Salmonelóza. Dcera ji má. Jak dlouho trvá léčení?

lenkazdenek
29. srp 2008

Máte některá zkušenost? Nám dnes volaly z nemocnice že jí malá má. Před 2 dněma jí začal průjem a horečka ,horečka od včerejška není,dokonce se včera večer a dnes ráno zdálo že i průjem ustupuje,ale najednou ho má zase,přitom jediný co dostává k jídlu,je rohlík,rýže s mrkví a banán. K pití dávám černý dětský čaj ,pak probiotika a Hylak . Za jak dlouho se vám z toho děti dostaly a po jak dlouhé době ste s nima pak mohly ven?

kapulet
29. srp 2008

lenkazdenek a co vám řekli, že máte dělat? Jestli správně rozumím máte ji doma. No, můžu ti poskytnout nepřímou zkušenost, měla ji moje sestra když ji bylo 8m mě bylo 16 let ale stále se mi to vybavuje jako by to bylo včera. V žádném případě tě nechci strašit, to jen abys věděla, co případně může nastat. Když ji chytla, chytla ji od táty, kterého obvoďačka nechala doma, večer chytla strašný horečky, průjem už ani nebyl průjem, horečka stále lezla nahoru a nic nezabýralo, tak se naši vypravili na pohotovost, v tom bylo tátovi neuvěřitelně zle, protože chytil tu horší formu. No na pohotovosti s ní nic neudělali, že k tomu nemají nic a tak je poslali do další nemocnice, tam už to táta fyzicky nezvládl tak jela sanita, jelikož i tam se malé nechtěli ujmout, takhle přejeli mezi dvouma nemocnicema 2x než se máma naštvala a jali i se saniťákem do Brna, malé horečka stále stoupala a ani saniťák už nevěděl co dělat dřív, nic nezabíralo a v žádné z předchozích nemocnic ji nedali nic na zmírnění horečky, během převozu do brna malá chytla smrtelnou křeč a následně zástavu srdce, máma byla v tu chvíli bez sebe. ale jak třásla jejím bezvládným tělíčkem tak zpátky naskočila, ani neplakala jen tak dívně chrčela, později máma říkala, že to znělo jako naříkající zvířátko, (ještě po tolika letech když si to vybavím tečou mi slzy, tak mě omluv za překlepy), konečně dorazili do brněnské nemocnice kde ji teda přijali, ale tak , že si později rodiče stěžovali, na přístup lékařky, kterou v první řadě zajímala dokumentace a vůbec se na malou ani nepodívala, až teprve začali poletovaat praktikantky, které tam byli na noční a tak trochu ztropili povyk, začala se lékařka o malou zajímat. V té chvíli ale byla máma už tak trochu duchapřítomná a vyžádala si její jméno i jméno sestry ktrá v té chvíli byla v ordinaci také, ta to ji vykázali z ordinace a začali se o malou zajímat. Jména se máma nakonec nedozvěděla, ale malou si na infekčním nechali měsíc, měsíc tak naši nesměli když si pro ni konečně přijeli, byla apatycká a vůbec je nepoznávala, až když zkoušeli různé grimasi, na které by si mohla vzpomenout tak jedna zabrala a začal srceryvný pláč, konečně měla mámu a tátu u sebe. No, to odloučení bylo ještě nějakou dobu znát i když už byla doma. Je víc než zjevné, že tu nastala obrovská chyba hned několika lékařů, a že takhle by to dopadnout nemuselo, mohla být klidně doma a vše by proběhlo v pohodě.
Přeji vám, aqby se nic podobného nestalo, hlídejte bedlivě stolici i teplotu a v žádném případě se nikde nenechte odbít, lékaři nejsou vždy ohleduplní. Určitě se na stravování poptejte u lékaře a pořiďte si zásobu léků či syrupů na horečky. Držím vám palečky ať se malá brzo uzdraví 😉

lenkazdenek
autor
29. srp 2008

no řekly dietu a probiotika na horečku panadol,ale horečku už 2 dny nemá 😕 jinak je živá ,ukecaná a pije tak 400 ml čaje denně

kapulet
29. srp 2008

tak to buď ráda, že nemá horečky, to by snad mělo být i docela brzo všechno vpořádku 😉 , omlouvám se, jestli jsem tě vyděsila, ale na tuto nemoc naše rodina nemá dobré vzpomínky, spíš na lékaře 😠 a myslím, že i v dnešní době se vyskytnou lékaři nelékaři spíš sekretář-lékař. No, asi na ně máme smůlu.
Malé držím palečky, a vám hodně síly a trpělivosti. 😉

lenkazdenek
autor
29. srp 2008

ne neviděsila,sestřičky je mi líto,spíš si mě uklidnila,protože ,malá měla vysokou horečku 1 den,byla jsem z toho zoufalá,ale nakonec pomohl studený zábal a panadol a od té doby je bez teplot 🙂

monika6e
7. zář 2008

My chytli salmonelu z umelyho mlika. Jo, ctete spravne... Ve 4 mesicich. Do nemocnice jsme nemuseli, nez byly vysledky, tak to nikdo samozrejme nepoznal, to na tom mala byla fakt zle, a pak uz nebylo potreba. Zmakli jsme to na nemlecne diete - jen nemlecne kase a tu a tam mrkev a pozdeji jablko. Bacha na banan! Vsichni rikali, at ji ho davam, az mi primar v detsky rekl, ze pri salmonele je to na zazivani primo jed - kvuli vlaknine. A ja se divila, proc ji je z nej porad spatne... Teprve pred 14 dny jsme se dozvedeli super zpravu - ze jsme negativni. Fakt je, ze tragickej byl tyden a spatnych dalsich asi 14 dni. Od te doby jsme byli bezpriznakovy...

monika6e
7. zář 2008

lenkazdenek: fajn jsou probioticky kapky, ale ty jsme papali uz driv, kvuli kolikam...

lenkazdenek
autor
8. zář 2008

MOnika,díky, asi je to divný,ale nás z toho právě banány a černá čaj dostaly ona totiž nechtěla nic jiného,hodně zhubla,je fakt že po 4 dnech už byla úplně bez průjmů,ale doktor řekl,že kontrolní výtěry bude dělat až za měsíc 😒 ale Klaudinka už zas krásně papká a je veselá takže myslím že už je v pořádku

andy80
8. zář 2008

Ahoj Leni. Můj syn měl salmonelozu když mu bylo 8 měsíců a chytnul jí z Lipánka. Strávili jsme týden v nemocnici na infekčním. Museli nás hospitalizovat protože už byl dehydrovaný a měl horečku jak blázen. Do měsíce byl o.k., ale salmoneloza v těle se mu držela ještě půl roku.

monika6e
8. zář 2008

lenkazdenek: Tak to jste měli štěstí. Hlavně, aby malá byla v pořádku. Anny byla taky pak už v pohodě a bez příznaků, ale ty pitomý testy byly pořád pozitivní... Doktorka na nic nečekala, dělala jí je každej týden. Zaplaťbůh, jsme už v pořádku. Chuďátka děti...

jennyska
29. led 2014

Ahoj @lenkazdenek @monika6e @andy80 @kapulet a ostatní snažilky, těhulky, maminky 🙂

Mohly byste se podělit o své zkušenosti se Salmonelou (buď u Vás a nebo u Vašich dětí) do naší Wiki knihovničky Modrého Koníka, kterou si tady s maminkami společně tvoříme? 🙂

Tím, že svou zkušenost vložíte do https://www.modrykonik.cz/salmonela/ pomůžete ostatním maminkám, které ji právě řeší a na MK hledají Vaše cenné rady, tipy, zkušenosti.
Co Vám pomohlo? Jak jste nemoc snášely? Co jste vyzkoušely? Měly jste dietu? Jaké byly příznaky? atd.

Děkuji Vám, že pomáháte a přeji Vám hezký den! 🙂
Janča

PS: Přispět a nebo napsat nový článek do Wiki může úplně každý. Knihovnička je otevřená všem, kdykoli! A pokud toto není téma, do kterého chcete přispět, můžete si vybrat z mnoha dalších: https://www.modrykonik.cz/wiki/all

607123
23. kvě 2014

Ahoj holky, mohla bych se prosím zeptat moje dcera ma 9 msícu a mame salmonelozu :(jake leky jste dostali od paní doktorky , děkuji moc za odpovedi ! 🙂

natalkanelinka
24. kvě 2014

Nelinka má taky salmonelozu od středy ,dnes bez prujmu a bere ATB Amoksiklav,HIDRASEC aprobiotika

kammka
5. čer 2014

@607123 my máme pouze hylak kapky, atb jsou kontraproduktivní, salmonely se tělo musí zbavit samo, jen v těžších případech se dávají širokospektrá atb....musí se podpořit tvorba střevní mikroflory, takže hylak, laktobacily..moje děti teda atb měly, protože měly anginu.. a holce ještě zjistili z výtěru salmonelu, kluk negativní, ale měl průjem daleko silnější, takže dr. udělala kontrolní výtěr i u něj..

já hlavně hledám tipy na dietní jídla bez tuku pro děti i pro nás, my ještě výsledky nemáme , snad zítra...

607123
7. čer 2014

Dobry večer, děkuji moc za odepsaní!!!!!!Holky prosím Vás,malá měla před měsícem salmonelozu a chtěla bych se zeptat co ste po měsíci dávaly za jídlo? Ještě totiž nemáme kontrolní stěr za sebou..a už opravdu nevím co jí můžu dát a co nesmím..Moc děkuji za všechny rady a tipy..!!!!!

bartovka83
18. srp 2015

@monika6e Moje dcera ve měs. též z UM.

bartovka83
18. srp 2015

Moje dcera ji měla ve 2měsících, kritický byl přibližně týden, ale zvládly jsme to doma. Každopádně ještě dva měsíce trvalo, než se dostala do formy. Do té doby byla hodně spavá a pořád taková nervozní a unavená.

eva7849
19. srp 2015

prosim o radu,cekame na vysledky na potvrzeni salmonelozy,dcera ma jiz treti den vysoke horecky,jak dlouho muzou pretrvavat? dekuji za reakce,eva.

jess72
24. lis 2020

Ráda bych obnovila diskuzi prosím.
Dcerka má od 11 měsíců salmonelu (netušíme bohužel z čeho, protože byla na příkrmech a UM) a nález ve výtěru je už 6 měsíců pozitivní 😟. Malá je bez problémů. Jsem z toho už hodně nervózní, odkládáme stále očkování (což mi přijde lepší) a strachuju se, jestli a kdy ji z těla dostane 😢.
Prosím máte některá podobné zkušenosti? Případně co vám pomohlo urychlit vylučování?