Podezření na černý kašel u miminka

billi
30. led 2015

Pěkný den všem.
Mám půlročního synka u kterého je podezření na černý kašel. Podezření jako první vyjádřil zastupující lékař a bez testů okamžitě nasadil příslušnou léčbu. Už ho na černý kašel léčíme 10 dní a teprve dneska mu brali krev na testy. Zajímají mě vaše zkušenosti, jak dlouho trval kašel a hlavně jak dlouho se z toho dítě dávalo dohromady? Jestli se dělalo víc testů, byla karanténa, vyšetření členů rodiny...

bunny123
30. led 2015

Předpokládám, že syn nebyl očkovaný.

billi
autor
30. led 2015

@bunny123 byl jen jednou dávkou, ale ta nechrání.

bunny123
30. led 2015

@billi To mě mrzí, ať je malý brzy v pořádku.

romantika
30. led 2015

ja osobne u sebe mela podezreni loni a to ze nasadil hned léčbu udelal nejlepe. Ty testy totiž trvaji pekenlne dolouho a nez na něco prijdou dostane se do te faze, kdy uz by to nemusel dat a ukašlat se ................ U mne to tak dopadlo, cerny kasel v zaveru ani z testu nebyli jisti zda byl ci ne. Nicmene kasel trval 3 mesice. Bylo to vysilujici. Njedriv je ta akutni faze a pak uz je to tak nejak dokaslavaci. Jinak pomaha zmenit prostředí, lepsi vzduch, sbalit se na hory a odjet pokud pujde. Pripadne po nemoci na rehabilitaci. Ja si ještě namohla zeberni svaly

billi
autor
30. led 2015

@romantika děkuji. Nasazenou léčbu má, tak to snad bude už jen lepší.

marecekavendulka
30. led 2015

@bunny123 no on by ho mohl chytit,i kdyby očkovaný byl řádně,nic není stoprocentní.. 🙂

billi
autor
30. led 2015

@marecekavendulka @bunny123 ale očkované děti prý mají lepší průběh. Ten by snad měl mít i po první dávce, v případě, že se to potvrdí.

romantika
30. led 2015

@billi jestli to je cerny tak by to nemelo byt tak silne, ale ten kasel by mel přetrvávat i ty mesice, jen také zabranili dalsimu sireni a těžkému prubehu. když ny to neudelali tak pro male dite je ten kasel tak silene namahavy, ze by to neudychal. doktor udelal velice dobře, ikdyby to bylo zbytecne a nepotvrdilo se to. Co jste dostali Klacid?

marecekavendulka
30. led 2015

@billi no to jsou taky jen spekulace,btw:jde také o to,jakou vakcínou je dítě očkované,např.ta v hexe je mnohem méně účinná,než ta v pediacelu.nechci se hádat,jen uvádím,co vím já. jen ještě maličkost: 86% lonských případů čk bylo u očkovaných jedinců. ale to je jedno,jak to je,hlavně,aby byl drobek v pořádku 🙂

billi
autor
30. led 2015

@romantika Klacid, prý se na ČK dává běžně. A hned ho začali léčit tak, jako kdyby ho měl, což jsem ráda.

Sama jsem taky měla ČK před 16 lety, po 2 měsících kašle udělala doktorka testy a výsledky byly v době, kdy už jsem nekašlala 😀

romantika
30. led 2015

@billi Jojo tak super, ja mam prave blbe zkusenosti s doktory, ze mysli mysli az premysli. u takového prcinka není na co cekat. atb mu neublizi oproti tomu co by ho cekalo v akutni fazi. tak se drzte.

billi
autor
30. led 2015

@romantika to právě říkal doktor taky, že není na co čekat. Bohužel to bylo až po 10 dnech běhání po doktorech, kdy jsme šli i na pohotovost.