Těhotenstká cukrovka, jsem ve 25. týdnu

natysnovec
14. čer 2018

Holky byla sem dneska na cukrovce a poslaly me domu ze mam tu hodnotu o neco vyssi.Mate nejaka zkuseenost???Dekuju

kac_kac
14. čer 2018

Záleží na přístupu doktora, buď tě požene na ten test ještě jednou, a nebo rovnou do dia poradny a bude s tebou zacházet jako s diabetikem.
Jako diabetik musíš dodržovat dietu (během dne jíst jen omezené množství sacharidů, správě rozložené v jednotlivých jídlech) a měřit si hladinu glykémie. Vše vysvětlí diabetolog.
Zažila jsem ve dvou těhotenstvích, kdyžtak se ptej co konkrétně by tě zajímalo.

natysnovec
autor
14. čer 2018

Me prave obednaly na dalsi kontrolu ale kazdej se mi vysmal protote kdyz sem jim rekla ze sem jedla naposledy v pul 10 a to jsme z manzelem mely pul pytliku chipsu tak se smaly a rikaly ze se nemam cemu divit😀😀😀

kac_kac
14. čer 2018

On ten první odběr by měl být na lačno (což znamená nejíst osm hodin před odběrem) pokud ta doba hladovění bude výrazně delší je klidně možné že si tělo samo začne vytvářet sacharidy které potřebuje, a proto je vyšší ta ranní hodnota, nezní to moc logicky, ale fakt to tak funguje. 😉
Takže na další pokus je má rada, odhadnout osm hodin před odběrem a dát si druhou večeři obsahující nějaké "pomalé sacharidy" tzn. ne ovoce nebo sladké jídlo, ale spíš třeba trochu tvarohu, jogurtu, kousek masa, šunky, sýr, vejce, trochu zeleninky ap.

kac_kac
14. čer 2018

Chipsy z hlediska cukrovky nejsou zase nijak výraznej problém 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru