Těhotenská cukrovka - rady, tipy a diskuze

kacule85
20. bře 2014

Ahoj Holky.Ráda bych oslovila všechny z Vás,které také máte těhu cukrovku.Zjistili mi ji před 2 dny,a byl to pro mě dost šok :( Nejvíc mě teda štve to,že nemůžu nic sladkýho,i když sladký tolik miluju obzvláště teď v těhu.Zčínám 29 tt a jsem z toho fakt zoufalá.Dieta,která mě teda totálně dostala ,když jsem ji četla mi vzala najdenou veškerou radost z těhotenství ☹ Cukrovku jsem měla taky u prvního těhotenství,takže jsem věděla co mě čeká a úplně jsem se děsila toho že teď to bude znova.Cítím se dost špatně,nebaví mě vše vážit a číst co můžu ,co ne ...ono víc věcí samozřejmně nesmím.Ten den jsem se z toho rozbrečela a najednou mě popadl hroznej vztek a pocit nespravedlnosti,proč zase já ?? ☹Zkusila jsem sestavit jídelníček,ale bylo to nad mé síly...nakonec se povedlo.Nicméně dietu mám 2 den a už teď jsem z toho na prášek...:(Možná si některá z vás bude říkat,že to přeháním ale to jsou moje pocity a jsem z toho špatná ....Ráda bych si s některou z vás vyměnovala třeba rady a tipy jak obměňovat jídelníček a Vaše zkušenosti jak s těhotenskou cukrovkou válčíte vy.Všem přeju pěkn den a pevné nervy!Kačka

vejik85
17. kvě 2016

@werumka tak ty já chápu, že ne samotné 😉 ale vlastně hned na začátku tam dostane takovou tabulku s různými druhy 2.večeří, kde si zkouší, co na něho platí a tam bylo třeba sam. mléčné, nebo ovoce nebo mléčné +chleba a bylo to asi na týden vyplňování

denousek
17. kvě 2016

strasne me tvou ty stramky tehotenskacukrovka.cz ze nefakčí jak na potvoru :(

werumka
17. kvě 2016

@vejik85 Tak to je zase docela zajímavý - a oni si tu tabulku pak od Tebe vezmou? Může se jim tam ukázat docela dobrý průřez, co dobře funguje a co už ne.

vejik85
17. kvě 2016

@werumka jj, už si ji i vzali, bohužel jsem si ji ani nestihla ofotiti, ale vím, že nejhorší bylo teda samotné ovoce a zase nejlíp u mě vyšel chleba se šunkou nebo bez večeře...

werumka
17. kvě 2016

@vejik85 To ovoce mi přijde fakt logický. Myslím, že být bez večeře možná zabírá krátkodobě, ale dlouhodobě by to ten cukr spíš zvedlo. Ten chleba se šunkou je dobrej, obecně mám na druhou večeři pečivo ráda.

vejik85
17. kvě 2016

@werumka jj, vyšlo to dost logicky... No já mám vyloženě problém vždy s časem... Roky jsem pracovala do 21h, takže večeři jsem měla skoro vždy kolem 22.h a ikdyž se teď snažím dávat si ji dřív, tak většinou před 21.h se mi to nepodaří... Proto v těchto případech 2. večeři už nemám

annna79
17. kvě 2016

@werumka tu jsem dostala na diabetologii pro těhotné v Kolíně.
danousek 200-250g za den

werumka
17. kvě 2016

@vejik85 To je pak jasný, když je to takhle posunutý. Ale když pak nemáš lačnění delší než těch 8 - 10 hodin, mělo by to být ok.

vejik85
17. kvě 2016

@werumka to si hlídám, ráno měřím mezi 6-7, kdy manžel vstává do práce a pokud tu 1.večeři dám kolem té 21h, tak před spaním přece jen něco zobnu a ráno to posunu, aby to časově vyšlo 😉

werumka
17. kvě 2016

@vejik85 Tak to Ti to vychází hezky 🙂 Ale trvá to, než si to člověk zajede, co? 😉

vejik85
17. kvě 2016

@werumka jj, ale jsem asi divná, mě to i celkem baví 😆 vidím, jak super zdravě se stravuji a tím pomáhám jak sobě i malé 😉 kdyby to bylo bez toho měření a stresu, tak je to super 🙂 jen po včerejšku se malinko bojím, že mi to leze zase trošku nahoru ( po jídle a lačná klesá), tak se dneska měřím celý den a uvidíme... zítra jdeme po dvou měsících na ultrazvuk, tak jsem fakt zvědavá!

zuhra
17. kvě 2016

@werumka veru ty mléčný na večeři mysli ne samotný - ale s vločkama nebo chlebem... Někdy doporucuji i zkusit mléčný na 2. Večeři vysadit u horších lacnych. Ja třeba vim, ze jsem jednou mela samotný kefír nebo jogurt a lacna pak brutal - takze u me tohle funguje.

zuhra
17. kvě 2016

@vejik85 tak o tu tabulku s druhými veceremi jsem tedy byla osizena🙂)

pe_ma
17. kvě 2016

holky, tak cukr v háji...po obědě zase 10,5 :( takže zítra volám dr...měla sem to měsíc naprosto super a ted týden tohle!

werumka
17. kvě 2016

@vejik85 Já myslím, že právě to měření je dobrá motivace. Možná jsi jiná povaha - já kdybych nad sebou neměla ten "bič", že je to nutné, abych byla ok, tak se určitě tak nepřetrhnu. Uvidíš během následujících dnů, pokud by to byl vzestup z důvodu hormonů, tak ten bude přetrvávat.

werumka
17. kvě 2016

@zuhra Asi ses jim nevešla do testovací skupinky 😀 Jo tak to chápu, mně právě bylo divné, že by se mléčné výrobky nedoporučovaly vůbec. Musím líp číst 🙂

denousek
17. kvě 2016

@werumka a neni treba i chyba u me ze piju cele dny jen cistou vodu?ale fakt bez loku cehokoli jinyho?nemam doplnit treba odpo sklenici dzusu?mam lacno horsi od je doby co mam tu dietu do te doby byla do 5 treba se jen nic nema prehanet

werumka
17. kvě 2016

@denousek Určitě ne. Podle mě - takhle na první dobrou - je problém v tom, že máš málo sacharidů a to tělo se proti tomu snaží bojovat. Jestli máš možnost, kup si proužky do moči DiaPhan a zkus je ráno. Pokud se Ti ukážou ketony, tak máš svůj problém jasně definovaný.
Ale někdy tu odpověď prostě nenajdeš. Těhotenství je souboj hormonů a někdy prostě ta slinivka tahá za kratší konec. Ty musíš teď zjistit, jestli Tvůj problém je slinivka, nebo Tebou nastavené jídlo.

vejik85
17. kvě 2016

@werumka u mě je prostě bič váha... Já potřebuji vědět kolik čeho můžu a podle toho to už dám... Takže né měření, ale vážení. Před rokem jsem držela daný rozpis stravy a podařilo se mi dát dolů 10kg. Teď to měření mě osobně vadí, že nikdy nevím, jak to dopadne 😆 kdybych věděla, že třeba po tolika g rýže to bude fakt ok, tak mě to baví víc 😉

denousek
17. kvě 2016

@werumka tak ketony mi kontroluji v moci ne?a proc sacharidy nemuzu dohnat pitim?proc zrovna jidlem?kdyz ho vic proste nedam?

werumka
17. kvě 2016

@denousek Protože pití jsou rychlé sacharidy, po kterých Ti vyletí rychle glykémie a slinivku - která už je tak přetížená - přetížíš ještě víc.

werumka
17. kvě 2016

@denousek Ketony se vyplavují a zase mizí, to že jeden den v poradně ketony nemáš, neznamená, že je nemáš i další den. Byla jsi v poradně od doby, co máš cukrovku a držíš dietu?

werumka
17. kvě 2016

@vejik85 Tak to bych si taky přála 😀 Tohle je z toho všeho asi nejvíc únavný.

denousek
17. kvě 2016

@werumka i v mliku???

werumka
17. kvě 2016

@denousek Mlíko si můžeš dát v rámci jídla.

denousek
17. kvě 2016

@werumka no tak ja jim verim ze když po me chteji mereni a o ketonech zatím nic nerikaly tak jim do toho nebudu kecat ze... vzali mi v patek moč a dve ampule krve a uvidíme...a ja třeba něco zobnu kazdou hodku a pul max dve takze se nebojim ze sachry nedozenu proste... ted namatkove mam 6,7.. není lepsi když mi to vyhovuje mit stalou hladinu tech sacharidu ja jen na obed a na veceri?vzdyt je to jedno kdy je snimkdyz je snim ne?jen to mam proste jinak rozložene

zuhra
17. kvě 2016

@werumka to ne, jen mne pak jednou řekla v rámci pokusu s lacnou zkusit vynechat jogurt, kefír vecer

werumka
17. kvě 2016

@denousek Je důležité, abys je měla rozložené rovnoměrně, aby se slinivka nepřetěžovala.
Však jim do ničeho kecat nemusíš, ketony si můžeš měřit doma sama a podle toho se zařídíš s jídlem 😉

zuhra
17. kvě 2016

@pe_ma taky mi přijde, ze to roste ve vlnách... Par tydnu klid a pak hup

werumka
17. kvě 2016

@zuhra A pomohlo to tehdy nějak? Nebo to bylo bez efektu?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru