Screening - hraniční nález mozkových komor

terez225
10. srp 2015

Dobrý večer maminky, dnes jsem byla na velkém Utz vyšetření a vše v naprostém pořádku. ( první screening negativní na vvv i triple test v pohodě) Pouze hraniční nález mozkových komor ve zprávě je VP vlevo 7,6mm a VP vpravo 6,4mm. Kontrola za 14 dní jen pro jistotu. Setkal se prosím někdo se stejným,, problémem,, ? Upřímně jako asi každého mě to trošku víc vyděsilo. Děkuji za zkušenosti.

terez225
autor
11. srp 2015

Opravdu tu není nikdo se zkušenostmi nebo podobným problémem? ☹

palomitacheca
11. srp 2015

@terez225 mela jsem to same u 1.syna, mel hranicni nalez na jedne mozkove komore, tak nas pozvali za 14 dni znovu. Pri tom screeningu nam k tomu nikdo nic nerekl, takze jsem byla nervozni. Nastesti byl u tety jeji synovec gynekolog genetik a vysvetlil mi, ze se to stava, ale ze se to casto samo srovna jeste v tehotenstvi a ze se nemam bat. Na te dalsi kontrole uz bylo vsechno v poradku. Synovi pak jeste v porodnici po narozeni delali kontrolni utz hlavicky a taky v poradku.

terez225
autor
11. srp 2015

Přesně tak já se snažila vyptat co šlo ale bohužel. Jediné co mi řekli ať jsem v klidu že jsme stále v normě. Jenže to tak člověku hlodá. Děkuji moc za odpověď, trošku mě to uklidnilo.

lu777
11. srp 2015

@terez225 my měli u syna hraniční nález na srdíčku, taky jsme šli navíc na utz a pak na velký do Motola pro jistotu... taky se to srovnalo samo...
ono to miminko neroste všude naprosto rovnoměrně 😉 takže se může stát, že některá část je napřed nebo v normě, zatímco jiná pod normou...

terez225
autor
11. srp 2015

@lu777 To je svatá pravda, jenže je to první mimčo a tak jsem asi ze všeho moc vyplašená. Děkuji za zkušenost i to mi trochu pomohlo. 🙂

palomitacheca
11. srp 2015

@terez225 ja byla v soku, ze jsem se ani na nic neptala. Partner byl se mnou a tvrdil mi, ze nam to doktorka nejak vysvetlovala, ale ja si to teda vubec nepamatuju... snad to za 14 dni bude v poradku a uklidnis se 😉

terez225
autor
11. srp 2015

@palomitacheca já jsem taky měla šok jenže mě hned střelila otázka: je to moc velký problém? A paní doktorka že vůbec ale pro jistotu to chce vidět ať je to v pořádku. Že je to stále hodnota v normě dle tabulky. Tak já nerozumím tomu, když je to v normě proč se tomu říká hraniční hodnota a jdu tam znovu. To mě vyděsilo. Děkuji i tatínek mi říká ať už se tím nezabývam, teď to půjde líp když vím ze to měli i jiní a dopadlo to dobře. 🙂 vážně děkuji

palomitacheca
11. srp 2015

@terez225 ja uz si nepamatuju, jakou hodnotu jsme tam meli my, ale myslim, ze to bylo kolem 9mm asi na leve komore, prava byla v poradku. Hlavne bud v klidu 😉

terez225
autor
11. srp 2015

@palomitacheca teď už mi to půjde trochu líp. Jako zdravotník vždy skládám hororové scénáře. ☹

lu777
11. srp 2015

@terez225 já to chápu naprosto, u nás to taky bylo první a navíc po několika nezdarech a to vč. 3x IVF.... takže vyplašení jsme byli totálně ze všeho...
hraniční hodnota je prostě hranice normy.... a norma je nějaký průměr většinou... neznamená to nutně problém... vydrž

pokud jsi zdravotník, tak ty hororové scénáře chápu, moje máma byla zdr. sestra, takže se to na mě taky podepsalo 😅

terez225
autor
11. srp 2015

@lu777 no právě 😀 to je hrozné povolání. Co se týče tady toho. Ale jsem ráda že se to tak pěkně sešlo a někdo napsal. Přece jenom je trochu líp když člověk vidí dobrý konec. 🙂

terez225
autor
25. srp 2015

@palomitacheca @lu777 holky dnes po kontrole vše již v pořádku tak vám ještě jednou děkuji za uklidnění. Hezky se to srovnalo. 🙂

palomitacheca
25. srp 2015

@terez225 no vidis, gratuluju! 🙂

lu777
25. srp 2015

@terez225 super! ono to tak většinou bývá... miminko opravdu roste někdy dost nerovnoměrně... blahopřeju a ať máš už vše v těhu i porod pohodové 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru