Školková rýma a kašel, jak se toho zbavit?

luca1601
18. lis 2016

Maminky, mám dotaz ohledně školkových bacilů. Hned druhý týden přišla jedna holčička s rýmou a kašlem a náš junior (i jiné děti) se od ní rýmou a kašleme nakazil .. byla to cca polovina září. Ale on to má stále už ty dva měsíce .. pořád posmrkává a chrchlá .. sirupů jsme zkusili nespočet .. kapky do nosu to je za trest. Nejhorší je, že cca jednou za měsíc mu to vleze do oušek a je zle .. naštěšstí vždy rozeženeme kapkama .. a nikdy nám ucho nepíchali. Od září jsme nasadili Preventan Junior .. Dokáže mi někdo poradit jak se toho zbavit či jak předejít nejen takovým bacilům nebo alespoň tomu uchu .. jsem už z dvouměsíční rýmy, popotahování a chrchlání na prášky a je mi ho líto :(

hojda
18. lis 2016

Až na to někdo přijde, dostane Nobelovku 😉 . Můžeš zkusit různě posilovat imunitu, ať dobře smrká. Takže spíš metoda pokus omyl, ale asi to k té školce prostě patří.

plachetnicka
18. lis 2016

Ahoj, se školkovými bacily si ještě užijete...a k věci. 2 měsíce jsou dlouho. Byli jste u doktorky? Doporučuji ORL vyšetření. Teď jsme to zrovna řešili s dcerou...4 týdny pochrchlávání, sem tam se vysmrká (normální čirý hlen), teplota nepravidelně 36,8 - 37,3. Kdybychom neměli za úkol jí měřit, ani by mě to nenapadlo. Jinak na ní nešla znát nějaká nemoc, na nic si nestěžuje. Krev měla v pořádku, žádný ukazatel zánětu, nic. Na ORL zjistili v nose zduřelou sliznici, hnisavé puchýřky, hlenohnis, který stéká do středouší a tam v těch cestách...prostě zánět středouší a vedlejších nosních dutin, na který by se jinak nepřišlo. Začalo to jako viróza, ale tělo se s ní nevypořádalo. Dostala celková ATB a doufám, že už to konečně skončí 😉
Samozřejmě to u vás nemusí být nic, druhá dcera první rok ve školce mívala také měsíc rýmu a vždy odešla jako přišla. Ale pro jistotu byla také asi 2x na ORL a v pořádku.

luca1601
autor
18. lis 2016

No už jsme si užili loňský rok a myslela jsem si, že druhý rok ve školce už bude lepší a neřekla bych tedy ... na ORL jsme byli je to asi měsíc a půl a dostali jsme kapky do ucha a radu, že nemáme kupovat nosní kapky ve spreji, ale normální kapací ... chystáme se na 4letou prohlídku, tak snad nám dětská mudr. poradí

karrison
18. lis 2016

Kamaradce na rymy pomaha konvičkování

plachetnicka
18. lis 2016

Ještě můžete zkusit Sinupret, na starší dceru zabírají zázračně, na mladší už méně...

luca1601
autor
18. lis 2016

@karrison a co je konvičkování?
@plachetnicka Sinupret nám zabíral loni a letos ne

plachetnicka
18. lis 2016

@luca1601 jsem přehlídla příspěvek s ORL...no my jsme tam byli posláni právě znovu asi 3týdny po první návštěvě, že už to trvá dlouho...poprvé také jen kapky do ucha (měla trochu vpáčený bubínek) a závěr obyčejná viróza.

j.a.n.i
18. lis 2016

@luca1601 A proč normální kapací?

luca1601
autor
18. lis 2016

@j.a.n.i víte, že už ani nevím :( ale myslím, že lépe stečou kam mají než sprej, který se rozptýlí

j.a.n.i
18. lis 2016

@luca1601 Díky.

terezapetrova
18. lis 2016

@luca1601 jen tak mimo regulerni 4 lete KO nejsou od 18m je každý lichy počet roku tedy ve trech, v peti, v sedmi atd. Jinak je mi Vas lito, ja radim Imunoglukan, at se Vam to jen zlepsuje.

lenycka27
18. lis 2016

@luca1601 Doporučila bych vyšetření na ORL, jestli nemá zvětšenou nosní mandli, má to na to dost velký vliv a dále při potížích užívat kapky Sinupret 🙂

twistinka123
18. lis 2016

Ja bych mohla vypravet.hruza des. Kasel resim uz 2roky a zacinam si myslet ze mame astma. Uz sem z toho zoufala. Mandle je venku a stale kasleme. Je uz druhy tyden doma.des.cekam na vysledky vyteru a dal se uvidi.a to chodime i na plicni a mame zjistene alergie. Je to boj!

kittykat22
18. lis 2016

riesime to iste 😖 a presne hrdlo, usi, kasel. Do toho jasne afty 😒 Nekonecny pribeh mi to pride.

kittykat22
18. lis 2016

sirup zabral teraz Flavimed - nie je testovany pre deti do 12 rokov. SVokra robi na detskom a odporucila. Je volne predajny - lekarnicka mi odporucila ho davat po obede ked je dieta dobre najedene. Davam len 1ml 2x denne a kasel presiel po 3 dnoch. Takmer uplne. Ale syn sa stazoval ze ho boli brucho 😒 Ale zabral. Na usi mame Otobacid. A na topeni davam salviovy olej s vodou - na vlhkou plenu - nemusim potom davat kapky do nosa.

zdendula86
19. dub 2017

@twistinka123 dobry vecer, taky bojujeme s castym kaslem, jak to u Vas pokracuje? ma tedy astma? dekuji za odpověď

twistinka123
20. dub 2017

@zdendula86 dobry den.u nas uz ok.astma uplne ne ale foukadlo mame ale uz postupne vysazujeme. a xyzal na alergii. jinak mu v prosinci prokazali mykoplasma ktere se prelecili atb a od te doby mame klidek