Reaktivní syfilis v těhotenství. Setkala jste se s tím některá z vás?

2. únor 2022

Ahojte, prišla som si k vám poplakat a zistiť ci mate niekto takú skúsenosť :( som v 30 týždni tehotenstva a doktorka moja mi včera volala z gynekológie že mi prišiel výsledok z krvi že mám reaktívny syfilis :( v 13 týždni som mala NEGATÍVNY celý čas počas tebot ksti som nemala sex s manželom ani s nikým iným preboha prečo to môžem teraz mat takto :( :( som v takom strese stále len plačem neviem si to vysvetliť preboha však sa ma ani nikto iný nedotkol a najprv negat a potom toto? Stretla ste sa s tým niektorá?

marcicek84
2. únor 2022

No a co bylo pred tim?Jsk jsi zila pred manzelstvim,byl ti vzdy manzel verny,nejak se ti todo tela dostat muselo,nelecila ses s tim v minulosti a nebo zamenili vysledky a nebo proste to vyslo falesne pozitivni i to se muze stat...

alubif
2. únor 2022

Pokud se dělal RRR test, jak screeningový test , bývá falešné pozitiv i u těhotných. Určitě doplnit nějaký specifický test. Což si myslím, že doktorka udělá. Pokud žijete sexuálně s manželem jen spolu, není se čeho bát.

autor
2. únor 2022

V živote som nemala sex s niekym iným samozrejme pred naším manželstvom sme mali každý svojho iného partnera ale to bolo asi pred 8 rokmi, a keby som bola nakazena tak mi predsa ukáže už pri prvom screeningu v 12 týždni že mám syfilis však to už nejaká doba preboha ubehla, a viem ze v našom manželstve mi je manžel verný a ani ja som sex s nikým iným nemala, preto mi to nejde do hlavy že proste v 12 týždni bolo NEGATÍVNE a teraz v 30 reaktívny vôbec tomu nechápem a mam veľký strach o bábätko :(

autor
2. únor 2022

A áno bola som na dermatovenerologii odoberali mi krv ale čakať na výsledky je horor asi sa zbláznim nič nejem je mi zle mam veľký strach :(

alubif
2. únor 2022

Neboj, prostě někdo ty falešně pozitivní statistiky dělat musí a určitě do nich budeš patřit i ty.

autor
2. únor 2022

A ešte nikdy v živote som sa neliečila na syfilis nikdy som ho nemala mala som v živote mojom biednom 3 sexuálnych partnerov ten 3 je môj manžel, nemala som nikdy žiadne príznaky žiadne vredy vyrážky nič co pripisujú tomuto ochoreniu jedno dieťa doma už 5 ročne mam a to počas tehotenstva úplne v pohode ja neviem co to teraz je :( bola som aj na morfologickom ultrazvuku v decembri všetko ôk bábätko je zdravé merala ho rastie ako ma presne na deň, keby som bola nakazena asi by bolo poškodené nie? Ja som z toho úplne na prášky :(

petrasipkova1
2. únor 2022

Co na to říká tvůj manžel ? Pokud ty si čistá jako lilie… 🙈

irmamala
2. únor 2022

A jsi si jistá, že 30 týdnů nebyl žádný sex? Z jakého důvodu?

autor
2. únor 2022

Ženy asi viem kedy som mala naposledy sex 🙄 a naposledy sex som mala na začiatku augusta potom ako som zistila ze som tehotná tak som nemala ani prd sexu tak ako pri prvom dieťati tak aj pri druhom teraz môj manžel si už zvykol 4 mesiace som rigala len na hajzli nemala som silu na sex a teraz nemám vôbec chuť na sex takže nie SEX SOM NEMALA. POLROKA!

irmamala
2. únor 2022

Tak sorry no, ale bez pohlavního styku prostě nechytneš syfla. Leda by do tebe vstoupil Duch Svatý 😀

autor
2. únor 2022

@irmamala a práve preto vravím že tomu výsledku nechápem nerozumiem a som z toho na nervy

budouci_maminka
2. únor 2022

Krom falesne pozitivity me jeste napada oralni sex, tam muze taky dojit k prenosu. Fakt s muzem nebyl ani tenhle druh sexu?

autor
2. únor 2022

@budouci_maminka nie nebol žiadne pery, prsty ústa nič

lidija1234
2. únor 2022

A kdy se dozvíš výsledky ? Mě v těhotenství vždy krev vycházela špatně úplně ve všem a další testy to vyvrátili..snaž se tolik nenervovat a neplakal to dítěti taky moc nepomůže když se budeš hroutit. Výdrž na podrobnější výsledky a pokud je vše jak říkáš může to být falešně pozitivní 🙂držím palce 🍀

autor
2. únor 2022

@lidija1234 v piatok mam volať ze už nejaké budú a ďalšie o týždeň :(

europa00
2. únor 2022

Ahojky reaktivní pokud chápu dobre znamená ze jdi ho někdy v životě musela prodělat ne ?? Je možné abys o tom nevěděla ? Pak mohl byt ve tvém těle neaktivní… možná jsk se měni imunita ženy tsk můžou některé výsledky byt fakesne pozitivní … třeba chlsmydie mas v krvi taky už nadobro a přesto nemáš aktivní nemoc … třeba je to na podobném principu. Řekli ti tam něco bližšího ??? Nemohou to byt opravdu jen ty stopové protilátky které zůstávají v těle ?

somalicats
2. únor 2022

Hlavne klid. To, co Ti zjistili, nejsou protilatky, je to latka, ktera se sice vyskytuje u puvodce syfilis, ale taky byva jeji hladina vyssi behem tehotenstvi a se syfilis to vubec nesouvisi. Ty dalsi testy puvodce syfilis vyvrati, to bude dobre 🙂

autor
2. únor 2022

@europa00 v živote nikdy som nemala syfilis a ani som sa s ním nikdy nestretla , nemala som nikdy žiadne príznaky pred 5 rokmi som rodila a nemala som nič bežné chodím na prehliadky gyn som tam do roka aj 8 krát lebo mám časté zápaly a nikdy nič mi nepovedali že mám nejaký sifilis preboha :( a hlavne ja si osobne myslím že keby som mala ukážu mi už aj tie prvé testy že to mám a nie až tieto v 30

autor
2. únor 2022

@somalicats ďakujem krásne za povzbudenie lebo ja len plačem a hnackujem cele dni :(

somalicats
2. únor 2022

Tak prestan plakat, uklidni se a tes se na mimco.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru