Těhotenská cukrovka. Jak to je u druhého těhu?

16. led 2022

Jak je to prosím s těhu cukrovkou, když u prvního těhotenství byla potvrzená u druhého se automaticky bere, že opět je? Nebo se začíná s ''čistým'' štítem?

rubesovak
16. led 2022

Začíná se s čistým štítem, ale s velkou pravděpodobností že bude cukrovka i v dalším těhotenství

andulka007
16. led 2022

Ahoj, sice se začíná s čistým štítem , ale berou krev údajně hned na začátku , nebo pošlou hned do Dia kam jsi chodila v prvním těhotenství na kontrolu

vacel1
16. led 2022

Asi jak kde, u prvního nebyla, u druhého byla a u třetího nebyla, u třetího jsem šla na test normálně, tak jak se chodí.

anettkah
16. led 2022

Zacina se s cistym stitem. Pokud je krev na zacatku v poradku, tak pak az normalne zatezovy test ogtt. Ja prvni mela a ted nemam. A to jsem sla pomalu na jistotu, ze byt musi 😉

misamisenka
16. led 2022

Asi i zalezi na tom, jake jsi mela ogtt po porodu. Ja u prvniho ditete mela od toho bezneho ogtt, po porodu jsem mela ogtt hranicni, u druheho ditete dieta preventivne od zacatku, pak ogtt na zacatku toho intervalu, kdy se bezne dela, to bylo v poradku, ale stejne jsem skoncila zas na inzulinu. U tretiho ditete jsem mela dietu taky hned od zacatku a ogtt hned v prvnim trimestru a postupne jsem taky skoncila na inzulinu. Tentokrat mi ale uz vyslo blbe i ogtt po porodu a cukrovka mi zustala naporad.

xnikax1
16. led 2022

Mě poslala u druhého tehu doktorka z dia na test už v 8tt. Bohužel jsem ji měla zase.

aspie83
16. led 2022

U druhého jsem raději rovnou po zjištění těhotenství volala na diabetologii, kde jsem byla pořád vedená, protože mi po prvním porodu zůstala hraniční lačná glykémie.. hned mě poslali na odběry a měla jsem ji opět 🤷 ale podruhé jsem měla daleko lepší hodnoty, vic věci mi prošlo 😉 u prvního jsem si o normálním kousku pečiva k snídani mohla jen zdát, většinou mi prošlo jen večerní pečivo a odpoledne už alespoň malý krajíc chleba.. u druhého už jsem třeba dalamánek mohla ☺️ a po druhém porodu mám glykémie v pohodě 😉 jen mám tedy raději chodit jednou ročně na odběry a ve 40 letech prý půjdu na ogtt, že mám zvýšené riziko cukrovky do budoucna...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru