Těhotné diabetičky 1. typu

smima
2. dub 2012

Zdravím Vás těhulky! Najde se nějaká nastávající maminka, která má cukrovku 1.typu / je zcela závislá na inzulínu / a sem-tam si neví rady?Jsem teď 7 TT a maximálně se snažím si cukr kompenzovat. Jen někdy mi cukr povyskočí, ani si nejsem jistá, že bych snědla něco, co má více sacharidů. Spíše mívám častější slabší hypa. A jak se to daří zvládat vám? Budu ráda, když se někdo připojí.....

aknel72
22. kvě 2012

@macek01 Ahoj,určitě by to měl vědět tvůj diabetolog ,glykovaný srazit pod 5moll,pokud ti vyhovuje pumpa nech si ji ze začátku těho. budeš ubírat dávku po 15tt přidávat můžeš se dostat až na 100% dávky,určítě nakoupit zásobu proužků pojišťovna ti navýší ,ale je lepší,když se budeš měřit často nejmíň 8x denně.Každý to zvládá jinak takže ti nemohu říct jak to budeš zvládat a co s tebou to těhotenství udělá musíš se hlídat !Co se týče té štítné určitě chodíš na endokrinologii ,jestli né tak tam běž v tomhle ti poradí odborník ,já mám sníženou funkci takže já jod dostala ještě v tabletkách.Femibion asi není špatný ,ale příjde mi to zbytečné jez hodně zeleniny a míň ovoce listovka je dobrá.přeji a´t se zadaří 😉

smima
autor
7. čer 2012

@aknel72 ahojky, jak se máš? Už zvyšuješ dávky a jak to zvládáš? Já jsem na tom pořád stejně, ale zatím si navíc nepíchám, zítra začínám 18.tt. Trochu mám strach, abych poznala, jestli je hyper způsobeno špatně odhadnutou dávkou nebo jestli už je třeba přidávat inzulín, znamená to, že vyšší cukr budu mít po každém jídle? Moc mi to není jasné. Jak poznám, že ta doba nastala?

aknel72
9. čer 2012

@smima Ahoj,jo už přidávám tak týden ,hlavně ten dlouhý o 6j ,to poznáš ,když budeš mít ráno vyšší tak přidáš Lantus a když po do dvou hod, po jídle přidáš Novo.Já se teda měřím pořád a podle glymče a VJ dám dávku inz. ovšem když mám po jídle 2x kolem 10moll vím ,že musím přidat .Včera jsem byla na dia a HBA1 44moll takž lepší než v březnu 🙂 Minulý týden na velkém UTZ vše vpořádku a mimčo má normální váhu ,takže jsem klidná.Tak se drž ,to zvládneš 😉

smima
autor
10. črc 2012

@aknel72 ahojky, tak jak se máš? už jsem musela přidat dlouhodobý Lantus a to o celkem o 8 jednotek a k jídli musím taky přidat zhruba o 2j. navíc ke každému jídlu a hlavně ráno, z nějakých 12-14j. už píchám 20j. Novorapidu, je to sice šílené, ale dá se to zvládnout. A hlavní je, že je miminko v pořádku. A jak jsi na tom Ty? Příští týden mě čeká dia poradna a odběr na glykovaný, no to jsem zvědavá, ale snad to bude dobré. Drž se a měj se fajn 😉 😉

aknel72
13. črc 2012

@smima Ahoj,já teď nepřidávám ,ale zase přibírám a nejde to zastavit 🙂 nejvíc mi vadí ty vedra,ale jinak to jde.Dnes jdu na oční tak mi snad řekne že můžu rodit normálně a za týden jedu taky na dia tak uvidím výsledky mám dobré.Jsem ráda,že už to zvládáš sama.Taky se drž a dobré výsledky.

smima
autor
23. črc 2012

@aknel72 ahojky, tak už mám po dia vyšetření a glykovaný 3,9, takže se dá říct, že to zvládám na jedničku, a tolik jsem se toho bála. Moc děkuji i za Tvé rady a zkušenosti. Jinak taky mám pocit, že teprve teďkom budu asi více přibírat, mám zatím nahoře asi 6 kg a za měsíc máme svatbu, tak doufám, že se vlezu do šatů 😀 a moc nepřiberu. Jinak teprve teďkom mě přepadají různé chutě, tak to je boj... Měj se moc fajn a drž se

smima
autor
3. zář 2012

@aknel72 ahojky aknel, jak se máš? U mě je to teďkom skoro nezvladatelné. Asi týden mám problém si upravit dávky. Dlouhodobý Lantus si už píchám 33-0-23j. a stále ještě musím zvyšovat, protože např. včera po večeři jsem měla 11,7, dopíchla jsem si 3j. pak jsem měřila ve 4hod. ráno a měla 9,9 a dopíchla 3j. a pak v 7hod. ráno jsem stejně měla 7,3, tak moje vyrovnávání moc nepomohlo. Moje doktorka má teď dovolenou, příští týden jdu ale k ní na kontrolu, tak to musíme probrat. Na snídani už musím ke 2 krajícům chleba např. se salámem nebo s máslem a rajčetem píchat Novorapidu 42j. Je to šílené a začínám být z toho špatná, a proto, pokud bys mi mohla nějak poradit, jako zkušená, budu moc ráda. Hlavně mám strach o malou, aby nezačala rychle růst, zatím byly všechny testy a měření v pořádku. Ale bojím se, že už nebudou..... ☹

aknel72
3. zář 2012

@smima fíha,tak to máš větší dávky než já,mě to taky tak před měsícem začalo lítat kolem 9 neboj se přidávat dopich klidně 6-8ji na svačiny si taky dopichuj záleží jestli víc jíš já tada 2krajíce nesním tak 1cca 60g, pořád se hlídej já mám teď novo -20_20_20 svačina 4_4 pokud svačím a levemír 40j teď už se to zase upravilo glykovaný 5,3minulý týden ,takže ještě v normě záleží taky co ti řekla na gyndě jestli ti mimčo nezačlo rychleji růst .My měli pořád pod váhu,ale těma vyššíma glyk jsme mírně nad,ale pořád je to v normě jen se zbytečně nenervuj stejně půjdeš rodit dřív vydrž do toho 38tt 😉

smima
autor
3. zář 2012

@aknel72 děkuji moc za rady. Dneska to po týdnu bylo docela dobré : 6,9 6,5 4,6 po jídlech a 5,6 před jídlem, takže denní bylo dobré, ale musím ještě vychytat ten noční. Drž se, Ty to máš za pár a ať Ti to všechno dobře dopadne !!! 😉

smima
autor
17. zář 2012

@aknel72 ahojky, Tobě se to už blíží, jestli jsi už náhodou neporodila. Jen pro zajímavost, stále zvyšuji : Lantus už 36 - 0 - 30j. a ke snídani ke 2 krajícům chleba pícham 51-52j. Novorapidu. Je to fakt šílenost, oproti tomu, co jsem píchala na začátku těhotenství je to víc, než 4 násobek, ale snad se to už ustálí, mělo by snad tak kolem 34. týdne. 😒 Přeji Ti porod bez komplikací a ať je miminko v naprostém pořádku.

aknel72
18. zář 2012

@smima ahojky to navyšování bude tak do toho 36-37tt pak se to zlepší já jsem ted´trochu ubrala dnes jsem byla na kontrole za týden jedu zase a porod se zatím plánuje na první týden v říjnu pokud se něco nezmění,ale tašku už mám pro jistotu zbalenou .Ty dávky máš opravdu vysoké ale to se nedá nic dělat když to tvé tělo potřebuje ono to pak zase půjde dolů. 😉

aknel72
10. říj 2012

@aknel72 ahoj,tak to mám za sebou 2.10. se nám narodil Matěj 52cm a 3870g vše v pořádku ,opravdu jsem se dobře hlídala 😉 už jsem zase na normální dávce inzulínu jen na noc mám míň kvůli nočnímu vstávání měla jsem hypo.Držím palce ať ti to vše dobře dopadne jako mně 🙂

smima
autor
15. říj 2012

@aknel72 ahojky, tak to moc gratuluji !!!!! Hlavně, že je všechno v pořádku a že jste to zvládli. Z Matýska ať vyroste pořádný chlap a ať je hlavně zdravý...
Mě se ten cukr teďkom ustálil, už nezvyšuji dávky a dr. na gyn. mě říkal, že budou čekat na přirozený porod, ale moje dia dr. zase napsala zprávu, že je pro císařský řez, tak uvidíme. Jinak hodnoty mám ukázkové, a to si někdy dám i sladké. Ty jsi asi rodila císařem, že?

aknel72
17. říj 2012

@smima ne ne,rodila jsem normálně jen jsem měla porod vyvolaný o 11dní dříve moc se mu nechtělo,narodil se za 10hod. od zavedení první tabletky ,tak jsem si docela užila.Nech to na doktorech rozumí tomu víc než my 😉

smima
autor
11. lis 2012

@aknel72 Ahojky. Tak už to máme za sebou a v pondělí 5.11. se nám narodila naprosto zdravá holčička Barunka 3450g a 50cm. Narodila se bez jakýchkoliv komplikací a jsem šťastná, že jsme to zvládly 🙂 rodila jsem plánovaným císařským řezem a už jsem opět na původních dávkách inzulínu.

aknel72
12. lis 2012

@smima tak to moc gratuluji,hlavně že jste to holky zvládly 😉 já si říkala,že už asi budeš rodit tak přeju ať je vše bez problémů a ať jste doma všichni zdraví a šťastní 🙂

smima
autor
1. bře 2013

@aknel72 ahojky, zítra má Tvůj Matýsek 5. měsíců....jak se máte? vzpomněla jsem si na Tebe. Barunka bude mít 4. měsíce a je to hodné a spokojené miminko. Je celkově zdravá a já jsem ta nejšťastnější mamina na světě. Snad i vy se máte fajn.....

aknel72
3. bře 2013

@smima Děkujem,máme se taky dobře ,ale to létí co rosteme jak z vody Matýsek teda hodně velikostí odpovídá už tak na 6 - 7měsíců o váze ani nemluvím 😒Hlavně že jste zdraví a spokojení 🙂

susana1987
19. únor 2014

Ahoj holky... Pred dvema tydny jsem zjistila ze jsem tehotna. Lekarka me poslala na hemoglobin a ten byl 9,0. Zeptala se me jestli jsem neuvazovala o potratu... Ale zda se mi to predcasne... Od te doby co jsem si prizpusobila inzulin tehotenstvi mam glykemky v rozmezu 4-8 obcas nekdy 12,0... Co si o tom myslite a jaky jste v dobe otehotneni mely vy hemoglobin.. Mam strach. Dekuji

bejkerka
27. dub 2014

@susana1987
Ahoj,jak jsi dopadla🙂,snad dobry...
Sama jsem diabeticka a jsem v 11 tydnu... je to boj,ake verim,ze ho vyhraju.
Jinak Tvuj prispevek jsem cetla az ted,tak ani nebudu psat postrehy,napis,co jste vymysleli s doktorkou a jak bojujes.

werumka
28. dub 2014

@bejkerka Ahoj, jsem diabetička 1. typu, už tedy mám 4 roky od porodu, ale kdybys potřebovala, tak napiš IP 🙂

bejkerka
29. dub 2014

@werumka Jeee, ahoj, to je hezký 🙂 ... Díky ...
No, v zásadě se zdá bejt zatím vše ok, tak jak jsem kompenzovaná teď, jsem snad ještě nikdy nebyla 🙂
V podstatě jsem jen nervózní, aby to bylo zdravé, ale tuším, že tohle má v takovýhle situaci v hlavě každá diabetička.
Takže musím v tom pokračovat, ale zase se nenervit úplně, prostě na pohodu.
Každopádně díkes ... 🙂

werumka
29. dub 2014

@bejkerka Já jsem byla vyplesklá celé první tři měsíce. V noci jsem nespala a četla všechna možná rizika. Až jsem z toho měla oči jak sůva😀 Ale v reálu jsem taky měla nejlepší kompenzaci, co jsem kdy měla.... jakmile jsem byla klidnější, tak se i glykémie stabilizovaly. Můžu Tě uklidnit, že já nemám jen cukrovku a i tak je náš syn zdravý jak řípa 🙂 Z občasných vyšších glykémií si nedělej starost. To máme každá 🙂

bejkerka
1. kvě 2014

@werumka
Nojo, to je přesně vončo, to je přesně to, co mne děsí ... že to vobčas vyletí. Ale hned se nacpu inzulínem a jde to rychle zpět do normálu.
To je hrozně fajn slyšet přímo od holek s cukrovkou, že jejich děti jsou zdravé jak řípa. To hodně uklidní ... takže díkes.
Všecky výsledky mám zatim dobrý, to mne taky vždy hodí do klidu. Za cca 3 tejdny jdu na screening, z toho mám taky lehce bobky ... ale nějak se snažím házet stres za hlavu. Stres je něco, co člověka nikam neposune, akorát naopak. Takž prostě uvidíme a věřím, že to bude dobrý 🙂
Zajímavý je, že hůř cejtim hypo, mám furt žízeň a to je spíš příznak hyper, ale teď je prostě vše jinak ... je to hrozně zajímavý 🙂

aknel72
9. kvě 2014

@bejkerka Já zvládla 3 těhotenství, tak to dáš taky.Důležité je se během dne měřit, takže radím dokoupit proužky. 😉

bejkerka
10. kvě 2014

@aknel72 Ahoj, jasnačka, měřím jak šílená, furt 🙂 , každopádně jsem Ti chtěla poděkovat za perfektní reportáž ... Pročetla jsem celou Tvou diskuzi se Smimou a musím říct, že to člověka fakt nakopne.
Jedna věc jsou teorie, který čteš od doktorů atd. a začneš přemejšlet vo potratu, protože to se podle mne nedá splnit ... a navíc ty hororový scénáře ...
Na druhou stranu, když si přečteš takovejhle rozhovor z praxe ... tak tě to vrátí zpět na zemi.
Fakt, je to sqělý, co jste tu vyprodukovali a určitě nejsem jediná, komu to pomohlo či ještě pomůže.
Nějak už věřím, že to bude ok a vím, že se musím snažit bejt maximálně dobře kompenzovaná a hlavně nečíst určitej typ článků 😀 ...
Ještě jednou díkes !!!!

aknel72
10. kvě 2014

@bejkerka Nemáš vůbec zač, taky mě těší, že ty moje rady pomohou jiným, když jsem je psala, tak se přiznám, mě to ani nenapadlo. 😒 Jak budeš mít po screeningu, tak se uklidníš a v druhém trimestru se budeš cítit skvěle, uvidíš.Moooooc drží palce, ať to zvládneš, ten výsledek stojí za tu námahu. 🙂 Na hypo ti doporučuji fruko, stačí jedno rychleji se ti glymča zvedne na normál a nemáš po ní hyper.

bejkerka
14. kvě 2014

@aknel72 Na screening jdu v pondělí .... ufff ... uvidíme ...
Dnes jsem dostala schválený proužky od pojišťovny ... 28 krabiček 😀 , to bylo docela legrační jít si pro to do lékárny ... říkala jsem jim, jestli mi to daj bez doplatku, že si to u nich vezmu (nechtělo se mi do lékárny v nemocnici, je to z ruky) ... ti byli úplně šťastní, hrozně ochotní, že takový množství bude určo bez doplatku ... a hrozně mi ještě děkovali ... no, fakt jsem se pobavila ...
Je to zajímavý, kolik lidí uděláš šťasných svým těhotenstvím ... 😅
Jinak fruko asi neznám, ale to je asi ovocnej džus, že? Já piju právě ovocný džusy, maj v sobě nejjednodušší cukry, který se strašně rychle dostanou do krve. Tak odhaduju, že to fruko bude asi taky něco takovýho, žejo? Každopádně dík za tip ...
Jenom se Tě zeptám. Psala jsi, žes rodila přirozeně. Nesnažili se Ti vnutit císaře? Já jsem se o tom ještě s nikým nebavila, jen se bojím, že mi to budou nutit kvůli cukrovce.

aknel72
15. kvě 2014

@bejkerka Fruko jsou ovocné šťávy 250 nebo 200ml to je množství, které stačí jinak opravdu se to prodává pod názvem Fruko, ale moc lidí si toho nevšimlo 😉 U spontálního porodu musíš mít v pořádku oční vyšetření, myslím, že kdybych chtěla rodit císařem, tak mohu, ale já nechtěla, zatím to neřeš máš čas.Jak dlouho máš diabetes a kdy máš vlastně termín?Počítám tak listopad, prosinec.

bejkerka
16. kvě 2014

@aknel72 Ahoj, cukrovku mám od 91 ... takže hmmmm cca 23let.
Je mi 33 a termín mám 22.11.2014. Na očním jsem už byla, ale odhaduji, že se k tomu musí asi vyjádřit nějakej gynekolog. Nějakou nepatrnou retinopatii tam mám, ale to už tam mám ultra dlouho a vůbec se to nezhoršuje. Já právě strašně nechci jít císařem, přijde mi to strašný ...
Jasně, vím, že je ještě brzo, ale ještě před 2 měsíci jsem o těchto věcech nevěděla ale vůbec nic, tak tak pomalu sosám informace.
A díkes za info 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru