Těhotenská cukrovka - jídelníček. Rady, tipy, nápady?

skritek95
25. led 2022

Ahoj 🙋‍♀️
Prosím nějaké rady a nápady na snídaně, obědy a večeře? Doktor mi zakázal snad všechno 🙈 žádné přílohy,salámy, mléčné výrobky, z pečiva že můžu jen chleba a hlavně žádné sladké 😢 a bez něj si to já neumím představit 🙈 velice mi říká za dva měsíce rodite to vydrzite, ale už dneska šilim 😁
Musím se měřit před jídlem a hodinu po jídle a zapisovat 🙄

Děkuju 🙏🙏

emillyhk
25. led 2022

@skritek95 Mě GDM zjistili už kolem 13.tt, víc než sladké jako takové mi chyběly přílohy a kaše ke snídani. Chleba doporučuju večerní chlebík od penamu, má nejméně sacharidů. Na něj třeba lučinu, kvalitní šunku nebo plátek sýra. Nebo vajíčka - míchaná, vařená na tvrdo,... K obědu nahraď přílohy zeleninou, vařenou, grilovanou, čerstvou. K večeři podobně jako snídaně nebo k obědu, ale menší porce. Mezitím dopoledne i odpoledne svačina, já měla většinou jogurt, kousek ovoce nebo třeba zeleninový salátek. Ke druhé večeři jsem měla mléko, ale mě mléko procházelo bez problémů, ne vždycky to tak je.

skritek95
autor
25. led 2022

@emillyhk moc děkuju 😊
Já právě zeleninu nejím skoro vůbec a celkově zdravá strava jde úplně mimo mě 🙈

emillyhk
25. led 2022

@skritek95 Chápu a rozumím, pro mě to taky byla změna 😄 Já k tomu měla ještě silné nevolnosti skoro do konce druhého trimestru, po většinu těhotenství jsem mohla ze syrové zeleniny tak maximálně salátovou okurku a salátové lupení 🙈😂

michaela666
25. led 2022

Bez mléčných výrobků si to vůbec neumím představit. Jedla jsem spoustu jogurtů, tvaroh, sýry. Všechno plnotučné, kvalitní máslo a olej na vaření. Dají se najít i sladké varianty jídla. Nejvíc jsem ujížděla na jablečné štrůdlu ( v Penny mají vhodné těsto), pohankové palačinky s tvarohem a trocha dobré hořké čokolády. Dělají se různé mugcakes. Nejsou to pravé sladkosti, ale při dietě ti budou připadat sladké dost, jen si zvyknout.
Důležité je číst složení výrobků a pohlídat i " skryté" cukry, ocet, karamel,....

pampeliska1313
25. led 2022

Zkuste na instagramu profil mama_s_cukrovkou. Má tam recepty, potraviny, jídla jednoduchý, nenáročný na suroviny a prakticky všechno co jsem jedla bylo, že jsem to našla u ní na profilu, všechno mi prošlo.🙂 pro takový to pochopení co a kdy jíst úplně super.🙂

skritek95
autor
25. led 2022

@emillyhk Ježíš 😁 a dala sis něco sladkého za tu dobu nebo jsi to fakt pečlivě držela?🙈😁

emillyhk
25. led 2022

@skritek95 O Vánocích (měsíc před porodem) jsem si dala pár kousků cukroví, asi 4 za celý den. A večer jsem se nevešla do bot, strašně mi otekly nohy a bylo mi zle. Takže to za to nestálo... Ale po půl roce už ta vůle byla slabší 🙈 No potom už jsem nehřešila.

xnikax1
25. led 2022

@skritek95 mě třeba přílohy procházeli v určitém množství chce to zkoušet, ale jedla jsem normálně brambory, kasi, těstoviny.. Ale všechno jsem teda poctivě vážila. Z pečiva mi ráno procházel chléb Šumava, ale ráno jsem nemohla nic mléčné.. Odpoledne už to bylo v pořádku. Odpoledne jsem svacila zitnou bulku z lidlu, nebo večerní pečivo z Kauflandu.. Dodržovala jsem dietu striktně v obou těhotenství.. Vydržet se to dá. V prvním od 27tt v druhém už od 8tt.🤦🏻‍♀️

andulka007
26. led 2022

@skritek95 na Facebooku je skupina těhotenská cukrovka , kde holky moc dobře poradí , pomůžou a dávají tam i recepty co snídat obědy atd .. první těhotenství až od 25 týdne ..a. Druhé vypadá že budu mít hned od začátku .. jinak na snídani mě neprocházelo skoro nic , takže moje snídaně se rovnalo jen zelenině nebo vajíčkům .. pak jsem zkusila si udělat sýrovou roládu nebo z povoleného listového těsta roládu a hned to bylo lepší ..

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru