Preeklampsie? Jely byste do porodnice?

27. říj 2019

Dopředu se omluvám za anonym, ale připadám si trochu trapně, jako hysterka. Jely byste na mém místě na pohotovost? Od rána mě pobolivala hlava, ale nějak jsem to neresila. Minulý týden v poradně jsem měla nález bílkoviny v moči, MUDr to neřešil, že uvidíme za týden, to je vlastně až v pátek. Tlak jsem měla relativně normální, i když mě někdy během těhotenství pozlobil a měla jsem ho vyšší, ale i internistka mi řekla, že do těch 140/90 to ještě jde. Poslední týdny ok, tak jsem se dneska jen pro zajímavost změřila kvůli bolení hlavy a docela čučela, že mám 159/99. Samozřejmě jsem chytla nerva, takže při kontrolním měření se o nic víc nezměnil. Teď jsem se po chvíli klidu znovu změřila a mám 139/92, tlak mi teď skáče ani nevím jak 140-129/95-88. Mám strach z preeklamsie, a nevím, jestli jancit nebo ne, počkat případně do zítra, jestli to bude stejný. Otoky mám, ale minimální. Co byste na mém místě dělaly, mám panikarit, nebo počkat. Jsou takové výkyvy tlaku v pohodě, kdyby to byly příznaky preeklamsie, tak by tlak neklesal, ne?

beruska022
31. říj 2019

@jezz1e já ještě po porodu nabírala vodu, ztráce jsem ji začínala až asi 5. den, v noci jsem vyčůrala 7 l, až mě vše bolelo. a nebyla jsem schopná ještě minimálně půl roku normálně fungovat.. vyšší tlak mi zůstal

merope
31. říj 2019

@jezz1e Tak oni všichni řeší, že si myslí, že jsem ten vysoký tlak měla někdy už předtím. Já jen vím, že jsem mívala hodně blízko ten horní a ten dolní - že jsem občas mívala ten dolní skoro na horní hranici. Ale nevím to úplně jistě. Na začátku těhotenství jsem měla 120/70, ale taky o 15 kilo míň, než mám teď. Do toho mám syndrom bílého pláště, který mi nemocnice a věci kolem porodu dost šíleně rozjel, takže vidím tlakoměr a mám o 10 víc 😀.

jezz1e
31. říj 2019

@merope Já to mám obráceně - u lékařů mi nemoc mizí 🙂 - poprvé jsem si vyšší tlak naměřila v létě náhodně u babičky a následně v lékárně (150/105),tak jsem jela pro jistotu do porodnice, kde mi naměřili 140/85 a lékařka ze mně udělala trochu blbce. Teď před porodem mi ten tlak taky klesl po dvou prášcích. Asi mě naopak uklidňuje, že jsem pod kontrolou.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru