Redukce dvouvaječných dvojčat na jedno. Jak?

irinina
2. bře 2009

Dobrý den,ráda bych se vás zeptala jestli se provádí redukce dvojvaječných dvojčat na jedno?A jestli ano jaká jsou rizika,a v kolikátým týdnu se tento zákrok provádí?Děkuju moc za odpověd I.

smilers
18. bře 2009

ema vzdycky jde u vicecetnych redukovat, jen treba u jednovajecnych plodu je vetsi riziko nez u dvojvajecnych

sis rozhodnuti tykajici se redukce neni opravdu zadna sranda jak pises, sama to znam ze sve zkusenosti, byt jsem do toho nakonec nesla, hlavni strasak pro me nakonec bylo to, ze muzu o vsechny prijit a jako na potvoru se vlezu do tech 5% nebo kolik to dr. rikaji a taky jsme museli napsat prohlaseni, ze jsme byli srozumeni se vsemi riziky, co vicecetne tehu obnasi+ to, ze nase deti muzou byt postizene

sisstin
18. bře 2009

petru,jak píšu,když někdo nebere několika týdenní plod jako dítě...tak je to jiné...hlavně vybírá doktor,ty si neukazes na monitor a nevyberes si... Je to složitý takhle vysvětlovat,já to tehu taky moc neprozivala,vztah jsem si vybudovala až s narozením Tygra,je to můj miláček...ale prostě o plodu v prvním trim neuvažuju jako o dítěti...prostě to tak mam...

petruna
18. bře 2009

kristi : to me prave zajimalo....jsem pro to, tomu druhemu to nerikat....

o segre nasi uvazovali jestli si ji nechaj nebo ne a jednou se to jen tak mezi reci dovedela a jako docela z toho ma trauma....ze tu nemusela bejt atak....ale nerikam, ze by z toho mel trauma kazdej, kdo se dozvi, ze ho mama nechtela..

emamamamu
18. bře 2009

smilers a jak se vam nakonec povedly.... 😵 😀

smilers
18. bře 2009

ema ty cekas trojky? ja jen ze v albicku mas jen jednoho mrnouse 😕 😅 ?

nam vyslo 1.IVF s tim, ze jsem si nechala dat tri embrouse

petruna
18. bře 2009

siss : ja to chapu, ze to takhle nekdo ma. Kdyz mi bylo 16, tak jsem plod taky nebrala jako dite...az kdyz jsem ve skole videla Nemej vykrik, tak jsem vse prehodnotila....to naprosto nesouvisi s virou nebo tak....
a co se vztahu k diteti tyce, tak to je jasny, ze to ma kazdy jinak. Znam hodne holek, co si je dite ziskalo az po porodu nebo v prubehu zivota....ale to uz je total mimo tema...

sory, ze jsem se vyjadrila mimo misu...ja kdyz vidim kontroverzni tema, tak se mu snazim vyhnout, ale ted jsem se bohuzel neovladla..

emamamamu
18. bře 2009

neee..to jsem si tam dneska dala ze srandy..ja myslela, ze to lidi pochopi, kdyz tam mam i ty jmena...😀
no ja vim, ja na Vas docela pravidelne koukam a jen obdivuju...🙂 ja mam starosi, co s jednim a vy rovnou tri a s prehledem...😎

sisstin
18. bře 2009

peto,němý výkřik je hovadina vytvořena církevní organizací...já sem taky nechtěla psát,bo vím,jak to dopadne...

smilers
18. bře 2009

Emo no ja si prave rikala,co to jsou za jmena😀

sisstin
18. bře 2009

to je výmysl,aby udělali bubu na mladý holky,aby nesexovaly v mladí,doktoři říkali,že je to blbost,takhle se ten plod vůbec nechová a opravdu věřím spíš tomuhle.než nějakým panbickarum...já tyhle věci nesnáším...podle mě rozhodně lepší potrat,než pak někde mimino v kontejneru nebo tyrany atd,ale to uz je fakt mizim...

petruna
18. bře 2009

siss : nevim nic o tom, ze by Nemej vykrik mel neco spolecnyho s cirkvi. Pousteli nam to ve skole.
Sexovat se da i v mladi, kdyz se chranis, ne ?
a zabery potracenych deti ve 12 tt (fotky, na to video si uz moc napamatuju) taky nemaji nic spolecneho s cirkvi...to bych sem fakt netahala...
ja bych na potrat nesla kvuli sobe, svymu svedomi a ne proto ze to zakazuje cirkev nebo tak...
taky si myslim, ze pro dite je lepsi kdyz neni, nez aby bylo v kontejneru...proto jeste jednou rikam, at si kazda zenska se svym telem a detma dela co chce....je to na jeji svedomi...

gloglo
18. bře 2009

hojky, ty joooo to by mě nenapadlo co se tu může rozpoutat.

Je to přece jen diskuze. Pro někoho je to vražda pro někoho redukce.....a proto vznikne diskuze..,.... někdo Ty malé drobečky musí bránit....Přece když řeknu svůj názor tak nikoho neodsuzuji a nikomu nenadávám. Já zase děkuji těm kteří se nebojí říct jiný , svůj názor o tom to tedy je...samo že každý uvažuje a rozhoduje se podle sebe....a proto nemúže být izolovaný od jiných názorů aby mohl objektivně konfrontovat sebe svůj pohled z jiným....nemám přece patent na rozum. A potom nesu následky----sama se rozhodnu--- sama ponesu následek.
Děkuji za info ohledně zdravotních problémů. Všem maminkám držím palce 🙂 🙂 🙂 Mě to brzy také čeká.... 😉

A chodit by se sem člověk neměl bát....AHOJ

emamamamu
18. bře 2009

sis s tou posledni vetou souhlasim.....radsi potrat nez se o to decko nestarat....a kecy, ze ho dat k adpoci me taky vytaceji... 😔

petruna
18. bře 2009

ema : ja zas rikam, radsi guma nebo HA nez potrat.Chapu ze antikoncepce selze..ale nechapu lidi, co se nechrani a pak se divi ze jsou v tom...v dnesni dobe....

sem si rikala, ze pises, ze se bojis dvojcat a pritom cekas tri. 😀 ..a jemna me netrkli, nmekdo dava prezdivky...

emamamamu
18. bře 2009

petru no to ze jsou lidi neschopni ve 21. stoleti pouzivat a VYUZIVAT antikoncepce je dalsi vec....ale my mame treba sousedy, co svoje dve deti jen mlati s rvou po nich..no to bych jim radis dala ze sveho na ten potrat.....protoze takove socky asi ani netusi, ze xistuj moznost se chranit.... 🙄

musko
19. bře 2009

ad sis - Nemý výkrik nemá s cirkvou nič spoločné - nám to púšťali na LF vrámci fyziologických cvík, aby sme vedeli čo sa fyziologicky - normálne deje v tele matky a plodu - a to by asi nebolo prešlo, keby to bolo ako hovoríš....
Takže tak. A ako som napísala v prvom príspevku - nik nemá právo súdiť. Prajem dievčatám, aby všetko dobre dopadlo.....

sisstin
19. bře 2009

Obořil se na organizaci Hnutí pro život, která má podle jeho slov patent na lež. Bohužel mezi lékaři jsou prý také ti, kteří vycházejí z náboženských řad. Odsoudil Deklaraci práv počatého dítěte a neopomněl napadnout ty, kdo propagují video "Němý výkřik", o němž prohlásil, že nic nemůže být větší lež, podvod a manipulace, než to, co "Němý výkřik" dokumentuje. Podle pana doktora Uzla jde o iracionální vášně a zrůdné ovlivňování matek. Biologická entita (lidský zárodek) se mění. Zárodek nabývá charakteristické lidství postupně a není jasné, kdy či na kterou stranu se přiklonit. Zákon u nás nadřazuje do 12. týdne právo matky.

no..takže asi tak..a četla jsem víc podobných názorů na toto video...záleží, kdo čemu věří... 😉

k.ate
19. bře 2009

sisstin - vzhledem k tomu, že Uzel je členem propotratové organizace a Hnutí proživot je proti potratů, je logický, že bude shazovat všechno, co ta organizace udělá a co zveřejní 🙂 Ale jak ty říkáš, záleží na každým, kdo čemu věří... Já prostě nepochopím, jak někdo z tak malichernejch důvodů jako je malej byt nebo to, že se s dvojčatama nedostane k výtahu (to já se u mamky v domě nedostanu ani s jedním 🙂 ) může přemýšlet o tom, jestli vzít svýmu dítěti život... Mě osobně mrazí při představě, že takhle je někdo schopnej uvažovat, že protože se není schopnej uskromnit mu není proti srsti zabít dítě, který přijde a je "navíc" oproti plánu... Jsem asi divná... 🙂 Já jsem ráda, že můžu mimčo čekat, i když vím, že to bude pro mě a pro manžu záhul, že nemáme dořešenou hroznou spoustu věcí, ale podle mě prachy v životě dítěte nejsou to nejdůležitější... Problém je v tom, že spousta lidí se nedokáže a nechce uskromnit... A radši kvůli tomu dají v šanc život vlastního dítěte... 😖

sisstin
19. bře 2009

k.ate: nejsi divná, prostě to tak máš....já opravdu o plodu v prvnim trimestru neuvažuju jako o dítěti 😉 pro mě to vražda není, vůbec o tom tak nepřemýšlím, jedno dítě mám...další nechci...takže jsem i vcelku rada, že už vícečetné těhu řešit nemusim 😉

ale rozhodně si nemyslim, že je to jednoduchý rozhodnutí 😉

sisstin
19. bře 2009

k.ate: a hlavně vidim, jak je pro mě strašně náročné jedno dítě..at se to týče financí, či psychických a fyzickcých sil..takže já si opravdu dvojčata neumim představit ani za mák 🤐 možná, že kdybych byla těhu prvně s dvojičkama..tak bych si myslela, že to zvládnu atd, ale ted reálně vidim, že by to bylo opravdu nad mé síly na úkor dětí 😉

sisstin
19. bře 2009

takže myslim, že pokud se na to matka opravdu necítí..tak radši jedno štastné a pohodově vychovavané dítě..než dvě ve velkém stresu a nepohodě... 😎 ale je to čiště můj nazor, normalně bych se po mých zkušenostech s tolerancí tady na konovi nevlezla..ale fakt mi bylo zakladatelky líto 😉

to je poslední věc k tomuhle ošemetnému tématu, a nejradši bych byla, kdyby se to zamklo 😎

ygreen
19. bře 2009

Já bych dvojky chtěla 😵 hrozně se mi líbilo rozhodnutí smilers - já bych do toho taky šla, i když ten strach o to zdraví těch miminek, je to šílený rozhodování, ale někdo má postižené jedno, někdo má zdravé tři

Redukci chápu pokud jde o zdraví, matky či miminka, ale to rozhodnutí a výběr, stejně tak jako možnost, že ty dvojky mají nějak spojené vědomí. Jednou byl v mamince příběh, že maminka šla s kloučkem k psycholožce, kcvli něčemu (počůrávání, či tak něco) a ta přišla na to, že to byly původně dovojky a ten kluk si z toho odnesl nějaké trauma. Jinak ta maminka o to druhé přišla samovolně.

smilers
19. bře 2009

Ahojky, nestacim pomalu docitat 😕

sis proc hned vsechno zamykat? od toho je diskuze, a zatim se to tu nezvrhlo tak,aby to muselo byt zamceno 😎

k.ate v zivote ditete penize nehrajou roli, pac jim nerozumi, ale v zivote rodicu, co se staraji o vice deti je prisun penez dost podstatny, kdyz vemu to, ze ja nekojim a jsme na UM, tak holkam vydrzi 800g na 2 dny a to ta pixla nutrilonu stoji 335kc, potom plenky, vybaveni pro vice deti,tzn.postylky, kocarek,zidlicky samo i reseni bydleni, protoze treba v byte 2+1 se rodina treba s dvojkama docela pobije a muzu ti rict, ze se dost uskromnujeme a kor, kdyz jsme na ukor deti museli koupit vetsi auto, a to je dost velkej vydaj pro rodinu s vice detma, a kor treba kdyz nepocitaji s tim, ze se povede met treba dvojky ( ja s manzelem jsme do toho sli i za cenu toho, zeoba nebudeme met pomalu co jist_-zatim mame co jest😀)

proste ja redukci neodsuzuju, lepsi at na ni zenska jde, kdyz vi, ze na to met nebude, nez aby potom trpela jak ona tak i deti- tim myslim zeny, co nevedeli, ze cekaji dve a vice deti, protoze ne kazdy na to ma, vychovavat a zabezpecit vice deti

renap
19. bře 2009

Koukam že se to tu hezky rozjelo,a přesně jak jsem čekala tak někdo zmínil ten paskvil Němý výkřik. To byl uměle vytvořený podvrh náboženských fanatiků,kteří bojují proti UPT.Už na zdrávce když jsme probírali vývoj embrya tak nám ten dr. co nás učil řekl abysme to vůbec nebrali vážně,kdybysme se stím někdy setkali.Plod ve 12.týdnu nemá vůbec vyvinutou nervovou soustavu na to,aby mohl cítit nějaké podněty nebo bolest nebo vykonávat vědomé pohyby. Má akorát základ mozku a míchy,ale nemá nervová zakončení.takže není možný aby dělal to co v tom filmu-uhýdal před kyretou nebo křičel bolestí nebo co to tam ukazovali za hrůzy.Tohle všechno se začíná vyvýjet až po 14.týdnu. A ještě k tý redukci-já si myslim že je lepší mít jedno zdravý donošený a smířit se s tím,než mít dva postižený ležáčky a zkazit život sobě i jim.Já bych to tedy taky neudělala jenom proto že nechci živit nebo vychovávat dvě děti,u mě to bylo opravdu jenom ze strachu že bych dvě nedonosila a ty první tři měsíce jsem byla v hrozným stresu-a jak mi řekl doktor v CARu,že když řeknou prodavačce že čeká dvojky,tak si představ dvě krásný mimi v kočárku a je štěstím bez sebe a když řekne to samý zdravotnici,tak si představí potraty,komplikace a předčasný porody a je hrůzou bez sebe.Prostě zkušenosti a profesionální deformace.

sisstin
19. bře 2009

ted jsem si přečetla příspěvěk aluskas, že hrát si na matku přírodu je zavrženíhodné..takže když se ty děti narodí předčasně, tak doktoři nebudou nic dělat, aby si nehráli na matku přírodu?Ono v dnešní době sice umí zachránit hodně předčasně narozené děti, ale jakou mají pak kvalitu života že 😒 kdyby jsme to nechali na přírodě..tak nepřežijou 😕 ...

sisstin
19. bře 2009

tím jsem chtěla napsat, že potrat každý odsoudí, že je to proti přírodě...ale zachranu takhle předčasně narozených dětí už neodsoudí niko, že je to proti přírodě..jen tak k zamyšlení 😉

gloglo
19. bře 2009

AHOJKY renap.... tak to vrať diplom, když tvrdíš že ve12 týdnu těhu nemá vyvinutou nervovou soustavu....doplň si chybějící znalosti, třeba znetu www.tehotenskakalkulacka.cz 12 týden, nebo http://www.ehd.org/movies.php?mov_id=70&languag... je to i češtině...a najdi si od kdy rozpoznává chu´T...apod....

No Já bych si nedovolila tvrdit o vědeckém projektu že je to blbost- paskvil, zvláště s takovými neznalostmy...... viď 😎 😎 😎

sisstin
19. bře 2009

gloglo: je zajímavé, že já právě od hodně doktorů slyšela, že to paskvil a blbost je...a ten doktor, co to naučil..je světe div se nábožensky založen 😝 já tomu teda nevěřim ani za mák, pro mě ten film opravdu kravina je... 😎

gloglo
19. bře 2009

sisstin ahojky, Já myslím že podpora všeho živého je pozitivní, kdežto přerušení a podpora zániku je pravý opak....No a právě že každý má jiná měřítka priorit tak z toho vzniká diskuze... 🙂 Záchrana je přece pozitivní ne?....

sisstin
19. bře 2009

gloglo: jo, sice se dítě může narodit, ale do strašných podmínek, zejména..když je nechtěné 😉 nemám nic proti potratům, nikdy mít nebudu..a nechci, aby to u nás vypadalo třeba jako v Polsku a jiných silně naboženských zemích 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru