Těhotenská cukrovka - rady, tipy a diskuze

kacule85
20. bře 2014

Ahoj Holky.Ráda bych oslovila všechny z Vás,které také máte těhu cukrovku.Zjistili mi ji před 2 dny,a byl to pro mě dost šok :( Nejvíc mě teda štve to,že nemůžu nic sladkýho,i když sladký tolik miluju obzvláště teď v těhu.Zčínám 29 tt a jsem z toho fakt zoufalá.Dieta,která mě teda totálně dostala ,když jsem ji četla mi vzala najdenou veškerou radost z těhotenství ☹ Cukrovku jsem měla taky u prvního těhotenství,takže jsem věděla co mě čeká a úplně jsem se děsila toho že teď to bude znova.Cítím se dost špatně,nebaví mě vše vážit a číst co můžu ,co ne ...ono víc věcí samozřejmně nesmím.Ten den jsem se z toho rozbrečela a najednou mě popadl hroznej vztek a pocit nespravedlnosti,proč zase já ?? ☹Zkusila jsem sestavit jídelníček,ale bylo to nad mé síly...nakonec se povedlo.Nicméně dietu mám 2 den a už teď jsem z toho na prášek...:(Možná si některá z vás bude říkat,že to přeháním ale to jsou moje pocity a jsem z toho špatná ....Ráda bych si s některou z vás vyměnovala třeba rady a tipy jak obměňovat jídelníček a Vaše zkušenosti jak s těhotenskou cukrovkou válčíte vy.Všem přeju pěkn den a pevné nervy!Kačka

zuhra
27. bře 2016

Cumi na me🙂

werumka
27. bře 2016

@zuhra Ten vypadá trochu krvelačně 😀 😀 Ale vajíčka si klidně dej 🙂

zuhra
27. bře 2016

@werumka Jj, vajicka jsem mela🙂 beránek za chvili poletí do světa, pokud ho muž nezpracuje🙂

pe_ma
27. bře 2016

@zuhra hmmm...tj blbí, s tím nespaním se těžko něco dělá :(

jinak u nás jsou na mě všichni hodní a tyhle "věci" se přede mě nedostanou 🙂 já jen dneska hřešila sladkou neslazenou minerálkou a strašně sem si ji celý den užívala! 😅

zuhra
27. bře 2016

@pe_ma to mas dobry, přede mnou se teda nikdo nezynyruje🙂 to jsi dobra, ze drzis. Ty mas inzulin, vid? Zitra rano teda zase změřím no, i kdyz podle me ty miry s tou nespavosti jsou certvi jak vypovídající... V utery mame velký utz, tak jsem zvedava.

zuhra
27. bře 2016

@pe_ma ja uz teda stavu taky vypustila, driv jsem si slabounkou občas dala. A stejne to leze

zuhra
27. bře 2016

@pe_ma vaha teda taky leze, ale diky bohu s výjimkou jednoho výkyvů stabilně 2 kila mesic

pe_ma
27. bře 2016

@zuhra tak u mě se všichni fakt snaží, i když já to zvládám, ale většinou se třeba ptají, jestli mi nevadí, že přede mnou budou jíst čokoládu a tak, takže v tomhle fakt super 🙂
já fakt sladké vůbec, ale prostě jednou za čas neodolám tomu uměle slazenému pití :( pak mám vždycky výčitky, ale tak snad to bude ok...hl říkám pořád, že kdybych neměla cukrovku, tak to piju normálně, ptž sem to nikde nenašla, že se to nemá, jen dr mi to řekl...
a mě teda váha stabilně klesá, ale sem zvědavá, co u dr...jdu taky v úterý, ale jen do porodny a pro injekci 🙂

werumka
27. bře 2016

@zuhra Doufam, ze jeste nespis? 🙂

zuhra
27. bře 2016

@werumka hihi🙂

werumka
27. bře 2016

@zuhra Stahni si seriál Call the Midwife 🙂 je to hezky pokoukani na vecer pri čaji 🙂

pe_ma
27. bře 2016

@zuhra
@werumka dneska nespim ani ja :D nejak se nemuzu uvelebit v posteli a nemuzu zabrat :/

vrk
27. bře 2016

Ani ja 😀 ale uz jdu na to

zuhra
27. bře 2016

@zuhra diky za tip🙂 no, ke spani se nevyjadruju.... Dobrou

pavcik
28. bře 2016

Jo holky spaní....o tom mi ani nemluvte. Já si včera kráva jedna dala kafčo v 8 večer a do půl pátý do rána jsem mohla počítat menželovi výdechy a nádechy 😠 začala jsem trošku usínat, až když ptáčci začali cvrdlikat 😀 kolem pátý ráno 😠

martinka8338
29. bře 2016

Ahojte,dnes sem byla na OGtt a naměřili mi 5,6 tak rovnou dieta a evidence v diab.AMB.

martinka8338
29. bře 2016

Ahojte,dnes sem byla na OGtt a naměřili mi 5,6 tak rovnou dieta a evidence v diab.AMB.

vrk
29. bře 2016

Tak my dnes v poradne vse ok. Gynekolozka byla spokojena. Mala se opet priblizila prumeru smerem dolu a vody ubylo🙂. Uuf. Kontrola za 3tydny a uz konecne netlaci do inzulunu

vrk
29. bře 2016

@martinka8338 vitej v klubu

martinka8338
29. bře 2016

@vrk dekuju byla sem nejdřív vyplašená,ale tak musím to zvládnout.

missym
29. bře 2016

@vrk Jé, tak to je super, že konečně netlačí do inzulinu. Tak ať jsou pořád kontroly takhle super 🙂

Jinak já nevím, co se zase děje. Ráno 6,4, po snídani 9,2, po obědě 8,7. Je pravda, že jsem teda poslední tři noci extrémně blbě spala a trochu mě přes Velikonoce trápila rýma. Ale tohle je už fakt moc 😒 😒 😒

zuhra
29. bře 2016

@vrk gratulace🙂 ja cukr v moci na tri krizky, tak me gynekolog donutil volat na diabetologii - v souvislosti s tou lacnou - a nic, mam vecer nejíst po pulnoci jogurt - proste zas nějaká malá změna a uvidí se. Jinak malá OK a začínáme kontroly po 14ti dnech.

werumka
29. bře 2016

@zuhra Cukr v moči se může vyskytovat nezávisle na cukrovce. Je to tzv. Benigní glykosurie a po porodu mizí. Jinak cukr na tri křížky by se vyskytoval u hodnot 15 a výš, což nemáš.

zuhra
29. bře 2016

@werumka no uz je to furt neco proste🙂

vrk
29. bře 2016

@zuhra jaky jsi tyden? No ja chodila co 14dni taky a ted jdu az za 3tydny uz podruhe...coz teda nechapu moc...

zuhra
29. bře 2016

@vrk 31., ted začal s intervalem 14 dni...

maru9
29. bře 2016

já dnes taky v poradně 33+1, jen prohmatala a vše OK, za 2 týdny poslední poradna a pak už poradna pro riziková těhotenství v nemocnici.. ještě jsem se ptala, jak to chodí u nás v nemocnici na inzulinu, takže dle stavu porod v 38-40tt později nee (v 37tt mám narozky tak to pořádně oslavíme a třeba to půjde samo :D ) a infuzema mi budou korigovat cukr.. tak to mě dostalo, nějak napichování kanyly na ruku byl pro mě horor (a to nejsem žádný srab!) Tak snad u toho tentokrát omdlívat nebudu 🙂 jen doufám, že mimi nebude velké - ty glukometrové hodnoty mě štvou, ve čt. dia, tak se to porovná s laborkou konečně.

werumka
29. bře 2016

@maru9 A kolik inzulínu denně pichas? Infuze s glukózou a inzulinem se dávají diabetickam 1. Typu, ktere jsou na něm plně závislé. Pokud máš jen vykryvaci dávky, tak už se to pri porodu nijak neřeší, inzulin se nepodává.

werumka
29. bře 2016

@zuhra Už to brzy skončí 🙂

werumka
29. bře 2016

@martinka8338 Plaseni neni potřeba 🙂 režim u cukrovky s sebou nese samy pozitiva do budoucna 🙂 takže Ti roztok ani pit nedali, že?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru