Pomalý rast HCG. Ste v podobnej situácii?

evaviki
9. čer 2008

Ahoj,
nasla som tu vela tem ohladne vysky hcg, ale nie tu, ktora ma zaujima, resp. trapi..
Podla udajov sa ma HCG zdvojnasobovat kazdy druhy (popr. treti) den.. Ja som mala 3.6. hodnotu 2190, 4.6. hodnotu 2933 a 9.6. hodnotu 5754..
Takze sa totalne vymykam uvedenemu pravidlu..
Nemate s tym naaahodou niektora tiez skusenost?
Dakujem

evelyin
9. čer 2008

Hm, rastie to pomaly, v koľkom si týždni? 😒

evaviki
autor
9. čer 2008

Noo, to by som aj ja rada vedela.. Poslednu MS som mala 22.4., ale pocitam, ze som otehotnela niekedy v obdobi 10. - 20.5.

evelyin
9. čer 2008

A čo ti povedal lekár? Už videl akciu srdiečka? Si približne v nejakom 6-7 tt od poslednej MS.
Ešte to HCG by odpovedalo tomu týždňu, ale ten rast je .. 😖

evaviki
autor
9. čer 2008

Noo, ja som pred tyzdnom skoncila v nemocnici a podozrenim, ze som potratila.. Tam mi vlastne brali prvy krat krv na hcg.. Na druhy den (ked uz som bola doma) som si zasla sama do labaku (druha hodnota). U doktorky som bola vo stvrtok, uz babo v maternici videla (v pondelok vecer tam este nic nebolo), ale povedala, ze mam prist o tyzden, lebo na srdiecko je este skoro.. Takze sa tam chystam zajtra aj s novou hodnotou hcg..☹

evelyin
9. čer 2008

Napísala si dátum na odber krvi správne? 4.6. 2933 a 9.6. /za 5 dní po predchádzajúcom/ 5754 , ano?
Zvyšuje sa to, aj ja som to tak mala, ale nie také vysoké.
V pondelok mi brali krv to bolo nejakých 1200 a v stredu nejakých 1800-1900, už si to nepamätám presne.

evaviki
autor
9. čer 2008

Ano, spravne.. za 5 dni stupol z 2900 na 5700.. Ale kazdy ma desi tym, ze to rastie pomaly, co je vraj typicke pre mimomaternicove tehot. Ale ked je babo v maternici, tak potom neviem ☹
Hmm, a u doktorky si bola? co ti povedali?

evelyin
9. čer 2008

Keď videla dokina bábo v maternici, tak to rozhodne mimomaternicové nebude.
U lekára som bola, je to už vyše roka, nedopadlo to dobre. 🤐
Bol z toho MA. 😢

evaviki
autor
9. čer 2008

MA? Prosím, vysvetli skratku..
Mrzí ma, že to nedopadlo dobre.. ☹((((
Na klude si mi moc nepridala ☹.
Ale čo už, všetko snáď bude tak, ako má byť.

evelyin
9. čer 2008

Missed abort - zamĺknutý potrat, mimi sa nevyvíjalo, začala som špiniť a išla som do nemocnice.
Mrzí ma že som ťa nepotešila, ale to je len moja skúsenosť. Prvý rozdiel hcg je ako má byť, nevidela by som to zase až tak čierne. Pokiaľ ťa prepustili z nemocky, asi sa im to zdalo v poriadku. 😉

vlasta23
10. čer 2008

no ja jsem z toho taky na vetvi. Ja mela v nedeli 24 400 a v pondeli 24 800. Takze to roste, ale taky pomalu. Doktor pry videl jen vacek, zadne baby. Pry podezreni na zamlkly, ale proc mam hcg tak vysoke? Mela bych byt v 5tt+? 3 Tak jsem z toho jelen. Samozrejme take spinim. Ale dala jsem ascorutin a prestalo to. Take zadny sex. Tak se uvidi To jsem vam asi moc nepomohla, co? Jinak ale uvaha na zaver. kdyby se melo hcg co dva dny zdvojnasobovat, tak kam bych se dostala? Vzdyt nejvyssi hodnota je 100 000. Ja bych tam byla za tyden a kde je do konce tehotenstvi!!!! To by asi nebylo normalni, ne?

adulkababulka
10. čer 2008

ja som zas na vetvy z toho, ze Vam lekari to hcg furt tak meraju. ja som bola u lekarky v 5 tt, poslala ma domov s tym, ze mam prist az o 3 tyzdne. za tyzden som zacala spinit, tak mi zobrala krv a v 6tt som teda mala hcg 28 626... no, tak preco nemeria dalej? malo by sa to teda kazde 3 dni merat? ☹

sue13
10. čer 2008

Vlasta a necakas nahodou dvojicky???? 🙂
Asi je lepsie ze mate vysoke. Ja som v 5tt a mam 217 😨 , ale stupa to tak neviem....
Som v neistote.

adulkababulka
10. čer 2008

sue13 - to ja by som teda tiez mohla mat dvojicky 🙂 Inak, este predtym nez mi zmerali hcg som mala pocit, ze tam su dve, neviem preco, ale mam ten pocit - asi preto ze v manzelovej rodine su same dvojicky.... tak ze by to stretlo i mna? 😝

sue13
10. čer 2008

Adulka no ja tomu az tak nerozumiem ale myslim ze je to u teba docela realne 😉 Ja by som brala dvojicky hned 😵 Ale s mojim hcg ťažko... Aspoň nech je jedno a zdravučké 🙂

adulkababulka
10. čer 2008

noo, ja som deticky chcela po jednom 🙂 ale po tom, ako tu na koniku citam ze niektorym babam sa nedari a nedari otehotniet, tak si hovorim ze radsej dve ako nic 🙂 a hlavne nech su zdave, ja si ani pohlavie nebudem zistovat, je mi to uplne jedno, hlavne ked cakame prve, len nech vsetko dobre dopadne 🙂

evaviki
autor
10. čer 2008

Ahoj,
tak som sa prave vratila od doktorky..
Vraj som v 5tt + 5 dni.. Na HCG mi povedala, ze ak stupa pomaly, tak je podozrenie na mimomaternicove (co uz u mna nastastie vylucili), alebo zle prosperujuce tehotenstvo.. Podla utz to vyzera celkom ok, babo ma vraj 2,2mm a srdiecko bude vidiet najskor o tyzden, takze mam prist.. Na krv uz ma (nastastie) neposlala, myslim, ze to meranie ma akurat tak dobre stresovalo. ☹
Takze budu zistovat ako sa vyvija a podla toho sa uvidi..

evelyin
10. čer 2008

Sue, to je v pohode, ja som mala v 5 tt 198 a bola to hodnota odpovedajúca príslušnému tt.

Evaviki držím palce, nech je to v poriadku, ani tabuľky niesú všemocné, kašli na hcg. 😉

dicinka1
10. čer 2008

evavikiu..neboj vsetko bude dobre...drzim palceky..

vlasta23
12. čer 2008

no to jsem blazen. Kdyz se tady koukam, tak ja mam proti vam obrovske HCG, ale nikdo nevidi mimi, jen vacek v 5 tt. Stalo se to nekomu. Rikaji, ze to muze byt zamlkle. Jak to ale muze byt zamlkle, kdyz hormon je tak vysoky? No 20 se to vyresi, to uz bych mela byt 8+4tt, tak to uz neco videt musi byt. ach jo, prsa boli, tak snad to bude ok. ☹

adulkababulka
12. čer 2008

vlasti, a kolik jsi mela to hcg v 5 tt?

evelyin
12. čer 2008

Vlasta v 5 tt mi doki ani nevedel povedať či som tehotná, takže keď už vidí vačok, dobré to je. 😉

olivka_zlatko
12. čer 2008

aj ja som mala podobny problem. ja som mala poslednu mens. 25.4. ale taku cudnu, prestala a potom som mala este 5 dni spinenie, takze take cudo, stalo sa mi to prvykrat. po tyzdni meskania som isla k doktorovi,urobil mi usg a videl tam 1,6 mm bodku. mala som prist za dva dni. prisla,nic tam nevidel,tak mi zobrali krv. mala som hcg 420. strasil ma s mimomaternicovym tehotenstvom. ked som isla po troch dnoch znovu na krv, mala som hcg okolo 1100 a na usg sa mu ukazala 5 mm bublinka, ale nic viac. povedal mi ze mozem byt v takom tretom tyzdni. a to bolo pred 4 dnami a k doktorovi idem zase zajtra. ale uz v anglicku, lebo dnes odlietam.takze uvidim. podbrusko ma pobolieva a vlastne zacalo boliet az po tejto poslednej navsteve, dovtedy nic...co si o tom myslite? zazili ste nieco podobne?

evaviki
autor
12. čer 2008

Ahoj,
hlavne klud, hcg ti pekne rastie (priam vzorovo) 🙂
Na utz sa to tiez nemuselo prejavit, mne sa ukazalo az (podla terajsich vypoctov) 4tt+6 dni.. A to dva dni predtym nebolo vidiet vobec nic..
Podbrusko ma pobolieva od zaciatku, dovodov moze byt viacero, hlavne je, ze nekrvacas. 🙂

vlasta23
13. čer 2008

adulka, v 5tt+3 jsem mela 24 400.
evelyin, tak to jsem rada, me tady porad strasi, ze to je zamlkle, prtoze pry by meli vydet plod. Ve skutecnosti jsem tehdy byla uz 6tt+3, ale vzdy uvadim 5+tt protoze jsem otehotnela az o 8 dni pozdeji, az 22den MS. Takze plod je o tyden mladsi.

adulkababulka
13. čer 2008

vlasti, ja som mala v tom 5 tt 28 626. Takze sme na tom velmi podobne 🙂 ja som este nemala uzv, tak vobec nic neviem ☹

vlasta23
14. čer 2008

adul
no mozna se aspon nestresujes jako ja. Me vystresovali radne. Neni mi taky vubec spatne. Ani nevim, ze jsem tehotna, nebyt tech prsou, ktera jsou tvrda a boli. taky jsem tyden spinila, ale co jsem zacala brat ascorutin, tak to prestalo, tak si rikam, ze potrat to nebyl, asi spise to prekrveni cipku. No 20. jdu na UTZ. To bych mela byt 8tt+3 a to uz plod musi byt videt, ze? Treba bez srdicka, ale musi byt videt. Nemam pravdu? Muzou videt plod, kdyz jeste nebije srdicko?

evaviki
autor
14. čer 2008

to vlasta: Ano, mozu vidiet babeno, aj ked mu nebije srdiecko.. U mna to zatial bolo take male "zrnko ryze" a malo 2,2 mm.. Na to, aby mu bilo srdiecko, bolo este skoro..

sue13
18. čer 2008

Ahojte. Vlasta, Adulka Vase hcg je oproti mojmu super. Ja som 5tt + 3 a vcera som mala hcg 8200. To je asi velmi malo, vsak? 😔 Bola niektora na tom nejak podobne???? Preco to tak pomaly rastie? Mimomaternicove je vylucene... Dakujem

adulkababulka
18. čer 2008

sue: citala som tu vo fore ze mali aj mensie hcg nez Ty v 5 tt a vsetko bolo ok. Je to zvlastne, u kazdej to je uplne inak. ja sa v tom uz nevyznam ☹
Ja som mala hcg merane len raz, takze vobec neviem ako rastie, a mozno to je aj dobre, lebo sa takto nestresujem. Na prvu poradnu idem zajtra, takze uvidim co a ako. Aj tak mam pocit ze mam babatka v brusku dve. Neviem preco, asi preto ze cela manzelova rodina su same dvojicky - takze mozno i preto mam to hcg tak vysoke....

weja
18. čer 2008

ahojte,
mne povedala doktorka, ze za 2 dni by malo Hcg stupnut zhruba o 60%... ale ze ked niekomu stupne len o 50%, tak sa z toho nestriela, kazde tehu je individualne, netreba sa drzat silou-mocou nejakych tabuliek alebo priemernych cisel... priemer nemusite byt vy, moze sa to aj vychylovat...

hlavne sa nestresujte hned od zaciatku 😉 nerobi to dobre ani vam, ani babu...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru