Používáme cookies. Více informací zde. OK

Potrat v 6-7tt - jak poznám, že těhotenství odchází?

maminka2020
2. lis 2019

Zdravím,bohužel se těhotenství nevyvíjelo a já už 2týdny čekám jestli ,,to,,odejde samo nebo bude revize.V pondělí jdu na utz a tam se rozhodně.Bublina byla prázdná a o týden menší než měla být.Musím nějak extra krvácet nebo mít bolesti?nebolí mě nic,cítím se velmi dobře i když je mi smutno.Asi 4dny slabě špiním.Děkuji všem

andrejkafarmasi555
2. lis 2019

@maminka2020 odejde to samo,ale strašně mě to mrzí. Vím čím si procházíš :(

maminka2020
autor
2. lis 2019

@andrejkafarmasi555 děkuji ,takže tu revizi mám ještě posunout?

jituli84
2. lis 2019

Já si tim prošla také, vychazelo to asi cca na 8tt, musíte vydržet. předchazejí ci den jsem měla křeče a nad ránem jsem začala krvácet. Já měla SP v dubnu a v červnu jsem byla zase těhotná. Přeji hodně sil a moc mě to mrzí, v poslední době mám pocit, že se to stává snad každé těhotné ženě

vitezove
2. lis 2019

@maminka2020 Nech si poradit od doktorky. Mě třeba pokaždé hnali na revizi. A já za ní byla teda ráda. Jestli už špiníš, tak se to nejspíš rozjede. Já mám třeba zakloněnou dělohu, takže je u mě lepší revize, aby tam fakt nic nezůstalo.

lilian2111
2. lis 2019

Zkus popíjet šalvějový čaj, nebo červené víno/svařák, teplejší vanu,..
Držím palce, aby se rozjelo samo. Já tedy na revizi šla, bylo to pro mě “rychlejsi” a lepší vyrovnat se s tím co nejrychleji. Drz se 🍀

terezuka
3. lis 2019

@maminka2020 I ja si tim prosla - konec vyboje v 6tt, prislo se na to v 8tt, potratila jsem v 11tt. Trva to dlouho, vetsinou 5-6tydnu od ukonceni vyvoje, ale ja jsem strasne rada, ze jsem pockala. Dle meho dr je to bezpecnejsi nez operacni zakrok, s dalsim otehotnenim se nemusi cekat, navic jsem zacla verit svemu telu a ziskala v nej duveru, ktera se mi pak hodila u porodu. Od te doby si prijdu fakt silna. Pila jsem tonic, stahuje delohu, ale urychlit to dle meho stejne moc nejde.

lucifux
3. lis 2019

Já šla vždy na revizi. Potratila jsem 3 krát. Zamlklé těhotenství asi v 6 tt, pak jsem potratila tak že jsem šla čůrat a bublina ze mě vypadala, a na posledy ve 13 tt. Takže mi tě je strašně líto a hrozně mě to mrzí. Drž se

mhpraha
3. lis 2019

@maminka2020 ahoj 🙂 zrovna před 14 dny jsem řešila to stejné, v 8. týdnu bylo miminko na úrovni 6. týdne a přestalo být srdíčko. nejdříve jsem špinila, pak se objevila červená krev a křeče, skončila jsem na pohotovosti. pak za 3 dny kontrola u gynekologa, kde mi řekla doktorka, že to není dobré a že budeme čekat na SP. řekla mi, že mám na podporu SP zkusit červené víno, horkou sprchu. za 2 dny to přišlo, měla jsem v noci křeče a stahy. ničeho jsem si nevšimla, až na další kontrole u dr mi bylo řečeno, že vše odešlo, dostala jsem ještě injekci a kapky na dočištění. ted mne čeká kontrola a doufám, že revizi se vyhnu.. byla jsem z toho několik dnů fyzicky vyřízená, samozřejmě i psychicky. tedka už je to dobré a doufám, že se budeme moci začít znovu snažit.. jinak ted si myslím, že se snaží doktoři nedělat revizi vždy. je to tak podobné i v zahraničí. každý přístup má svá pro i proti. při čekání na SP mě děsilo, že bych čekala 14 dnů i déle a ono nic, pak bych šla na revizi hned a dobrovolně. mentálně jsem si dala týden, že pokud to do týdne nebude, tak půjdu na revizi. naštěstí aspoň v té špatné situaci něco pozitivního.. držím Ti pěsti, at vše zvládneš co nejlépe!!!

hermia
3. lis 2019

@maminka2020 ja bych na revizi šla, bude to i pro tvou psychiku rychlejší. Ja poprve potratila samovolne ale krvacela jsem tak moc ze se revize konala. Hrozne jsme s manzelem breceli (a to ho nerozbrecelo ani pozdeji narozeni syna) po probuzeni z narkozy mi bylo hrozně fajn, cítila jsem hroznou ulevu (byl to nejlepsi ponarkozovy stav a to jsem jich mela nejak 5 z ruznych duvodu)
Po dvou mesicich jsme na to vlitli a mame doma desetimesicniho lumpa. Nyni jsem zhruba 8tt a rikam jedno, lepsi tet nez ve kolem 20tt muset porodit, dat jmeno atd... takze hlavu vzhuru, bude dobre 💛

jituli84
3. lis 2019

@hermia Jj to je přesný, já v dubnu měla SP, ted bych se asi zblaznila, kdyby se něco stalo , nechci si to ani představovat

maminka2020
autor
5. lis 2019

Ahojky všem,tak už pár dní špiním,ale zatím to není na vložku.Na revizi rozhodně nepujdu,chci aby to šlo samo a dle utz je to na dobré cestě.Doktor je naštěstí proti revizím pokud teda nejsou problémy..já se cítím dobře,dokonce už jsem na nějaký potrat zapoměla,je mi občas smutno že nás mohlo být více,ale raději takto než později či mít postížené dítě,to bych nedala.Počkáme 2týdny a jsem za to ráda,ale i tak je stejně možné že nepujde vše a revizi se nevyhnu,ale chci tomu tělu dát šanci a taky se chceme hned snažit a po revozi mi dr.říkal že min.po 3měsících že to muže dopadnout stejně nebo pak problémy u porodu(i když když jsem po revizi v Květnu otěhotněla v Červenci,mám na to svůj názor).Nemám čas ani na to nějak myslet,starám se o dům,4děti..Sama se divím,že jsem se z toho dostala tak rychle,možná díky manželovi.

maminka2020
autor
8. lis 2019

Tak stále jen špinění,při větší námaze víc,ale pořád to není ono..myslíte že musí ze mě vyjít nějaký kus a musím moc krvácet?nebo to tak vůbec nemusí být?

jituli84
8. lis 2019

@maminka2020 já špinila tak tři týdny než se rozjelo krvácení, dokonce si myslím, že nic ze mě nevyšlo, ale nevim

vitezove
8. lis 2019

@maminka2020 A to tě ještě nikam neženou?? Když se to zanedbá, tak hrozí otrava krve třeba. Já jsem krvácela strašně. Jinak to ženské popisují jako silnější ms. U mě to teda k ms mělo fakt daleko... bylo to krve jak z rozříznuté krávy.

maminka2020
autor
8. lis 2019

@vitezove nene,já chtěla ještě počkat a doktor souhlasil.Prý do těch 14dnu to určitě odejde,no ale zatím nic.Dám tomu týden a pujdu na tu revizi,nedá se nic dělat.Takhle bych se miminka nikdy nedočkala,po minulé revizi jsem otěhotněla po první ms,takže tak no.

vitezove
8. lis 2019

@maminka2020 jj, protože po revizi je děloha pěkně vyčištěná a připravená na uhnízdění. A v těle jsou pořád těhotenské hormony, takže je větší šance otěhotnět.

pathan
8. lis 2019

@vitezove pravděpodobnost infekce je v případě revize mnohem vyšší než u přirozeného potratu.
A děloha se pěkně vyčistí spíš přirozeně než zákrokem, který se dělá naslepo.

jituli84
9. lis 2019

@vitezove to ste vzala kde?? spíš tu maminky píší opak a po revizi otěhotnět hned nemůžete

vineta
9. lis 2019

@maminka2020 Mně doktor říkal, že k potratu dojde, pokud těhotenství zanikne takhle brzy, tak do toho 12 tt... u mě to trvalo cca 4 týdny od zastavení vývoje. Hlídat teplotu, bolesti, divný výtok- to by mohlo značit zánět, ale prý je samovolný potrat méně rizikový než revize, i co se do možnosti zánětu týká. Samozřejmě až to přijde, v případě velkého krvácení raději jet do špitálu. U mě to nebylo o mnoho silnější než menstruace. Na podporu jsem se napájela svařákem.

vineta
9. lis 2019

@vitezove Po revizi je děložní sliznice většinou seškráblá tak, že to vylučuje uhnízdění, než doroste.

maminka2020
autor
9. lis 2019

@vineta je mi dobře,sem tam mě pobolívá břicho ale nic hrozného beru to že je to z duvodu zátěže,chodím ted pěšky..chci zhubnout a navíc jak přijdu víc krvácím,ale přes den zase jen slabé špinění.Já nepiju právě.Zkusím ted šalvějový čaj.

vitezove
9. lis 2019

@jituli84 od doktoru. Musí se vydržet šestinedělí ale pak je pohnojeno a snadno se otehotni. Děloha je vyčístena a připravena.

maminka2020
autor
9. lis 2019

Holky,včera jsem říkala manželovi..o víkendu se to rozjede,já to cítím.No a ted při skládání prádla zjištuji větší pobolívání břicha ,jdu na wc a přetekla jsem,je mi smutno ale hurááááá 🙂Tak doufám,že pujde vše at na to můžeme skočit,ráda bych pod stromečkem našla // 🙂

corry21
9. lis 2019

Ach jo ja vim ze tu holky píšete svoje zkušenosti a taky to co vám řeknou vasi doktoři - nebo spíš jak to pochopíte... Ale ne, po revizi určitě není děloha připravena na těhotenství, seskrabe se naslepo sliznice a někdy to může trvat dyl než se zahoji a doroste. Riziko infekce je nízké u obou případů, lehce vyšší u revize. V prvním trimestru se obecně od revize spíš upousti. Pokud jsou v těle ještě těhotenské hormony (a to jsou někdy až do druhé ms jak po sp, tak po revizi), spis to ovulaci a tím pádem další otehotneni brzdí, než aby ho to podpořilo, nějaký "pohnojeni" není moc ničím podloženo, ano říká se to, statistiky na to nejsou, uz jen protože celkově je otehotneni (i když je vše v pořádku) věc závislá na mnoha faktorech. Toliko k faktum. Samozřejmě má každý nějaké své zkušenosti a názory, nikomu nic neberu, ale to co se tu někdy pise a podává jako všeobecně platné je natolik zavádějící, že to akorát vyděsí.

corry21
9. lis 2019

@maminka2020 jestli se to spustilo samo tak super! Hodně štěstí nadále 🙂

maminka2020
autor
9. lis 2019

@corry21 no snad se to rozjede uplně 🙂Pak se uvidí podle utz bud bude vše pryč nebo revice,déle už čekat nechci je to už přes 3týdny.Jinak já měla zamklé v 9tt Květen 2013 a v Červenci jsem dostala první ms a ještě ten měsíc jsem našla //,je z toho už 5letá dcerka 🙂U každého je to jinak,někdo otěhotní hned,někdo až za rok třeba.Je to ale tak i po samovolném.

corry21
9. lis 2019

@maminka2020 jasne ze jo. Někdo už to třeba ani nedostane a někomu to rozhazi cyklus na pul roku. Držím palce ať je to všechno pryč 🙂

jituli84
10. lis 2019

@vitezove Po revizi se právě musí čekat, je to velký zásah do organismu a trvá než se tělo srovná.

maminka2020
autor
10. lis 2019

@jituli84 záleží jak kdo se cítí,já se fakt chtěla snažit hned a co doktor to jiný názor.A co jsem četla tak většina po 1-2 ms byli těhotné a dopadlo to dobře.

jituli84
10. lis 2019

@maminka2020 Já osobně po revizi se mi tělo srovnavalo dlouho, když sem měla samovolný v dubnu, v červnu jsem už byla zase těhotná, hold vždycky je lepší, když se s tím tělo vypořádá samo

Sem začni psát odpověď...

Odešli