Svědění 36. tt. Jít na pohotovostí?

barborat13
28. kvě 2022

Ahoj potřebovala bych poradit už asi 3 den mě svědí občas chodidla ..dlaně...včera I stehna celkem dost pak to ustalo....dnes sem tam dlaně...jsem stále unavena nechuť k jídlu teď jsem se dočetla o těhotenské cholestazy...celkem mě to vydesilo mě to neublíží ale miminku může...ted nevim jestli na pohotovost a nebo v pondělí mám kontrolu v nemocnici...nechci hmed zbytečně plašit...děkuji

srnii
28. kvě 2022

Já ji měla a musela jít na vyvolání o dva týdny dříve. Problém je, že ne všude ty žlučové kyseliny berou, mě je na gyndě vzít nemohli a museli mě poslat do Brna. Každopádně pro tvůj klid bych si alespoň zavolala a poradila se.

barborat13
autor
28. kvě 2022

@srnii ahoj moc dekuji právě ja jdu už na kontrolu do porodnice tak tam určitě nebude snad problém...jen jestli plašit už dnes nebo to vydrží do pondělí na kontrolu

cilkat
28. kvě 2022

Myslím, že by to mělo vydržet do pondělí... Je to "chronický" stav, který se stejně řeší léky, pozorováním, případně vyvoláváním porodu, ale v řádu dní, nikoliv "z hodiny na hodinu". Ale trvala bych na odběru krve na jaterní testy a preventivně počítala i s tím, že si tě můžou rovnou nechat na ryzikáči. (Kamarádka takhle skončila nečekaně v porodnici v 34tt... nakonec ji v 38 tt poslali domů si sbalit věci na porod a od dva dny později nástup na vyvolávání... Má krásou, zdravou holčičku, teď už pětiletou. )

barborat13
autor
28. kvě 2022

@cilkat moc dekuji za rozsahlou odpověď...právě jsem dnes taky nechtěla plašit v noci nic a dnes také ne...e určitě to v pondělí řeknu...a poprosím o ty testy🙏jsem teď 36tt ...35let tak mě hned vše znervoznuje 🙈

srnii
28. kvě 2022

Jaterní testy nestačí, musí ti vzít i žlučové kyseliny. Asi by to mělo do pondělí vydržet protože mě taky odkládali vyšetření o dva dny kvůli covidu ale jak říkám asi bych si pro svůj klid jen zavolala a ujistila se ale já jsem plašan a vše hrotím.

barborat13
autor
28. kvě 2022

@srnii jjj tak oni v pondělí snad udělají vše potřebné ja právě taky hrotim ale kdyby to pokračovalo dnes nebo i včera v noci jela bych hned...dnes ale žádné svědění.. nechuť k jídlu mam celé těhotenství...no kdyby nahodou zítra zavolam

eloana
28. kvě 2022

@barborat13 ja mam vyvolany druhy porod prave kvuli tomu… nejdrive jsem tam byla na kapackach a nepomohlo tak mi ve 38tt porod vyvolali

barborat13
autor
28. kvě 2022

@eloana dekuji za odpověď ja vydržím asi do pondělí..kdyby mě to svedilo i dnes jela bych hned ale dnes je vše ok

blondynaaa
28. kvě 2022

Minulý týden jsem měla stejný problém a teď už vedle mě leží mimčo 😀 V porodnici jsem řekla že mě druhý den hrozně svědí celé tělo že asi alergie, vzali mi krev a podle výsledku se rozhodlo. Hned na druhý den domluvená hospitalizace a vyvolávání porodu. Naštěstí oba v pořádku a porod nádherný 🙂 Jen teda já se škrábala hrozně, pomohla vždy jen sprcha a to opravdu jen na chviličku, bylo to až nesnesitelné.

barborat13
autor
28. kvě 2022

@blondynaaa gratuluji k princezně...myslíte že to do pondělí počká...j

zelenaesmolda
28. kvě 2022

@barborat13
svedeni muze znamenat nedostatek horciku

barborat13
autor
28. kvě 2022

@zelenaesmolda mě doktorka řekla že v 36tt magnesium vysadit

zelenaesmolda
28. kvě 2022

@barborat13
coz neznamena,ze ti nemuze chybet 🙂

blondynaaa
28. kvě 2022

@barborat13 Děkuju. To je těžké, asi bych počkala do zítra jestli to bude přetrvávat radši bych došla do porodnice na krev. Přeci jen za to nic nedáte a budete mít jistotu.

barborat13
autor
28. kvě 2022

@blondynaaa No právě dnes vůbec nic žádné svědění...vše ok

petep
28. kvě 2022

@barborat13
Mám s tímto svedenim čerstvou zkušenost. Cca měsíc před porodem svědění po celém těle i na chodidlech a dlaních. Odběry negativni, dle krve a moči vše v pořádku. Pomohl Zodac, který jinak beru na alergii, až mě překvapilo jak rychle. Po porodu to velmi rychle odeznelo.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru