Těhotenská cukrovka - rady, tipy a diskuze

kacule85
20. bře 2014

Ahoj Holky.Ráda bych oslovila všechny z Vás,které také máte těhu cukrovku.Zjistili mi ji před 2 dny,a byl to pro mě dost šok :( Nejvíc mě teda štve to,že nemůžu nic sladkýho,i když sladký tolik miluju obzvláště teď v těhu.Zčínám 29 tt a jsem z toho fakt zoufalá.Dieta,která mě teda totálně dostala ,když jsem ji četla mi vzala najdenou veškerou radost z těhotenství ☹ Cukrovku jsem měla taky u prvního těhotenství,takže jsem věděla co mě čeká a úplně jsem se děsila toho že teď to bude znova.Cítím se dost špatně,nebaví mě vše vážit a číst co můžu ,co ne ...ono víc věcí samozřejmně nesmím.Ten den jsem se z toho rozbrečela a najednou mě popadl hroznej vztek a pocit nespravedlnosti,proč zase já ?? ☹Zkusila jsem sestavit jídelníček,ale bylo to nad mé síly...nakonec se povedlo.Nicméně dietu mám 2 den a už teď jsem z toho na prášek...:(Možná si některá z vás bude říkat,že to přeháním ale to jsou moje pocity a jsem z toho špatná ....Ráda bych si s některou z vás vyměnovala třeba rady a tipy jak obměňovat jídelníček a Vaše zkušenosti jak s těhotenskou cukrovkou válčíte vy.Všem přeju pěkn den a pevné nervy!Kačka

misaela86
7. čer 2015

@xalla no to mi rekni.. Mňam 🙂 a kdy si ho mela?? Po odpoledni svacine?

xalla
7. čer 2015

@misaela86 No měla jsem ho místo odpolední svačiny :D

macinek
8. čer 2015

@arien_black Moc gratuluju 😵 , já jsem po prvním porodu dostala normální stravu a jeden den mi měřili glykemii, ale stylem že sestřička přišla myslím 3x za den a změřila a nezajímalo ji jestli jsem po jídle, před jídlem apod 😀 , tak jsem zvědavá jak pokročili za těch 5 let 😀

macinek
8. čer 2015

Já jsem měla v sobotu na oběd tvarohové knedlíky (tvaroh, vajíčko a dětská krupice) k tomu čerstvé jahody, zakysaná smetana a březový cukr a po hodině 6,7 🙂 a včera k snídani ovesná kaše a tentokrát to vyšlo v pohodě 7,5, prostě jakmile ty vločky s mlíkem uvařím tak to projde, když si je dám za studena tak se do limitu nevlezu, ale aspoň něco

hakalinka
8. čer 2015

@macinek No, to je dobré. Já to mám spíš naopak. jak si dám kaši - uvařenou - hlavně tedy polentu, nebo i ovesnou, tak to jede do výšin. Ale syrových vloček se můžu přejíst a nic to nedělá. To je fakt zajímavé, jak každé to tělo reaguje jinak.

macinek
8. čer 2015

@hakalinka No jo každé tělo je jiné a prostě každý si to musí sám na sobě otestovat 😀

Jinak neštovice dorazily i k nám, ale doufám že bude mít syn stejně lehký průběh jako teď děti v okolí - do týdne měly po neštovicích. Já snad s porodem ještě aspoň ten týden vydržím. Dneska odpoledne dorazí na seznamovací schůzku hlídačka. No jsem zvědavá co mi ve středu řeknou v porodnici, ale snad se na porod nic nechystá a s vyvoláváním snad taky nebudou spěchat, termín je až 16. a když jim řeknu že mám doma syna s neštovicema, tak určitě nebudou spěchat.

arien_black
8. čer 2015

@hakalinka @macinek díky, holky 🙂 cukr jsem si neměřila, nemám glukometr... takže doma jsem najela na relativně normální stravu. Teda zatím nejím žádné sladké jako čokoláda, sušenky a tak, ale toast s marmeládou jsem si dala 😀 V porodnici je taky nějaké měření vůbec nezajímalo... možná i proto, že jsem měla zajímavější věci, co kontrolovali 😀

xalla
8. čer 2015

No mně teda na diabetologii řekli, že po porodu už nic dodržovat nemusím....akorát pak nějak za půl roku cca zopakovat ten glukozový test a tím to hasne (doufam ) že to zmizí a bude klid 🙂

macinek
8. čer 2015

@arien_black Mě do porodnice tenkrát manžel dovezl mé milované rafaelo, napřed jsem si dala sem tam kuličku a pak to na mě padlo a sežrala jsem to komplet 😀 , teď už mám sebou nachystané nějaké sušenky, spíš teda jako rezervu když bude hlad mezi jídly 😀

aanicka
8. čer 2015

to manžel dostal k narozeninám úžasnou bonbošku, tak jí mám připravenou do porodnice, ale asi bych neměla hned tu čokoládu, co? Aby mimi nereagovalo na kakao, nebo co myslíte?

macinek
8. čer 2015

@aanicka Když jí nesníš na posezení tak v pohodě 😀 a neboj ze začátku jak nejsi zvyklá na to sladké tak sníš jeden bonbon a budeš mít dost 😀 . Já jsem o víkendu ochutnala lžičku medovníku a teda to byla slaďárna a to jsem na sladkou chuť celkem zvyklá díky březovému cukru 😀

arien_black
8. čer 2015

@xalla na ogtt mám pak taky jít.

na čokoládu fakt ani chuť nemám, já spíš ty marmelády a taky vychlazené přesnídávky 😀 říkám si, že je teď důležitější dělat mlíko, tak dietu nijak neřeším 😵

aanicka
8. čer 2015

@macinek no, já si včera dala nějakou sušenku Diabetku s fruktózou a fakt mi to přišlo příšerně sladký, ale mojí chuť to uspokojilo 🙂.

anyza
8. čer 2015

Ahoj holky, dneska jsem si dala k večeři cibulovou bagetu se sýrem a rajče a protože jsem na něj měla chuť tak ještě kafe s mlékem, myslela jsem, že to bude dobrý, teď jsem měřila 2 h po jídle a cukr 9,2☹ ahchjo... Myslíte, ze to může malymu nějak ublížit. Mám z toho teď hrozny výčitky ☹

hakalinka
8. čer 2015

Klid, kvůli jedné špatné hodnotě se svět nehroutí. Prostě si to příště nedáš, no, nebo jen kousek.....Kdosi tu kdysi psal, že miminku škodí až opakované hodnoty nad 10.

anyza
8. čer 2015

@hakalinka Tak aspoň že tak, kolikrát mám na něco chuť a říkám si, ze je to v pohodě a měření pak vyjde blbe a kolikrát sním něco, co si naopak říkám, že bude blbe, treba meloun a je to kupodivu v pohodě, ale právě takhle hodně jsem za cele 2 měsíce, co se měřím ještě neměla, tak mě to trochu vyděsilo. Děkuji za uklidnění😉

aanicka
9. čer 2015

Ahoj holky, jsem dnes zase v porodce na celý den na glyk. profil. Lačná v poho 3,6 ale po snídani (bílá veka s florou light) 7,7 😝 . Tak doufám, že mi to uznají a pustí mě domů. Další výsledky ještě nemám, ale zatím platí, že můj glukoměr měří o 1,0 víc než laborka, takže po obědě by to mělo být v poho (fracouzský brambory) a naměřila jsem si 7,4.

macinek
9. čer 2015

@aanicka Teda jako co mají pořád s tou vekou 😅 , ale 7,7 je v limitu takže pohoda 🙂 , ale stejně je to trapárna držet tě celý den v nemocnici ☹

Já dneska měřím, nalačno 4,7, po snídani 7,4 a po obědě 6,4, takže hodnoty pořád v pohodě. Včera u nás byla na seznamovací schůzce slečna na hlídání, mladej napřed dělal že se hrozně stydí, navíc byl rozspalej a s teplotou, ale nakonec ho rozkecala a hráli spolu různé hry a pak se večer ptal kdy zase příjde 😵 , nám se taky moc líbila, takže jsem zase o kus klidnější.
Akorát teda dneska se pěkně osypal, obličej a krk má samý pupínek, je mi ho chudáka tak líto ☹ , ale dneska už je bez teplot, akorát ráno mu nesedla snídaně v kombinaci s vitamínovým sirupem a poblil se, poblil mě, poblil gauč i koberec 😀 , takže ranní rozcvička s úklidem, musel do sprchy protože jsem mu zrovna mazala neštovice 😀

aanicka
9. čer 2015

@macinek jo, taky si říkám, že je to v limitu. Tak už se vám to rozjelo, jo? A snáší je dobře? To už by nemusel být infekční až přijdeš z porodnice. A je super, že hlídačka vám sedla 😉 . Jo, a taky doufám, že jsem tu naposledy, když má za 3 týdny jít na tu sekci 😎 . Ale dneska se to děsně vleče. Ale porodnice úplně natřískaná. Asi po tý včerejší bouřce - v noci prý 2 císaři a dneska ráno 3 příjmy. Minulý týden tady prý měli úplný top stav, třeba 6 dětí za 2 hodiny. A to je to malá porodnice se 2 sálama 😅 .

macinek
9. čer 2015

@aanicka Jj dneska se osypal celkem dost, jen se modlím aby se to brzo zahojila a neměl to 14 dní, tak dlouho určitě nevydržím ☹ , snáší to celkem v pohodě, ještě jsem našla typ na jedno mazadlo na neštovice, které chladí a zmírňuje svědění, manžel je akorát na cestě domů a bude se zastavovat v lékárně, tak snad ho budou mít. Včera měl teplotu tak víc ležel, dneska už je mu líp tak prudí, pořád si stěžuje proč má neštovice a že chce ven a že nesnáší neštovice a kdy už mu to zaschne 🙄 😅 , zítra je naštěstí manžel doma, já jdu dopoledne na kontrolu do porodnice, tak se aspoň vystřídáme.

barunkasem
9. čer 2015

Holky..... Musim rict ze do jedne mate vsechny muj obdiv. Ja byla na testu a volala pro vysledky primo do laboratore a vse v pohode. Dal sem se cpala sladkym... A pak na kontrole na gynde mi sestra s doktorkou rekli ze sem to mela o fous 5.8 a od 5.9 ze cukrovka je. A ze uz nesahnu na cukr....... Jenze ja se s tim nedokazu smirit. Stejne to sladke jim..... Jsem hrozna a ja to vim. Ale troufam si rict ze jsem opravdu na cukru zavisla.. Nemam vuli..... A obdivuji vas....

macinek
9. čer 2015

@barunkasem Cukrovka je už od 5,1, takže 5,8 už je celkem dost. Taky mi chvíli trvalo než jsem se s tím srovnala, ale sladké jsem odbourala hned, občas si něco dám, ale nepřeháním to, bohužel u těhotenské cukrovky jde především o zdraví miminka a to je teda pro mě hodně velká motivace to dodržovat

barunkasem
9. čer 2015

@macinek já měla 5,8 po tom testu.. A jak říkám, v laboratoři i doktorka mi řekla že ji nemám o fous

macinek
9. čer 2015

@barunkasem Tak pokud jsi měla 5,8 po testu tak ji nemáš 😕
http://www.tehotenskacukrovka.cz/hodnoceni-vysl...

barunkasem
9. čer 2015

@macinek jenže doktorka mi řekla: nechte cukr cukrem a nesashejte na něj do porodu. Jenže já mám teď maminku po operaci, nemocného psa, babička nám rezignuje na život a zkoušky(dělám VŠ) a bez cukru který mě povzbuzuje to nedávám

macinek
9. čer 2015

@barunkasem A nebylo to spíš 8,5? Každopádně na gyndě ti nemají moc co radit, musíš na diabetologii. Na gyndě ti správně mají vypsat žádanku na diabetologii a tam se dozvíš vše ostatní.

barunkasem
9. čer 2015

Ne opravdu 5,8

hakalinka
9. čer 2015

@macinek Hele, to dopadne akorát o fous tak jak má. Vrátíš se z porodky a malý bude fit. Vychází to dobře, neboj. Obzvlášť, jestli to budeš mít jak já. Dneska termín a pořád nic 😎 Tedy, byla jsem v porodnici na kontrole a monitoru - ten byl v pořádku ukázkový a prý dole se to pěkně chystá. Nabídla mi hamiltona - já srabsky odmítla. Jsem ovšem ráda, že se zeptala a neudělala ho rovnou. No, co, když neplaší z žádným vyvoláváním a nechávají tomu volný průběh - není kam spěchat. Příští kontrola v pátek - za 3 dny. Třeba se to rozjede dřív. Ale nenám ani žádné kontrakce, nic...

hakalinka
9. čer 2015

@barunkasem No, tak to není opravdu žádná cukrovka v tom případě - pokud tedy jde o hodnotu po vypití roztoku ať už po 1 či 2 hodinách. Nechápu... A kolik bylo nalačno?

barunkasem
9. čer 2015

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru