ☹, jediné, co mi zůstalo jsou bolesti břicha při zvětšování dělohy. Počítám s tím, že se vývoj mimi zastavil, ale přeci mě zajímá, jestli je tu ještě nějaká naděje. Děkuji za odpovědi

pavcik123
7. čer 2017

Já mám bohužel špatnou zkušenost ☹
Ale držím palce a snad to bude tak, jak Dr říkal!

klaraslavickova
7. čer 2017

Naděje je vždy a držím palce.. ovšem když před rokem bylo naše miminko menší bylo to zle.. sice to pak trochu Dohnalo ale v 11tydnu se zastavilo srdce..

verkaver
7. čer 2017

Nemusí to hned znamenat nejhorší,já jsem něco podobného zažívala prakticky u všech těhotenství. Liší se ti to o šest dní,to není tak moc. Já jsem u jednoho dítěte měla rozdíl v PM a UTZ dva týdny! A všechno bylo v pořádku. Náš doktor vždycky říkal,že UTZ je přesnější,podle toho stanovoval i datum porodu. Takže i když jsem měla podle PM rodit 28.4.,podle UTZ to bylo 15.5. a malý se narodil 10.5. U mě opravdu nikdy ty termíny a velikosti miminek neseděly. Že prý mám posunutou ovulaci. A s tou silnější postavou to je pravda,kamarádce to taky říkal,ať se nezlobí,ale že tak malé mimi na začátku nejde u ní moc vidět a měřit,protože je holt silnější,taky čekali. Držím pěsti!! 🙂

zkrat
7. čer 2017

měla jsem to ze začátku stejné a teď jsme ve 37tt a vše vypadá dobře 🙂

majsina
7. čer 2017

Mně dr chtěla poprvé vidět až v 8tt, takže tohle stadium vůbec netuším.

lentilkah
7. čer 2017

Vis, kdy byla ovulace? Pri delsich cyklech neni tenhle rozdil nic zvlastniho.

luj89
7. čer 2017

Ahoj, nechapu jakou ma souvislost silnejsi postava a ultrazvuk... Takhle na zacatku se dela UTZ vaginalni sondou. Jeste bych to trosku pochopila u UTZ pres brisni stenu, ale takhle... Kazdopadne podle PM se neda rict, jak je mimi stare, to se urcuje podle ultrazvuku. Takze se nestesuj, ver tomu a ty 2 tydny pockej 🙂. Divim se, ze sestry objednavaji tak brzo, pak jsou tady akorat podobne diskuse od ustrasenych maminek...

biedronka10
7. čer 2017

Tak ja kdyz jsem prisla na prvni kontrolu tak jsem mela byt dle PM 7tt. Dle utz jsem ale byla zacatek 5tt. Dokonce tam nevidel ani srdicko. Rekl mi 3 varianty- mimodelozni, spatne se vyvijejici plod a nebo neodpovida kvuli rozhazenemu cyklu. Ukazalo se ze za 3. Je spravne. Za 14 dni na to uz melo srdicko. Mala si svuj opopzdeny vyvoj v rozmezi 14 dnu tahla az do 31tt, kdy ho dohnala a ted je i vahove o 200g vetsi oproti norme. Mela jsem sice celych 9 mesicu trasne tehotenstvi, bud mi bylo permanentne blbe, nebo jsem mela bolesti, nebo jsem skoncila ve spitale s vysokym tlakem, ale mala jako takova je tuk tuk zatim v poradku. A za14 mam rodit. Takze tak, neni vse tak presne dane. Drzim palce at to dopadne dobre

tera87
7. čer 2017

Kamarádka i já jsme měli podle UTZ taky mimi o týden mladší. Ještě bych se nestresovala 😉
Pokud vím tak je to častý.

jainy007
7. čer 2017

Já bych to nevzdávala, naopak, myslet pozitivně!!!! Žádné měření není stoprocentně přesné, vývoj miminka probíhá skokově, může být...kdyby to bylo blbé, už byste byla po revizi 😉 Já jsem měla u prvního těhotenství taky nesoulad, Honzík byl menší než měl být, měla jsem dlouhý cyklus a prostě to neodpovídalo...a narodil se mi krásný kluk..Při druhém těhotenství jsme byli na kontrole asi v šestém týdnu, prý vše ok, bez srdeční akce, ale může být...doktor mě objednal až na 12. tt a v 10. tt jsem měla zamlklý potrat...pak už si to moc nepamatuju, ale určitě buďte pozitivní a věřte.💃

dendakozlova
7. čer 2017

Já mám taky týden rozdíl..ale vím to od začátku protože jsem měla nepravidelnou ovulaci a místo 14 dní od PM až po 3 týdnech.Držím pěsti ať je vše ok 😉

lednatko2017
autor
8. čer 2017

@lentilkah Ahoj, kdy byla ovulece se jen domnívám, ale k nechráněnému styku došlo jen jednou, a to 03.05., myslím, že právě ty cca 3 dny před ovulací, takže by mi to podle MS mělo souhlasit. Předtím jsem měla MS rozhozenou po porodu malého, jednou po 26dnech, pak po 30 dnech.

petapetruska
8. čer 2017

@klaraslavickova a bylo menší od začátku?

lednatko2017
autor
8. čer 2017

@luj89 Ahoj, jj byl mi dělán UTZ vaginalní sondou, ale prý nadváha ovlivňuje viditelnost i tou sondou a dr. se strašně rozčiloval, že jde mimi špatně vidět. Právě se bojím, že jak jsem psala výše, tak nechráněný styk byl jen jeden a početí by mělo sedět podle PM. Proto ten strach, že se vývoj zastavil ☹ Jinak já na gyndu byla objednána už 4 týdny předem s tím, že jdu na běžnou roční prohlídku, ale týden před mi vyšel pozitivní test, tak jsem to rovnou hlásila (otěhotněla jsem na první pokus, vůbec jsem to nečekala).

petapetruska
8. čer 2017

@lednatko2017 podle mě tím že je špatně vidět zatím a rozhodující milimetry tak může být o ten kousek jinak změřené a hned to "neodpovídá"

lednatko2017
autor
8. čer 2017

@zkrat Ahojky, a to Ti původně sedělo PM a UTZ? Nebo už od začátku to bylo rozházené? Děkuji

kristynatita
8. čer 2017

@lednatko2017 Ahoj, tehotenske nevolnosti nejsou ukazatel... ja je mela napr.jenn 14 dni. vydrz a uvidi se. vypocty jsou nepresne, pokud na 100%nevis den poceti

lednatko2017
autor
8. čer 2017

Holky, moc všem děkuji, snad to dopadne dobře (ikdyž počítám i s nejhorším). Když jsem se ptala dr. jestli je vše v pořádku, tak jen, že se uvidí, až bude mimi větší, že teď je malé a dal mi fotku, tak snad by mi jí nedával, kdyby věděl, že je zle ☹ Budu muset počkat ty dva týdny a doufat, ale moc děkuji 🙂

lednatko2017
autor
8. čer 2017

@kristynatita Ahoj, jak jsem psala výše, nechráněný styk byl jen jeden za celý měsíc.

lednatko2017
autor
8. čer 2017

@petapetruska Děkuji 🙂

luj89
8. čer 2017

@lednatko2017 tak pokud mimi spatne videl, tak se taky mohl splest v odhadu velikosti 🙂. Jen mi to stejne moc neni jasne jak muze prekazet brisni tuk u vaginalni sondy... Co bude lekar rikat u UTZ pres brisni stenu?

gabcat
8. čer 2017

@lednatko2017 Nestresuj se zbytečně dopředu. Je mi jasné, že se člověk bojí, ale stejně s tím teď nikdo nic neudělá. A když budeš na nervy, tak tím ničemu nepomůžeš.

Jinak ty milimetry bych vůbec neřešila. Já jsem po IVF, takže vím na 1000%, kdy došlo k oplodnění, a stejně byla malá na začátku asi o 5-6 dní pozadu. Taky jsem měla obavy samozřejmě, ale pak najednou šup a na dalším už úplně ok. Ty navíc ani nevíš, kdy přesně došlo k oplodnění. Ano, říkáš 1 styk v měsíci, Ale tak spermie si na vajíčko počká nějaký ten den, takže... hlavu vzhůru 😉

klaraslavickova
8. čer 2017

@petapetruska ano on první kontroly schazelo 10 dni na další jen 7 a pak se zastavilo srdce..v 11 tydnu bylo po všem miminko se zastavilo v9

tortojs
8. čer 2017

Já měla týden rozdíl mezi utz a ovulací. A dohnal to dokonce teď už je o týden napřed. Nestresuj se, rozdíl tam klidně může být. Špatně by bylo kdyby se vývoj zastavil.

123jana123
9. čer 2017

Ahoj, měla jsem to stejně u prvního miminka. Od začátku rozdíl týden. Při každém Utz. mi vypočítáli jiný termín a pořad se posunoval o nějaký ten den dozadu. Doktor se mi nikdy ani nezmínil o tom, ze by něco bylo špatně. Řekl, ze přesnější je termín je vždy podle utz. Všechny testy byly OK. A ani na konci těhotenství se doktoři neshodli, jak je mimi velké. Jeden tvrdil , ze je váha docela nízká druhy, ze vzhledem k mě drobné postavě je to akorát . Nakonec porod v termínu dle utz , malý 3050 g, 51 Cm. Teď mu jsou dva roky a předrusta 3lete děti 😉 Tak držím palce !!! Já jsem teď na začátku druhého tehu a zase mám rozdíl víc jak týden, tak doufám, ze to bude opět v pořádku . Ale myslím, ze jsem proste otěhotněla později, než to vychází dle tabulek 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru