Prenatální vyšetření srdce. Namáte zkušenost?

gaba3
13. lis 2007

Ahoj holky, dnes(21tt)jsem byla na UZ na kardiologii ohledně vyšetření srdíčka. Vše je v pořádku, jen si doktor nebyl jist s obloukem aorty. Tvrdil něco takového, že nevidí tok, tak mě to dost vyděsilo. Ptala jsem se, co se děje a jestli je vše v pořádku, ale říkal, ať to teď neřeším a přijdu za 14 dní na kontrolu. Moc se v tom nevyznám, popisuji laicky, ve zprávě mám nápsáno : kontrola za 14dní (aorta, oblouk). Taky se prcek hodně mlel (jako každý UZ), tak mu vyšetření dělalo trochu problém, tak jestli je chyba tady....
Nemáte s tímto některá zkušenost, nevím jak to těch 14 dní vydržím ☹
moc díky!

frufrunka
13. lis 2007

Gabi, nejsem doktor, tomuhle nerozumím, ale slibuju, že se zeptám manžela, to je pediatr a v tomhle se docela vyzná. Dneska má službu, ale zítra přijede domů, tak se ho vyptám co a jak a určitě dám vědět, ju? 😉 Zatím se nestresuj, srdíčko se ještě může dovyvinout, v nejhorším případě se to dá dobře řešit hned po narození mimi... Tak hlavu vzhůru! 😉

gaba3
autor
13. lis 2007

Jéé frufrunka, to bys byla mooooc hodná! díky 🙂

babulina
13. lis 2007

gaba a preco ti robili na kardiologii uzv srdiecka drobca, u nas sa take nerobi standardne pokial viem 😅

gaba3
autor
13. lis 2007

Babulina, poslala mě tam doktorka bez jakéhokoliv podezření, posílá prej každou těhotnou...asi preventivně. Taky jsem se divila, když mi ve 20tt na UZ řekla, že srdíčko ok a pěkně pravidelně tluče. A v čekárně se mnou bylo další 5 maminek.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru