Těhotenská cukrovka a vše prochází. Zkušenosti?

mexicanka123
30. lis 2020

Ahoj holky. Máte někdo zkušenost, že máte nebo jste měli těhotenskou cukrovku a vše vám procházelo?
Vyšly mi hodnoty lačná 4,3 po hodině 10 a po 2 hodinách 9,2. Dostala jsem glukometr a mám se měřit jen 3krát týdně lačná je den den před a po jídle. Ten den jsem byla dost vystreslá, že tu cukrovku budu mít, může to mít vliv?
Protože teď cokoliv sním a změřím se tak hodnoty ukázkové. Lačná max 4,6 a když sním klidně 5 houskových knedlíků s omáčkou, kebab s hranolkama, burger s hranolkama, ovocné knedlíky tak z hodinu po těchto jídlech max 6,1. Zkouším pořád co můžu sníst a projde mi naprosto vše. K snídani mi projdou i dva krajíce chleba a hrnek mléka. Prostě vše. Tak si říkám, jestli má cenu držet dietu když mi vše projde. To není možné abych tu cukrovku měla. Děkuju

michaela666
30. lis 2020

@agneska7 Oni zpřísňovali tabulky, tak ses jim tam s lačnou třeba o kousíček vešla hned od začátku. Takže to nemáš tak hrozné, ale už jsi taky v partě cukrovkářek 😂

agneska7
30. lis 2020

@michaela666 ne ne já právě v dia mám hodně vysoké 6,1 6,4 7,5 6,5 to jsou vše lačne hodnoty v několika dnech o to víc mi to všechno nedává smysl a nechápu to 🙈 ( jako dietu chápu , jen nechápu rozdíl hodnot doma a v dia)

emillyhk
30. lis 2020

@agneska7 Se s dovolením vetřu - taky jsem se k OGTT nedostala, protože lačná vyšla blbě už na začátku. Doma ji mám ukázkovou, nikdy jsem se nedostala přes 4,8. Taky mi dlouho nebylo jasné, jak je to možný... Pak mi došlo, že to bylo asi proto, že mi sestra před druhým odběrem poradila delší lačnění...
A dva rohlíky mi taky projdou úplně na pohodu 😎 Ale na těstoviny se jenom podívám a hodnoty v prd... 🙈

agneska7
30. lis 2020

Jako už jsem podezřívala i ten glukometr ale zkusila jsem měřit manžela po stejném obědu taky po hodině a já 3,5 a manžel 6 takže ten glukometr je asi v pořádku , zeptám se na to v další poradně no jsem zvědavá co mi poví

kelerub
Autor odpověď smazal
Zobraz
michaela666
1. pro 2020

@kelerub Já jsem celý začátek těhotenství na buchtách a sladkém docela ujížděla. Pak přišlo období, kdy mi to přestalo chutnat. Začala jsem kvůli problémům se srdíčkem mimina lítat po všech možných doktorech a říkala si, že snad už nic horšího nepřijde. Že všechny ty ostatní komplikace se mi snad vyhnou...A najednou to vypadalo na plánovaný císař, protože přirozeně údajně neporodím. Začala se zhoršovat štítná žláza a pak buch a cukrovka...Tam mě doktorka strašila, že ten císař bude i dřív než TP, že to vyvolávají právě kvůli cukrovce. Nikdy jsem nebyla v nemocnici, k doktorovi chodila minimálně a po odběru krve sebou vždycky švihla hned po odchodu z laboratoře. 😀 Takže jsem se snažila co nejvíc řídit tím co mi řeknou. Teď 35 tt a najednou žádný císař a vyvolávaný už vůbec ne. Malá je pěkně otočená a tělo se připravuje jak by mělo. Nechtěla jsem ji zatěžovat právě ještě tou cukrovkou, že se třeba to srdíčko vývojem zpraví samo. Podle screeningu to vypadá nadějně. Snad bude taky po porodu v pořádku jako tvoje miminko.

mexicanka123
autor
1. pro 2020

@kelerub to je krásná zpráva, hlavně že byla malá v pořádku ikdyž jste si dopřávala🙂

kelerub
Autor odpověď smazal
Zobraz

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru