Špatné screeningové testy

pokyska
13. říj 2015

ahoj všem. v patek jsem absolvovala screening odhalení vad u miminka. Bohužel mi to dopadlo spatne. hnali me okamzite do krce na genetiku. tam me vzali krev a v pondeli poslali na specializovane pracoviste na odber klku.. mimochodem hodne neprijemne vysetreni. dnes mi volali ze jejich podezreni na jednu z genetickych poruch se nepotvrdilo. zitra jdu na dalsi vysetreni. nevi se zatim co miminku je.. pry mozna srdicko. mate nekdo prosim take zkusenosti s genetickymi testy ktere vysli spatne? je sance ze se mýli a miminko bude ok? nikomu bych neprala tyhle stresy. je to silene. prosim o jakoukoliv radu kdo na tom byl nebo je podobne.

pokyska
autor
3. lis 2015

@monyna83 ahoj, moc děkuju za podporu, já taky doufám a věřím že se brzy dočkáme. až budu zdravá a půjde to tak to zkusíme znovu. snad nám bude přát více štěstí. 😉

monyna83
3. lis 2015

@pokyska Ahojky, ano, teď je důležité vstát, odrazit se ode dna, semknout se s manželem a zabojovat. Ono si Vás to miminko najde, vím to sama moc dobře.
Už máte výsledky, oč se jednalo?

pokyska
autor
4. lis 2015

@monyna83 teď už je to celkově mnohem lepší, začala jsem chodit do práce, jsem mezi lidmi tak člověk nemá tolik času přemýšlet, občas si zastesknu ale holt nám ted nebylo přáno. Zatím výsledky nemáme, u Apolináře mě špatně pochopili a plod neodeslali na genetiku tak to bude ještě chvíli trvat. za 14 dní jdeme na genetiku na odběry krve aby i zkontrolovali nás.

monyna83
4. lis 2015

@pokyska Jo, to schvaluji, podstoupili také naprosto vše, imunologii, genetiku a různé testy. Vy jste byli těhotní přirozeně nebo po IVF? Kam na genetiku? Doporučuji Dc. Baxovou, budova vedle Apolináře... Je výborná a opravdu nic neponechá náhodě. Imunologii nám dělala Malíčková, přímo u Apolináře. Ona tam dochází jeden den v týdnu.
Pokud můžete otěhotnět přirozeně, věnuj se nyní práci, udělejte si hezké Vánoce a po Novém roce se znovu o miminko snažit začněte. Mně také po nevydařených IVF pomáhala práce a kolektiv. Jasně, ono to i tak hrozně bolí, ale soustředíš myšlenky i jinam a čas je opravdu nejlepším lékařem.
Určitě napiš, jak dopadly výsledky, prosím... Měj se moc hezky, myslím na Tebe a drž se 🙂

pokyska
autor
4. lis 2015

@monyna83 otěhotněla jsem přirozeně a náhodně, tak snad i teď se nám to podaří. na genetice jsem byla v Krči u primářky genetiky Langové, musím říct že na mě působila po každé dobře. Takže jsem domluvená s ní a uvidíme co bude dál. Teď už jsem na tom o dost líp, chodím do práce, mezi lidi a snažím se dělat to co dřív a nemyslet na to. 3 měsíce si máme dát pauzu než se pokusím znovu otěhotnět. teď mám stejně ještě 6ti nedělí. po těch 3 měsících to pak zkusíme znovu. Měj se fajn a přeju celkově taky hodně štěstí.

monyna83
4. lis 2015

@pokyska No právě, proto píšu po Novém roce, to už budeš po 3 měsících... Já o miminko přišla už 2x, takže to také znám ☹... Ale neboj, ono si Vás najde a už s Vámi také zůstane. My na něj čekali skoro 8 let, tak ti moc přeji, aby to přišlo co nejdříve a mělo to sladký konec.
Pak dej vědět, jak jste dopadli, ju? Všechno nejlepší přeji 🙂

pokyska
autor
5. lis 2015

@monyna83 to je mi líto ;( je to smutný, ale jak píšeš konec nakonec dobrý, i když jste si tak dlouho počkali. Přeju hodně štěstí a ať vám dělá jenom samou radost. my se určitě taky brzy dočkáme, věřím v to! 😉

monyna83
5. lis 2015

@pokyska Přesně tak, ono si nás to miminko našlo, sice až na třetí umělé oplodnění, ale našlo... Hold někdy je cesta za miminkem dlouhá, trnitá a bolestivá, ale když se to pak povede, je to to nejkrásnější, co se může ženě stát. O to víc se budeš těšit a vážit si pocitu, že jsi těhotná... Některé ženské to berou jako naprostou samozřejmost a pak vidíš ve zprávách, co se děje... Život za život, je to neodpustitelné.

Moc na Tebe budu myslet, ať se brzy zadaří a zdravé miminko už s Vámi zůstane 🙂

pokyska
autor
6. lis 2015

@monyna83 to je dobře, moc vám to přeju ;) je to strašně nespravedlivé. miminko jsme sice neplánovali, byla jsem ze začátku zaskočená ale když přešel ten první šok že jsem těhotná strašně jsme se oba těšili, i celá rodina. od začátku mi přestal chutnat alkohol, nepila jsem, nekouřím, myslím že žiju poměrně zdravě a stejně to dopadlo jak to dopadlo. a pak támhle nějaká feťačka porodí zdravé dítě a odloží ho, nebo co alkoholiček porodí zdravé dítě a nestará se o něj... je to nespravedlivý.
Snad nám to podruhé vyjde a bude všechno v pohodě.
Měj se fajn! 😉

zanka247
1. pro 2015

Prosim Vas dievcata neviete co znamenaju vysledky:Papp-a-5202,00 a free beta hcg:11,23??? Viem,ze je nieco zle len nikto mi nevysvetlil,ake su tam rizika.Dakujem

aknoen
31. pro 2015

@monyna83 ahoj prosím tě kde doktor je a kontakt na něj já také odmítla amnio tak se chci poradit

monyna83
31. pro 2015

@aknoen Ahoj, já byla nejdříve u dr. Břešťáka a pak ještě u Dr. Frisové. Oba jsou pražští... Kontakt najdeš na netu... Určitě doporučuji oba 🙂

julca12
8. kvě 2016

@papalinka ahoj prosím muzu se zeptat? TOBE vyšlo riziko na edward uz ze screening? Ja mám první screening v pořádku je negativní ale u tripple testu mi vyslo hodně nizke hCG ale moje dr to nějak neresila ze az pojedu na screening ve 20 týdnů tak né da papír at to tam ještě pořádně prostudují.. hrozně se bojím ☹

micaella23
8. kvě 2016

@julca12 pokud ti neco vyslo spatne na tripple testu, tak to nehrot, 100x presnejsi je screening v 1. trimestru, tripple test odhali vyvojovou vadu atd pouze v 3-5%.. Na x diskuzich holky pisou, jak jim tripple testy odhalili nemocny dite a pritom bylo nakonec uplne zdravi, je to jen takova zazita praktika k nicemu. Jo a kamoska sice po umelem oplodneni mela hcg 99, stasne nizko, no a je v 5.mesici. Takze bych se drzela jen toho screeningu, neboj🙂)

julca12
8. kvě 2016

@micaella23 děkuju snad to vede dobrý. Teď jsem 18tyden a dr. Říkala ZA nízký hCG značí edwarda tak me nabídla abych nemusela 3 týdny čekat na screening tak ZA me do brna objedná co nejdřív pro můj klid k mudr vlasinovi a jdu ut zítra tak se hrozně bojim

micaella23
8. kvě 2016

@julca12 jestli jdes uz zitra tak super, ze nemusis cekat na utz az ve 20tt. 2tydny jsou na tohle desna doba. A doktorka udelala maximum to je super🙂 Drzim pesti.

pokyska
autor
9. kvě 2016

Ahoj všem, takže máme za sebou 1. screening a čekáme zdravé miminko! ta úleva, to si nedovedete představit. přeji všem, jen dobré zprávy a zdravá miminka!

xoriska
9. kvě 2016

@pokyska Jéé, tak gratuluji , to je super ! Já jsem už také těhotná , zatím 6 tt a všeho se strašně bojím , tak snad to i u nás dobře dopadne... Ještě jednou gratuluji a at je i dál vše jak má ! 🙂

pokyska
autor
9. kvě 2016

@xoriska tak to držim palce ať je vše ok. hlavně se zbytečně nestresuj. ono to stejně neovlivníš. já jsem podvědomě cítila že to bude dobré, tak jsem byla celkem do prvního screeningu v klidu, ale to čekání je šíleně dlouhé. nervozní jsem byla až když jsem ležela na lehátku, to to na mě padlo, ale ta úleva když doktor řekl že gratuluje ke zdravému miminku, rozbrečela jsem se štěstím.

xoriska
9. kvě 2016

@pokyska To věřím ! Já jsem nastoupila do práce , kde jsem bya tedy 6 týdnu když jsem zjistila, že jsem těhotná a jelikož pracuji n rizikovém oddělení, tak jsem musela jít hned na neschopenku ... No ted ještě nějak vydržet , ale vubec mi to neutíká, takže bych raději do té práce chodila ... Jinak jsem si říkala, že na tom screeningu mu snad řeknu at to promítání vypne a pak mi jen řekne výsledek ... 🙂

papalinka
9. kvě 2016

@julca12 ano, riziko na Edwardsův syndrom mi vyšlo z prvotrimestrálního skríninku. Bylo to 1:4.

@pokyska @xoriska holky, to je paráda, gratuluji!

julca12
9. kvě 2016

Holky tak jsem byla dneska na uzv u pana Vlasina a všechno je v pořádku. Žádnej náznak edwardova syndromu není.. kdybych chtěla muzu jít na plodovku ale ze nevidí důvod proč bych musela kdyz je uzv v pořádku 🙂 snad to teda bude všechno dobrý 🙂 jsem hrozně stastna 🙂

victress
9. kvě 2016

@julca12 moc gratuluju, určitě ti spadl velký kámen ze srdce a teď už se můžeš těšit na miminko 🙂

julca12
9. kvě 2016

Jo to spadl 🙂 sice se stejne trosku bojim aby to fakt bylo dobry ake pan doktir byl skvelej a vsechno komentoval a ze je to vsechno v poradku 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru